Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 12 évesen lehet kontaklencsém,...

12 évesen lehet kontaklencsém, vagy ilyen korban még nem lehet?

Figyelt kérdés
lány vagyok ,és nagyon idegesítt már a szemüvegem 4 éve kaptam :( , elég csunya vagyok benne de nem csak ezért ,mert sportolok is futok focizok és nagyon idegesítő ,egyszer eltaláltak labdával és lerepült a szemcsim , azota inkább leveszem focizáskor de akkor meg nem látom az arcokat és azt se látom ki az ellenségem ki van velem (tornán mindenkinek egyforma ruhálya van )szoval nagyon fontos volna :( -2,00 minda 2 szemem ,elore is koszonom a válaszokat :)
2012. aug. 27. 20:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsi hogy ebbe a kategoriába írtam de gondoltam hogy itt tobb választ adnak rá :)
2012. aug. 27. 20:49
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

lehet. :)

én 14 vok szeretnék nagyon, énis szemcsis vagyok és utálom a keretem, de csak jövőre cserélhetem le, és apám szerint sz@r a lencse...-.-

a lencse amúgy jó :D egyik bmőmnek van, szereti, sztem próbáld meg :D

2012. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
azt hisz 14 vagy 16 éves kortól lehet,de nem vagyok szemcsis,csak ismerőseim akik szemüvegesek ezt mondták...
2012. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szemész azt mondta már 10-12 évesek és hordanak, és ügyesen ki-be rakják. Én kb 2 éve használok lencsét, nagyon szeretem. Pár hét volt mire megszoktam, a monitor előtt nem volt kényelmes az elején, de már észre sem veszem, még tengerbe is fürödtem vele :) a szemüveg engem is idegesített mindig, főleg autóvezetéshez. Viszont kérlek a helyesírásra figyelj kicsit jobban (kontaktlencse, idegesít, csúnya, azóta, ruhája, szóval).
2012. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A szemorvost kéne megkérdezned. Amugy nem kortól függ, hanem attól, hogy bírja-e a szemed, tudsz-e törődni vele satöbbi.

Amugy tudom, milyen a szemüveg, 4 éves korom óta szemüveges vagyok, az is leszek életem végéig. Van kontaktlencsém is, de csak alkalmakra hordom.

Szóval, tudom, miről beszélsz...


18/L

2012. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) bocsi a helyesírás csak azért ilyen rossz mert gyorsan írtam és siettem mert mentem el , amugy suliba 5 -re szokom megírni a tollbamondásokat :D
2012. aug. 27. 21:48
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de amikor még nem töltöttem be a 16-ot, engem elküldtek, mondván, hogy még nem elég fejlett a szemem ahhoz. :/ De szerintem egy próbát megér... :) Mostmár van és IMÁDOM! Türelem! :)

2012. aug. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak 16 évesen lehet lencséd, de kérdezd meg a szemorvosod.
2012. aug. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szia! Ha a szemed nem romlik, vagy javul rohamosan, akkor 14 éves kortól lehet kontaktlencsét használni!
2012. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az orvostól függ, hogy ajánlja-e neked. Nekem már 2 éve van, asszem voltam orvosnál de már nem emlékszem. Mostanában csak bemegyek az optikushoz, és kérek lencsét ami megfelel nekem(2 hónapra jó, egy dobozban 3 pár lencse van).
2012. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!