Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csajok! Szoktatok hosszabb...

Csajok! Szoktatok hosszabb tavon, vagy csucsforgalomban magassarkuban vezetni?

Figyelt kérdés

Ugy vettem eszre,hogy az ismeroseim tobbsege valtocipoben vezet.Oszinten szolva en is tartok tobbnyire az autoban valtocipot,mert van olyan cipom aminek a sarka folyton beakad a szonyegbe,vagy csak egyszeruen olyan merev a talpa,hogy nem erzem benne a pedalokat:D Ha megsincs mit felhuzni az elso pirosnal inkabb leveszem a cipot es mezitlab vezetek ha nagyon zavar.

Igazabol cipovasarlas kapcsan jutott eszembe a kerdes,amikor a ferjem ertetlenkedve nezett ram,hogy miert nem veszem meg a csini csizmat 12 cm-es sarokkal arra hivatkozva,hogy vezeteshez nem jo.



2013. nov. 8. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Sosem cserélgettem, 10 cm-esben is ugyanúgy vezetek mint sportcipőben:) De ehhez gyakorlat kell, nálam 15 év van.
2013. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én sem vezetek magassarkúban. Nagyon bénázok vele, elcsúszik stb.

Van egy sportcipőm, azt megszoktam, áthúzom és kész.

2013. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretek magassarkúba vezetni mint sima talpúba,bár nem 12 centiseket hordok inkább 5-8 centiset és nem tűsarkút.

12 centisbe szerintem se túl biztonságos vezetni ha elcsúszik a sarok a földön vagy elhajlik..

2013. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem tartok váltócipőt. Ha magassarkú van rajtam, akkor abban vezetek. Először ezt is gyakorolni kell, mint ahogy a magassarkúban járást, és utána már teljesen természetes lesz.


Viszont: nagyon fontos, hogy amíg nem érzed jól a pedálokat, lecsúszkál a lábad, addig forgalomban ne vezess abban a cipőben! Ha egyszer emiatt nem tudsz fékezni, nagy baj lehet belőle. Én annak idején vidéki földutakon gyakoroltam be a magassarkús vezetést, ott egész biztos volt, hogy nem jön senki. Amikor már teljesen jól ment, akkor szoktam rá a mindennapokban is.

2013. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sem viszek váltócipőt. Egy éve van jogsim, nekem rögtön ment magassarkúban is, oktatásra is sokszor mentem magassakúban, és nem volt vele gond.
2013. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem is csak bizonyos cipok okoznak gondot,nem az osszes magassarku.5-8 centisben tudok vezetni, telitalpuban is,inkabb a nagyon magas vagy nagyon vekony sarok okoz problemat.A nagyon vekony mindig beakad valahogy a szonyegbe, ezt megszokni sajnos nem lehet:D

En sem ma kezdtem vezetni,50 km-t vezetek minimum naponta,varoson belul termeszetesen en sem cserelgetem a cipoket:)

Mindenesetre ugyesek vagytok:)

2013. nov. 8. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát igazából ez kor, tapasztalat és cm-méret függő. Mert például ha eleve alapból nem vezetsz sokat akkor neked olyan 50-60 km soknak számít, pedig az csak egy "közepesen hosszú" táv. A hosszú alatt nálam a 200-300 km van. Meg ez attól is függ, hogy eleve mennyire vagy tapasztalt a vezetésben, meg ugye a korod, hogy mennyire vagy érett meg ilyesmi. Pl én egy olyan 12 magassarkút annyira nem szoktam váltócipőre cserélgetni mert én nagyon szeretem a magassarkúkat, és az én lábam még bírja is szóval nekem a nem annyira kényelmes magassarkú olyan 15cm-nél kezdődik. Persze tisztában vagyok vele, hogy ezzel csak én vagyok így. Én imádok vezetni, szóval én olyan 0-tól- 50km-ig nem nagyon váltok cipőt de pl én Debreceni vagyok és ha Budapestre vagy a Dunántúli megyékbe szeretnék menni akkor már átveszem a váltócipőt:)
2013. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam az a megoldás, hogy egyáltalán nem hordok magassarkút...

De ha valami miatt mégis magamra kell erőltetni, akkor inkább veszek váltócipőt. Magassarkúban nem biztonságos vezetni, sokkal könnyebben elcsúszhat a sarka.

2013. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!