Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kilyukadt a 15ezer ft-s fél...

Kilyukadt a 15ezer ft-s fél éves adidas cipőm talpa. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A járástól a sarka megkopott, pont a legrosszabbkor, az esős idő beköszöntekor. mit csináljak?

Nem akarok másikat venni, nincs rá most pénzem


2009. okt. 12. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy minőségi hiba miatt történt,akkor a boltba kell visszavinned.

Ha annyira"csámpásan" jársz hogy jogosan kopott el a sarka akkor talán egy cipészt kéne felkeresned

2009. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keresd elő a blokkját és vidd vissza az üzletbe...akárhogy mész is,fél év alatt nem szabadna tönkremennie!

Ennyit a ma gyártott termékekről...én egy konverz tornacipővel jártam így,a sarkánál belül 3X ment tönkre,3X vittem vissza és adtak újat,negyedszerre meguntam és megcsináltattam cipésszel.Azóta jó...

2009. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Miben egyezik az Adidas és a kínai cipő?

Mindkettőt Kínában gyártják.

Érdekes, pedig azt mondják, hogy a cipő az egyetlen ruhadarab, ahol számít a márkanév. Mondjuk a Fila cipőm tény, hogy már bírja 4. éve...

Szerintem vidd vissza, és kérj másik márkát. Ez jel.

2009. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha visszaviszi hogy tudna már más márkát kérni?
2009. okt. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyanról nem hallottál még, hogy a garanciaidő alatt meghibásodott termék helyett másikat kérünk? Nem kötelező elfogadni a bolt által felajánlott csereterméket(pont azért mert talán az típushibás), maximum ráfizetés történik, ha a másik termék magasabb árú.

Az, hogy valaki azt hiszi, hogy csak azt fogadhatja el, amit adnak, az egyéni szoc. problem.

2009. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
fél év a garancia, ha benne vagy mézli
2009. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, majd még válogathatsz is garanciában, nem? :)

Szép dolog lenne...

A boltnak a garanciával érintett termékkel típusazonos terméket kell adnia, ha a termék cseréjét rendelik el. Azaz ha van ugyanolyan méretű, színű, márkájú, típusú cipője a boltnak, akkor azt kell adnia.

A második típusazonos cserét KÖVETŐEN (tehát a harmadik csere esetén) mondhatja azt a vásárló, hogy eláll a fogyasztói szerződéstől, ekkor viszont döntése szerint VAGY A PÉNZT kell visszaadni, vagy bármely más terméket választhat - értékegyeztetéssel.

Ha egy bolt belemegy az első cserénél a "levásárolhatod" részbe, akkor az a bolt fogyasztóbarát magatartása és nem pedig kötelessége.

Tehát nem egyéni szoc. prob. hogy elfogadod-e a típusazonos cserét. Kétszer nincs más választásod - ha csak a bolt a jogszabálytól A JAVADRA el nem tér.

2009. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
csak annyit akarok h hiába gyártják az adidast is kínában, egyáltalán nem egyezik más kínai cipőkkel. eleve az alapanyag is minőségibb. a kínában gyártják csak annyit jelent h kis kínai emberkék állnak a gépek mögött (mert olcsóbb a munkaerő) de ez egyáltalán nemazt jelebnti h ugyanolyan szar lesz egy kínában gyártott adidas cíipő, mint egy kínűban gyártott huang-csen-lí cipő.
2009. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!