Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy nyáron "belerohad" a láb a cipőbe és ezért jobb a papucs/szandál?

Figyelt kérdés
Most direkt nem akarok stilisztikai és társadalmi vitát szítani, én soha nem hordtam semmiféle nyitott férfilábbelit, mert nagyon nem én vagyok, ha valakinek bejön, tegye, most ezt nem minősíteném. Viszont én úgy tapasztaltam, hogy egy jó nedvszívó pamutzokni szellős sportcipővel vagy bőr belsejűvel, lényegesen kevésbé kellemetlen, mint dagasztani a porból-homokból a sarat, műanyag papucs rohadt büdös tud lenni zokni nélkül és jobban beleizzad a láb egy szandálba/papucsba a mezítlábasság miatt. (Ezeket onnan tudom, hogy itthonra régebben volt strandpapucsom és nagyon zavart a büdösödés.)

2012. júl. 10. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

1. Ha valakinek nagyon izzadós a lába, annak tényleg lehet gond a zárt cipö viselése, ezért célszerü OTTHON illetve a MUNKAHELYEN (amennyiben megoldható) nyitottabb la´bbelit használni.

2. A bör/vászoncipö és pamut zokni használata tényleg valamennyire megelözi az izzadás következményeit, de ehhez a lábbelit naponta szellöztetni is kell, illetve felváltva használni 2-3 cipöt.

3. A papucs/szandál ugyan elvileg jobb, de ha mezitláb használják (zokni nélkül), akkor az izzadtságot direkt a lábbeli sziva fel, ezért természetes, hogy idövel büdös lesz - ez ugyanaz a helyzet, mintha ugyanazt a zoknit hordaná valaki hetekig.

4. Mivel a legtöbb ember számára a szandál/papucs zokni nélkül használandó, ezért igazán sok elönye nincs a zárt cipövel szemben, söt sok esetben éppen ettöl kapnak fertözéseket.

2012. júl. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az... :-)
2012. júl. 10. 09:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Meg fogsz lepődni... de talán mert így érzik? :D

Ha te nem így vagy vele, akkor hordj nyugodtan zárt cipőt, ha más meg szandálban szeret lenni, legyen abban. Kinek mi kényelmes.

Ugyan nő vagyok, és senki nem ítél el, ha szandált húzok, de szvsz egy sportcipő vagy akár szimpla zárt bőrcipő nyáron igenis melegíti a lábamat. 40 fokban még órát se tudok elviselni magamon, mert az is melegít. :D Szóval ilyenkor úgy érzem, hogy minél kevesebb dolog érintkezzen a bőrömmel. Az más kérdés, hogy egy műanyag papucs nem épp jó válsztás, de nem csak ez a két lehetőség van ugye. :D

2012. júl. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert ha most felveszem a tornacipőmet akkor érzem,hogy ég a talpam és nagyon nem kellemes érzés. És bőrgyógyászilag is célszerű nyitott lábbeliket is hordani,mivel könnyen gombásodhat a láb.
2012. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én már akkor nyitott cipőt hordok mezítláb, amikor épp hogy 15-20 fok körül van, egyszerűen utálom a zoknit és a zárt cipőket. Viszont én lány vagyok.

Ha férfi lennék, én sem hordanék szandált, ha akkor is utálnám a zoknit, akkor is inkább tűrném :)


20/L

2012. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Szandált csak értelmi fogyatékos férfiak hordanak...
2012. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 - köszönöm, valahogy ez már bennem is érlelődött :-))))
2012. júl. 11. 08:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem véletlen van meg minden évszaknak a megfelelő viselete, én tuti nem bírnék magamra húzni 40 fokba zoknit cipővel. Nekem eggyáltalán nem büdösödik a lábam, de van frissitő spray nyárra meg van egy téli is amikor jön a "zárt" cipő szezon. Megfelelő ápolással, cipő/szandál kiválasztással nem fog sehogy büdösödni a láb.
2012. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kisvuk29 válasza:
Én néha nyáron is Acélbetétesben vagyok és nem véletlen.Egy gyerekkori emlék hintázás.Beleülsz és nem tudod,hogy egy tégla van a homokban és belerúgsz.Én voltam így.Néha beszélgetni unatkozás képp beleülünk a hintába és pont sikerült belerugnom egy nagy téglába.Másik rossz környék+acélbetétes=biztonság.Van aki kinevet a bakancs miatt,de így jó és kész.Jobb mint a nyitott.Szerintem.
2012. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es, nem tudom, hogy honnan szalajtottak a sok magabiztoskodó ítélkezéseddel és a fellengzős dumáddal, de:

-a zárt cipő nem igénytelen (van közöttük az is, de önmagában az, hogy valaki nyáron cipőt hord, nem tudom miért lenne igénytelen)

-én is ápolom a lábamat, de nem a közszemlére tétel miatt, hanem a saját ápoltsági és higiénés igényeim miatt. (Bármennyire is hihetetlen, de nem csak te lehetsz az, aki ápolja.)

-nekem sosem büdös a lábam, akik párja panaszkodik erre, azoknak valószínűleg izzadós a tappancsuk, de akkor az akármit is hordjon, lesz lábszaga.

-köszönöm kedves feltételezésedet, de az én lábam sem egy ápolatlan büdös förmedvény, vagy nem tudom már mit írtál, és mégsem rohad, nem gombás, nem ásókás és nem is büdös, pedig cipőben hordom. Szellős sport illetve valódi bőr felsőrészű/belsejű.



Még egy gondolat az igénytelen cipő és az igényes szandálosság kérdéséhez: bankárok, brókerek, vezérigazgatók, üzletemberek - IGGÉNYTELEN NÉPSÉG PFHŰ

2012. aug. 8. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!