Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 12 éves lány vagyok, van még...

12 éves lány vagyok, van még valaki ebben a korban, aki szerint jó ötlet az iskolaköpeny?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mivel ti utáljátok igy abban a korban biztosan nincs, viszont kérdezd meg a szüleidet.
2012. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Remélem nincs.
2012. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Az iskolaköpenyt nem találom jó ötletnek, az ritka randa. Viszont az egyenruha jó dolog lenne. Kezd nagyon rosszra fordulni az a dolog, hogy "te egy senki vagy, mert nincs csőgatyád, vagy konzerv cipőd, leggingsed, csőtopod...". Öltözzenek ribinek a szabadidejükben, de ne az iskolában rontsák a légkört.

Fiúcskák meg végképp borzalmasak a lehúzott sztreccsgatyájukkal, óriásmérető bézbózsapkájukkal.


22L (bocs, hogy nem vagyok a korosztályod)

2012. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Van.
2012. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
0%
szerintem jó ötlet,főleg ha suli logójával van ellátva
2012. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Hát a köpenynek szerintem nincs. Milyne köpenyetek lenne? Én szerencsére már nem hordtam, de a testvéreim igen és valami nagyon kellemetlen műanyag textíliából készült ami ha éppen elektrosztatikusan nincs feltöltve akkor halálra izzadod benne magadat. De van egy tippem, nektek nem ebből készülne...


Amúgy szerintem az egyenruhának megfelelően szigorú de megfelelően megengedő szabályokkal lenne értelme. Meg lehe túgy is oldani hogy tetszen nekik, és olyan kiegészítőket hordanak amilyeneket csak akarnak.


A célt elérik vele. Kevéssé látszódnak a társadalmi különbségek, akár tanulhat némi izlést is. Illetve közép suli után jól jönnek az elegánsabb kosztümök munka keresésnél. Arról nem is beszélve hogy megtnaulja hogy bizony van ahová fel kell öltözni rendesen, ezt sajnos nem tudják sokan.


Szerintem ha betiltják a csípő nacit tizedére csökkennek a felfázásból adódó betegésgek.

Egyik osztály társam állandóan vesemedence gyulladást kapott... vajon miért, talán mert állandóan has és derék villantós cuccokat hordott amiket ő vart vagy varratott télen is?. Még akkor is amikor szenvedett mert "jajj nem hiányozhatok a suliból de közben milyen beteg vagyok". Aztán csodálkozik ha nem lehet gyereke. NNA ezért már megérné egy valamilyen ruha szabályozás.


Még mielőtt jönne hogy prűd vagyok... nem vagyok, felőlem nyáron olyan pucér vagy amilyen csak akarsz lenni, de szomorú hogy sok lány tudatlanságból vezsíti el a termékenységét, és okoz magának kellemetlenésgeket egész életére. ENNEK IS A TV AZ OKA!

2012. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Én 15 évesen válaszolok de szerintem ez egy nagyon rossz ötlet... Most a köpeny alatt így is, úgy is látszik minden. Az egyenruháról meg annyit, hogy a brit meg amerikai stílussal még ki is lennék békülve, az jól néz ki.:D De Magyarországot ismerve biztos kitalálnának valami borzalmat... Személy szerint én úgy vagyok vele, hogy ha reggel tetszik amit felveszek, akkor jobb a közérzetem, jobban is tudok figyelni. Ha meg nem, akkor végig az van bennem (plusz hazafele) hogy minél előbb szabadulhassak meg tőle. Most meg lehet szólni, de mindenkinek van egy saját ízlése, és ez is hozzánk tartozik.

A mindent megmutató ruhákért mondjuk én nem is vagyok oda, de őszintén szólva sose lett rosszabb napom attól, hogy ki hogy öltözött fel... Más azt veszi fel, ami neki tetszik, én is azt, ami nekem, maximum teszek rá egy megjegyzést, de szerintem egy diák se lenne boldogabb attól, hogy XY éppen nem festheti ki a körmét. Ez az ötlet egyedül azoknak tetszik, akinek semmi ízlése, se stílusa, és ha neki nem jó, hát másnak se legyen. Akkor tessék csak a tanulásra koncentrálni, ha más úgyse számít, és nem azt nézni, hogy kinek mije van kint és ki nézi meg.

