Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szeretnék változtatni?!

Szeretnék változtatni?!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és havonta 40ezer ft-ot biztosan elköltök ruhákra. Anyuéknak már nagyon elegük van belőlem. Ha nem akarnak adni pénzt, akkor általában lenyúlok tőlük este, mikor alszanak, vagy anyum számlájáról veszek le pénzt. Ha észreveszi, hogy hiányzik egy nagyobb összeg, akkor lecsesz, de nem tesz semmit. Aztán megyek a bevásárló kp-ba. Hetene kapok még 5000ret kajára, zsebpénzként 2hetente 10000ret vagy többet. Nekem is már elegem vn magamból, mit tegyek?:S
2012. aug. 8. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Erről fokozatosan kell leszokni.

Először is kezdd azzal, hogy ne lopj!!!!

Csak annyi pénzt költs el, amennyit adnak a szüleid!


Másodszor: számold össze, hogy miből hány db van, és gondolkozz el rajta, hogy van, akinek ennivalóra nem telik, neked meg esetleg olyan ruhád is van, amin még ott a címke


Harmadszor tűzz ki magad elé valami célt (pl. új telefon, laptop, táblagép) és gyűjts arra!

Tedd félre a pénzt!


Negyedszer: amint írtam az előbb, nem lehet erről leszokni csak úgy, fokozatosan kell csinálni.

Ne menj annyiszor boltba. Vásárolj keveset, azt is leárazásnál.

2012. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

jó, hogy belátod, hogy baj van, ez fontos! beszélj a szüleiddel. kérd meg őket, hogy adjanak kevesebb zsebpénzt, esetleg kapj valami büntetést akkor, ha lopsz tőlük, vagy leveszel a számláról. kérd meg anyukádat, hogy intézze úgy, hogy ne férhess hozzá a számlához. te pedig tedd el a pénzedet, gyűjtögesd későbbre.

kéthetente tízezer.. te jó ég. én 17 éves vagyok, hetente kapok egy ezrest kajára, és ennyi. havonta-kéthavonta egyszer ha el tudok menni vásárolni, akkor is maximum 5-10 ezret költök ruhákra. :/

2012. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat (és hozzáállást :) )!
2012. aug. 8. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!