Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen az elegáns öltözék...

Milyen az elegáns öltözék nőknél a hétköznapokban, ami nem kosztümöt jelent, és nem farmert?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs dress code, így kissé furcsálltam először, hogy a kolléganőm farmerbe jár (többségében fekete farmerben, de akkor is farmer).

Sajnos ennek csak annyi hátránya van, hogy én meg szeretek nőiesen öltözködni. (csakhogy ilyenkor meg túlöltözött vagyok, /szerinte/.)

De nem nagyon érdekel, míg a főnök nem szól, hogy nem megfelelő az öltözékem. Nem gondolom, hogy 30 felé zsákban kellene járkálnom.

Van néhány alap darabom, amelyeket jól lehet kombinálni:


- szoknyák (főként egyszínűek: homok, barna, oliva, sötétkék, fekete, de van egy pár mintás is (virágmintás vagy absztrakt)

- ingek, blúzok, pamut jellegű felsők

- kardigán, blézer,

- szövetnadrág


Lehet, hogy még ez is unalmas, de így legalább nem olyan, mintha mindig farmerben lennék.

Bár sajnos a tél beköszöntével én is a kényelmes farmert részesítem előnyben, de azért igyekszem.


Egyébként a TLC csatornán van egy jó kis műsor a Mit ne vegyél fel! - jó tippjeik vannak. De ugyanígy a magyar csatornákon is vannak hasonló öltöztetős műsorok (Lakatos Márk meg a többiek)

2013. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy csőnadrág (nem farmer) és hosszabb de karcsúsított blúzzal mindig mutatós:)
2013. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én stílusom elegáns, én is annak tartom, és mások is úgy jellemzik. Szoktam farmert is felvenni, nem is ritkán, de inkább sötétebbeket, szűk szárúakat, és ilyenkor kötelező a magassarkú. A mindennapi ruhatáramhoz tartozik a blézer, ezzel bármit elegánssá lehet varázsolni egy pillanat alatt. Ma például egy trikó volt alatta, amit mások sportos viseletként hordanak, egy blézerrel és egy hangsúlyosabb nyaklánccal viszont egyből elegáns lett. Sokszor hordok ruhát, ilyenkor télen vastagabbat, de minit. Persze harisnyával, általában feketével, azt jobban szeretem, mint a testszínűt, ezért olyan színű ruháim vannak, amikhez jobban passzol a fekete. Erre is blézert szoktam venni, és magassarkú csizmával párosítom. Nyáron gyakran hordok szoknyát elegánsabb felsőkkel, vagy pánt nélküli csőtoppal, olyankor viszont hangsúlyosabb a szoknya, akár a színe, akár az anyaga, vagy szabása miatt. Imádom a maxiruhákat, és az elegánsabb overálokat, amik például sifonból vannak, vagy selyemből. Az overáljaimhoz általában magassarkút veszek. Ezek tényleg olyan elegánsak (főleg a feketék), amiket még színházba is fel lehet venni. A maxiruhákhoz viszont sokszor lapos talpút veszek, pl. sarut. Valamiért ezt szoktam meg, nem tudom mi az oka. Ja és még egy alapdarab a ruhatáramban: az ing. Főleg a fehér. Különböző anyagokból, pamutból, selyemből, vászonból. De van a szivárvány minden színében. Szeretem a hosszú és rövidujjú fazont is, és a body szabásúakat ilyenkor télen főleg. Szóval egy farmert is lehet hihetetlenül elegánssá és sikkessé tenni, csak ismerni kell a módszereket. És amellett, hogy nagyon elegánsnak néz ki egy rohangálós napon mégis ez a legkényelmesebb választás. 20/N
2013. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


Még annyi jutott eszembe, amit az utolsó válaszoló is írt.

A kiegészítőkkel is tudsz dobni az összképen. Egy színes sál, lánc, karkötő, bross, hajgumi (valami dísszel), szemüveg, harisnya stb. Bár mondjuk ezeket is tudni kell viselni.(Nekem ez némiképp nehezebb, mert zavarnak.)


Én is szeretem a magassarkút, de az irodában, ahol dolgozom nem lehetne magas sarkakon lavírozni (megszólják - ez most komoly! - pedig nem divatbemutatózni akarok, csak jól, igényesen kinézni). Így ezt úgy védtem ki, hogy kisebb tömörebb sarkút választottam, illetve télen cipőváltás van, s a korábbi papucsot lecseréltem egy fekete lapos balerina jellegű cipőre, ami most a nadrágos időszakban egy csőszárú farmerrel is jó, de szoknyával is. Később pedig már nem kell cipőt váltani, s maradhatok az enyhébb magassarkúban.

2013. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én ezt szoktam nézegetni, van pinterest oldaluk is [link]

Szerintem tök som megoldás van itt, kicsit más utakat látni itt mint ami a fejünkben él. És nem kell hozzá sok öltözék, elég egy szépen szabott blúz, vagy egy elegáns élrevasalt nadrág is akár.

Én nem hiszek a kínai gagyi cuccokban. Azok önmagában nem elegánsak.

Minden ami egyszerű és letisztult, az elegáns!

És viselés kérdése :)

2013. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!