Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy szeretnék melltartót hordani?

Figyelt kérdés
Anyukám nagyon konzervatív és nem nagyon akarja elfogadni hogy felnövök. Nem kicsik a melleim, csak mivel toppot hordok, le vannak szorítva így kicsinek tűnnek. Ha csak elmennék a boltba és vennék egyet tuti balhé lenne itthon, de nagyon szükségem lenne már rá, jön a nyár, a feszülősebb ruhák és hát elég gáz ha "átlátszik" a felsőm :/
2012. máj. 26. 23:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én sem értem miért ellenzik, ha valahogy szóba is kerül mindig azt mondják, hogy nem szeretnék, ha "koravén" lennék :/ és pénzzel nem lenne gond, csak mint említettem, inkább azzal, hogy hogyan jutok oda. meg azt sem tudom, hogy egyáltalán hogyan hozhatnám ezt fel náluk, mert ha más korombeli lányokról van szó ilyen témákban, anyukám egyből rávágja, hogy szerinte ezek még túl koraiak lennének, és nem szeretné ha én is ilyen lennék :/
2012. máj. 26. 23:51
 12/19 anonim ***** válasza:
Közöld vele, hogy nem akarsz lógó melleket mikor elmentek vásárolni és rángasd be egy fehérnemü boltba.
2012. máj. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha azzal állítanál oda anyukád elé, hogy orrpiercinget/ tetoválást akarsz, vagy be akarod festetni a hajad, és azt ellenzi, még igazat is adnék neki abban, h nem akarja, h 'koravén' légy.

Nade, egy melltartóról van szó, ami kb olyan, mint a tampon, vagy az egészségügyi betét. Előbb- utóbb minden lánynak/ nőnek szüksége van rá, és azt, hogy ez mikor esedékes, leginkább a biológia határozza meg. Arról, h ennyi idősen nem vagy tök lapos, nem te tehetsz.

A melltartó pedig esztétikai és egészségügyi szerepet is képvisel. Az esztétikai azért fontos, h ne feszengj, és jól érezd magad, az egészségügyi pedig, h ne ereszkedjenek meg a melleid.


Na, anyukádat ha egyszer jobb hangulatban találod (ezt te tudod, h mikor van, az én anyukámmal akkor lehetett ilyesmiről beszélni, mikor vezetett, mert olyankor túlságosan figyelnie kellett ahhoz, h ki tudjon akadni :D ) mondd el , h szeretnél egy melltartót, és próbálj azzal érvelni, amit az előbb levezettem

2012. máj. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

En regen toppot se hprdtam polo ala es az uj tesitanar azt mondta hpgy sima feher polo kell tesire. Elvittem anyut a boltba, felprobaltam a feher polot es anya is latta hogy atlatszik. Akkor mrgkaptam az elso melltartot-sportot- es 1-2 hettel kesobb anya kerdezte meg h nem kell e mindennapokra.

De azt is csinalhatod h egyik reggel akar hetvegen is h ne lasson senki aki fontos, olyan felsot veszel fel ami nagyon atlatszik es anyukad eszreveszi.

A lenyeg h a szulok azert vannal h mindent meg tudj beszelni vele es ha vmi kell szolj neki.

Ne felj a sajat anyukadtol mert akkor a komolyabb dolgokat se fogod tudni vele megbeszelni ha nagyobb leszel

2012. máj. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza. Nekem 12 évesen már elég nagy volt, addig én is elvoltam topban. Aztán mikor tornaruhát próbáltam, apu meglátta, hogy milyen "hegyes" az eleje, kérni sem kellett, már mentünk és vettünk is melltartót.
2012. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a melltartó ugyan olyan ruha darab mint egy zokni vagy egy nadrág... Szóval nem vágom miért ellenzik a szülők. O.o
2012. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nem értem h ezen mit elleneznek... ez olyan természetes dolog, mint az alsónemű hordása, vagy akármelyik más ruhadarab, tampont/ betétet azért vesz neked?:D ez olyan, mintha szégyelned kellene azt, amid van, meg hogy lány vagy... engem ez egy picit felháborít, no de ezen túl:D mondd meg anyukádnak, hogy neked szükséged van melltartóra, hogy már nem érzed magad jól nélküle.. és hogy fogadja el, hogy nem vagy már 8 éves kislány, ami kell az kell, manapság hamarabb fejlődnek a lányok, mint esetleg az ő idejében...
2012. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Inkább nem mondok semmit anyukádékra. Én sem mertem először megkérni rá,epdig nem ellenezte volna az tuti,elég laza anyum van. Fogtam magam 13 évesen, és vettem egyedül kettőt. Otthon megmutattam,mondta,hogy szépek,és kész. Azóta már ő is vett nekem,meg simán járkálok előtte melltartóban. Egy melltartótól hogy lennél már koravén? Jesszus! Mond nekik,hogy cikiznek az osztálytársaid,hogy átlátszik.. stb. Akkor már bugyit se hordjál,mert attól is koravén leszel? XD Ha meg nem értenek a szóból vetess egyet a barátnőddel,ha nem engednek el a városba.


15/L

2012. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Na jó emberek először is. a mellnek van egy természetes izomzata amivel megtartja magát. ha ezt a melltartó mindig helyettesíti akkor fog lógni mivel az izom megszokja hogy nem kell működnie. amúgy megbocsáss hogy ilyet mondok de a szüleidnek nincsenek alapvető dolgok a fejében. mondd meg nekik hogy ettől nem vagy koravén. ha van melled akkor hordanod kell melltartót. Ennek nincs közé ahhoz hány éves vagy.
2012. máj. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!