Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért utálják sokan a nagyesté...

Miért utálják sokan a nagyestélyis beöltözködést és az eleganciát, pláne esküvőkön?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy sokszor tapasztalom (külföldön élek sok éve) hogy otthon az emberek többsége elutasítja, puccos feleslegességnek, illetőleg van aki sznobságnak tartja a nagyestélyis, szmokingos kiöltözést?

MOst megyünk haza egy lakodalomba, nekem alap volt, hogy hosszú estélyi (nem fehér/piros/fekete persze) ruha, kesztyűvel, férjemnek szmoking, ehhez képest majdnem kinéztek bennünket, hogy miért nem ing/nadrág illetőleg én miért nem "valami egyszerű kis ruha" - és majdnem a szemünkre hányták, hogy "minek az a flancolás"?


Nem lehet, hogy emögött egyszerűen csak irigység húzódik?

Hogy ugye, nincs nagyon otthon pénz ilyen ruhákra, ezért inkább mindig lehúzzák azt, aki elegánsabban akar öltözködni?

Hiszen nem kényelmetlenebb ez sem mint a másik ruházat.


Nem szebb, amikor egy esküvőn megtisztel mindenki azzal, hogy a legszebb ruháit veszi magára?


Nekem ez elég különös.


2013. júl. 29. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok nagy részének nincs annyi pénze hogy ilyen drága ruhákat vegyenek (még bálra sem, nemhogy esküvőre), így itt nem szokás ennyire kiöltözni.
2013. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt az, amit az első írt, másrészt - főleg fiataloknál figyeltem meg - iszonyú bunkók és illemet hírből sem ismerik az emberek, én tavaly voltam olyan lagziban, ahol egy srác (persze nem a szertartáson) farmerben és végig kigombolt ingben volt. És ugye vannak azok, akiket nem érdekli mibe vannak, hisz "úgysem engem néznek".

Természetesen - mint mindig - ez alól is vannak kivételek.

2013. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Koszi a valaszt :) de gondolod, hogy azert neztek akkor ki bennunket, mert tulajdonkeppen zavarta oket, hogy mi megengedhetjuk magunknak, hogy kisse modosabban oltozkodjunk?


Szerintem amugy az anyagiak nem befolyasoljak a szokast - nezd a regi falusi embereket, a lanyoknak akkor is megvettek a legszebb selyem/barsony/kazsmer rokolyakat, ha nem ettek egy honapig csak kenyeret, hadd legyen szep akkor, amikor megjelenni kell a tarsadalmi esemenyeken.


Ez asszem inkabb ilyen bolsevista csokeveny lehet.

2013. júl. 30. 01:18
 4/5 A kérdező kommentje:

2. Koszi Neked is :) igen, en is ugy tapasztaltam, hogy otthon valahogy sikk az a "szxrjunk le mindent, legyunk lazak, minek a protokoll" - nem ertek ezzel a felfogassal egyet. Ami evezerdekig mukodott, az nem megy toredek alatt a kukaba, kiveve ha kulso kenyszer durvan odahat.

es akkor jon a "vilagukat nem talaljak" ami bizony jellemzo a fiatalokra, nem mindenkire persze.

Nem mintha mi oregek lennenk :) de anno amikor en jartam iskolaba, most 34 vagyok, akkor nalunk rendszeres volt az illemora es feleltunk is bwwloluk.

2013. júl. 30. 01:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Bár régi a bejegyzés, remélem még olvasod! :) Számomra is furcsa ez. Én Magyarországon szûlettem, itt is élek. Mondhatni jobban élünk, mint az átlag. Sajnos jellemző ebben az országban, hogy akinek több van, azt lenézik. Irígyek az emberek, ha módosabb vagy, akkor kinéznek. Én szeretem a drágább dolgokat. Szeretek öltözködni, imádom a divatot. Fontos számomra, hogy akárhová megyek, azt stílusosan, alkalomhoz illően tegyem. Legyen az edzőterem, színház, munka, bármi... Itt az embereknek alapjában véve az igényükkel van baj. Nem értik meg, hogy számomra van különbség egy 1000 és egy 10 eurós táska között az árán kívül is. Szerintük ha a rendeltetés ugyanaz, akkor semmi értelme drágábbat venni. (De a hamisított LV-re azért kiadják a pénzt, mer' az márkás...) Ugyanez a helyzet az általad említett ruhával. Miért kell a flanc, ha ugyanúgy el lehet menni egy nyári ruhában, vagy smoking helyett farmerben. Tehát a lényeg, hogy a magyar emberek többségének nincs igénye arra, hogy szépen öltözzön. Ismerek olyat, aki milliárdos, és mégis törökből hozatja magának a hamisítvány ruhákat. Mert úgyis elhiszi mindenki, hogy az eredeti, hiszen megteheti. Külföldön imádom a nagyobb városokat, mindenki stílusos. Rómában imádom az öltönyös üzletembereket vespával közlekedni, imádom az idős nénit és bácsit, akik egymás kezét fogva sétálnak csodásan felöltözve a via del corso-n, és imádom az anyukákat, akik stílusos üzletasszony kinézettel ölben viszik a gyermeküket. Sajnos nálunk ezt felesleges flancnak tartják, és még furcsán is néznek az ilyen emberekre. :(
2013. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!