Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 12-es vagyok és holnap a...

12-es vagyok és holnap a suliba ünneplőben kell menni, mert fényképezés lesz a ballagásra, de csak szandálom van ünneplő cipőben. Reggel hideg van szandálban. Mit csináljak vigyem el és ott vegyem át?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

*12.-es

Pont és kötőjel!! Hogy fogsz így érettségizni, ha ilyen egyszerű dolgokat nem tudsz?? :(( Szerintem ezzel foglalkozz! A fényképezés nem fontos...

2013. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ott hol van pont??
2013. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves első nem rakunk pont után kötőjelet. Szerintem csak a suliban vedd át mert reggel hideg van.
2013. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Én írtam oda a csillagozott(javított) részbe... -.-"


Hogy mindenkinek tiszta legyen: :)


290. A sorszámnevek után – ha számjegyekkel írjuk őket – pontot teszünk: 1. osztály, 3. sor, 1978. évi, a 10–12. oldalon stb. A pontot a toldalékokat kapcsoló kötőjel előtt is megtartjuk: 3.-nak futott be, a 8.-ba jár, a 10.-kel, a Tutaj u. 4.-ben stb. (A keltezés e tekintetben kivétel; vö. 296.)


[link]

2013. szept. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

kedves 4. Valóban, akkor pontot kell tenni. DE amit te írtál példának: 10-12. oldal azt úgy mondod, hogy tíz-tizenkettedik oldal. Amit a kérdező írt, hogy 12-es, az a tizenkettedikES. AZ 'ES'-t kötőjellel kell a szám után írni, a kötőjel elé viszont nem teszünk pontot.

Mielőtt leszólsz valakit, és falsul megmagyarázod, ami ráadásul nem is a hibára vonatkozik, tájékozódj!


Pl. a hónapok után is pontot teszünk. 2013. 09. 27. De ha azt akarod írni, hogy huszonhetedikén, akkor 2013.09.27-én.

[link]

2013. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolom tablókép, azon meg nincs rajta a lábad, szóval farmer bakancs simán lehet. Felülre meg felveszed a szép kis blúzod, vagy azt amiben fotózkodtok. Legalábbis nálunk így szokás.
2013. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Amit a kérdező írt, hogy 12-es, az a tizenkettedikES."

NEM!

12-es = tizenkettes

12.-es = tizenkettedikes

Még a szabályt is belinkeltem! Nem tudod értelmezni ? :/

2013. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már bocsánat! :D
2013. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és amúgy ezzel végződik a szabály:

"(A keltezés e tekintetben kivétel; vö. 296.)"


Szóval sikerült pont a kivétellel példálóznod! :DD El se olvastad, teeeee! Így már értem, hogy miért nincs szövegértésed! :DDD

2013. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sürgősen menj el és vegyetek egy alkalmi cipőt, mégis miben akarsz érettségizni menni? Ha továbbtanulsz vizsgákra, ha nem, akkor állásinterjúkra szintén az alkalmi cipő minimum. Ekkora már egy nőnek azért lennie kell elegánsabb alapdarabjainak a szekrényben, legyen akármilyen stílusa is egyébként. Úgyhogy egy zárt orrú (kerek/kicsit hegyes), hátul is zárt körömcipőt tessék sürgősen beszerezni.
2013. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!