Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 12 éves lány vagyok, van még...

12 éves lány vagyok, van még valaki ebben a korban, aki szerint jó ötlet az iskolaköpeny?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 14:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Tudtommal az iskolaköpenyt azért akarják bevezetni, hogy a tanulók közötti anyagi különbségeket eltakarja.

Itt csak csendben megjegyezném, hogy egyébként az anyagi különbségeget nem eltakarni kéne, hanem csökkenteni.

Bélyegezhettek most lázadó tininek, de véleményem szerint egyenesen felháborító, hogy minden tanuló egységes, mindent eltakaró ruhába öltözzön. Az ötletből én eddig mindössze azt szűrtem le, hogy megint a ri*ancok miatt bűnhődik minden diák. Egyrészt, normális ember nem hord olyan ruhát, amely épphogy csak eltakar valamit, és nem is kezeli a szegényebbeket úgy, mintha kevesebbek lennének a nem-divatos ruháik miatt. Azért, mert egyre többen mutogatják magukat (sajnos), a nemtudom milyen márkájú ruháikban, minden ember rosszindulatú sznob lesz? Nem, de van aki igen!

Arról nem is beszélve, hogy az egyéniség, stílus TÖBBEK KÖZÖTT az öltözködésben nyilvánul meg. NEM csak abban, mielőtt ezzel jönnétek, de a ruházkodás igenis fontos dolog az ember életében. Az pedig már csak hab a tortán, hogy a saját, kényelmes ruháinkban a nap is kellemesebben telik.


Elnézést, hogy kifinomulatlan voltam, néha hajlamos vagyok az ilyesmire.

2012. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt még hozzátenném, hogy az anyagi különbségeken ez nem segít semmit. Ott lesz a táska, a cipő, a telefon, akár ékszerek, ki hol volt, mit csinált, merre járt, a kiegészítők. Ha valakit rosszul érintett, hogy ezeket nem teheti meg, ezután is rosszul fogja. Aki megszólt másokat, ezután is megtenné. Ez nem a külsőről szól, hanem a személyiségről...
2012. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, kicsit idősebb vagyok nálad, de ez akkora baromság, mint a huzat.


Felveszem az iskolaköpenyt és már nem fognak csúfolni ? jajj, de naiv itt mindenki. Ha nem a ruha, akkor a haj, az orr, a fül, a telefon, a cipő, a táska, a tanulmányi eredmény lesz a céltábla. Nem mellesleg egy köpeny az eddigi sérelmeket nem mossa le, és mindneki a régi "pompájában" tündököl így is.

Ez most olyan, mint a heti 5 tesi. Mindenki tuti lefogy, meg megszereti a mozgást. Nem ?

Ennél jobban már nem is lehet lecseszni ezeket az alapból problémás iskolai éveket.


17/l

2012. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszadóval.

Attól hogy bevezetnének egy iskolaköpenyt,még nem fognak eltűnni a tanulók közti (anyagi) különbségek.

Ugyanúgy látszani fog a cipő,a nadrág,kiegészítők,haj és akkor az elektronikai kütyükről nem is beszélve.

Igazából a köpeny nem takarja el semmit.Akik jobb anyagi helyzetben vannak,azokon így is úgy is látszani fog és nem hiszem hogy ezzel a ruhadarabbal megtudnák változtatni a tanulók gondolkodását,miszerint nem bántsuk azt akinek nem megy olyan jól.


A heti 5 tesiről csak annyit, hogy semmi értelme.Hiába próbálják úgy beállítani hogy ,,Ejj de nagyon király dolog ez!"

Mi benne a jó?Aki meg akarja találni a kibúvókat,az úgyis megfogja.+A diákoknak nagyjából 7-8 percük van arra, hogy átöltözzenek tesi után,ami kb semmire nem elég,tehát folytathatják a napjukat izzadtan és büdösen,hiába vannak zuhanyzók hogyha nincsen idő.

A ducibb gyerekeknek ez csak egy plusz nyomás lesz,ami miatt minden reggel félelemmel és szorongással fognak iskolába menni,nem ettől fognak lefogyni...

16L

2012. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekünk van köpenyünk viszont az anyagi különbségek így is megmaradnak.

Utálom és szinte nincs olyan ember aki szeretné.Valami borzalmas az anyaga és főleg nyáron nagyon jó belefulladni :) Nagy hülyeség lenne ha bevezetnék, viszont egy egyenruhának én is örülnék.

2012. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A köpeny az baromság az biztos.

Valóban, aki csúfolódni akar, az ezután is meg teszi, viszont van egy rendszer amivel azonosul, valamennyire biztosan, akarva akaratlan. Az egyenruha jelképezi, (és gondolom a köpenyre is ezt hiszik) hogy mindannyian azért vannak ott hogy tanuljanak, és ebben egyfomrák és egyenrangúak (legalábbis elméletben). Egy helyen állnak egyek az esélyeik az iskolában, (hamár ugyan abba járnak) mert a gazdag gyerekből is lehet még utca seprő, de a gettós srácból is jól menő ügyvéd... persze a képességeik azok lehetnek különbözőek, és a szorgalmuk is.

Ékszerekről meg csak annyit, én mostanában szinte cska bizsukat látok mindenkin. és gagyi műanyag órákat ami lehet tud 10e-be is kerülni, akkor is gagyi és ronda persze ez egyéni vélemény. szóval max egyes embereken fuxokat, a többieken ha van, "értéktelen műanyag" nagyon csinosak de a párszáztól a több ezerig bármennyi lehet és ezt csak az tudja pontosan aki vette, szóval ez sem érv...


báár ha már ronda, legyen mindenkinek egyformán ronda, legyenek ebben is egyenlőek... de szerintem a köpeny zavaró is lehet.

2012. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!