2012. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Én ugyan nem ebben a korban vagyok, de a kishúgom 11 éves, úgyhogy az ő véleményét tudom közvetíteni: természetesen nem tartja jó ötletnek (ahogyan én sem, de nem ez volt a kérdést). Reméli, hogy nem kerül bevezetésre, ahogy körülbelül mindenki.
2012. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálunk katolikus általános iskolában volt köpeny,sima sötétkék,nekem nem volt vele bajom.

Most főiskolás vagyok,de most se lenne vele bajom,sőt egy egyedi,a suli logójával,színével szerintem még jó is lenne.

2012. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

háát a klikkesedést megfigyelve a ruházat igenis számít.

Azt mondod nincs stílusa... van aki azt hiszi magáról hogy van közben nincs és fordítva...

Egyébként ezt is tnaulni kell. Valakinek könnyebben megy magától is. És valakinek jól jönne ha valaki "mentorálná".

Persze ha mindnekinek meg lenne a maga stílusa egsészéges környezeteben nem is számítana.

Csak sjanos ez ennél sokkal árnyaltabb...

azért nem kell elítélni senkit, hogy ha egyébként jól szituált egészséges családban él, de senki nem mondja meg neki mi az alkatának megfelelő fazon, hogyan tegye színesebbé a ruhatárát.


de ne mennyjünk el a "kockákig" csak lássuk azokat akiknek szimplán izlés ficama van: annak idején nagy divat volt a csípő naci és hasvillantós póló kombó (sajnos télen is)... ebből mi lett, (leszámítva a vesemedence gyulladásokat)? bódog bódogtalan 20 lányból 19-nek ki buggyant az úszógumi, még akkor is ha egyébként nem volt semmi plusz husi, de az ő alkatának rossz volt az. Talán ez cska az anorexiának kedvez


Iskolába ne fesd a körmödet, szabad idődben szabad, gyakorold, hogy izléses legyen, de suliba ne. 5 éve is suliban és mind a mai napig találkozom egyébként nagyon igényes hölgyekkel de a körmükön a lakk pattogzik vagy műköröm és már újítani kéne... minek műköröm, ha az egyébként kb 3 hetes élettartam alatt, max 1 hétig néz ki rendesen? sosem értettem egy hiányos műköröm olyan mint egy hiányos fogsor, csúnya... fogyatékosság (persze nem pejoratív értelemben mondom senki ne sértődjön meg) és rohadt drága.


Egyébként hiába van valakinek stílusa, a ruhát hordani is tudni kell.

Pont ezért van az hogy valakinek a rongyok is jól állnak még ha nem is tökéletes az alakja és van akinek a legjobb legrászabodtabb dolgok se mert nincs meg hozzá a tartása. ez alkalmi ruhák esetében nagyon jól látzsik de bármelyen viseletnél megfigyelhető az egyenruha erre is megoldást jelent, hiszen nincsenek olyan különbségek, ruha miatt nem szégyenkezik senki.


félre értés ne essék, nekem mindegy én már nem ülök az iskolapadba. Én nem fogok ennek az eldöntésében részt venni. Ezek csak gondolatok, én speciel örültem volna annak idején egy egyen ruhának és nem azért mert nincs stílusom, szerintem nagyon jó izlésem van. De én pont abban a helyzetben voltam hogy nem volt sok ruhám, amit szégyeltem is, még ha azokat jól is választottam meg. Talán ezért is szóltam hozzá ehhez az egyébként engem már nem érintő kérdéshez.

A kreatívitás pedig mindig tud a szürkeségbe színt vinni: hajpántok, hajcsatok hajgumik kitűzők bizsuk sálak kendők zoknik harisnyák övek a változatosság végtelenségét biztosítanák ebben a helyzetben is. Aki személyiség az kitudja fejezni önmagát az egyformaságban is.

2012. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!