Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Államvizsgára miben illik menni?

Államvizsgára miben illik menni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elegánsan, de az érdekelne, hogy feltétlenül muszáj egy alkalomért vennem egy kosztümöt, vagy elég, ha a fekete blézeremhez, egy fekete szövet nadrágot, és egy fehér inget veszek fel. Nem nagyon akarom a szüleimet még ezzel is terhelni, és nekem most minden pénzem elment a szakdogára, meg a többire, és nem tudom, mit csináljak! Ti miben mentetek?
2014. jan. 9. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

magadról alkotsz véleményt ha nem elég kúlturáltan öltözől ki...

minnél szebben öltözől ki annál jobb.


én valszeg csak simán öltönybe mennék, ha már van 1 komplet szettem

2014. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A fekete blézer egy fekete szövetnadrággal már kosztüm :)

A lényeg, hogy ne lógjon ki sehol semmid, ne legyen túl feltűnő.

Szerintem teljesen jó, amit leírtál.

2014. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó az, amit leírtál, ha jól is áll rajtad. Nekem ugyan csak nyáron lesz az államvizsgám, de én bézs derékszoknyában, fehér ingben leszek egy bézs cipővel. Visszafogott sminkkel, és körömlakkal.
2014. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem, nem muszáj kosztümben menni. "Különálló" de egymáshoz illő darabok is ugyanúgy megteszik.


A lényeg, hogy elegáns legyél, professzionális benyomást kelts, s ne legyél még véletlenül sem kihívó. A rövid szoknyát, a cuppanós darabokat, mély dekoltázst... NEM díjazzák államvizsgán sem.


Nyáron államvizsgáztam. Aznap borult volt az idő, hajnalban esett.

Fekete 3/4-es ujjú könnyebb anyagú ingben, térdig érő A-vonalú acélszürke szoknyában mentem (természetesen harisnyával, mert az illem ilyenkor megköveteli még 40 fokban is, hogy szoknyához felvegye az ember). Nem voltam se alul-, se túlöltözött.

2014. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
krémszínű kosztümben mentem, a szoknya térdig ért, nem volt feszülős nagyon se a szoknya és se a blézer, fekete nem kivágott felsőt húztam alá, ujjatlan volt, de nem vettem le a blézert, és igen természetesen 40 fokban rajtam is volt harisnya, és zárt cipő :)
2014. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezzel megnyugtattatok, barátnőm most vett magának erre az egy alkalomra 42 ezerért kosztümöt, hát én nem szeretnék költeni, ha van elegáns ruhám. Egy hosszú ujjú fehér inget (kivágás nélküli, majdnem teljesen a nyakamig zárt, még nyakláncot sem lehet alóla látni) fekete blézert, és egy fekete kicsit szűkítettebb szárú szövet nadrágra gondoltam, azonos árnyalatú, egyáltalán nem kihívó, bár elég szolidan öltözködöm hétköznap is, sminkelni nem szoktam, a körmömet is csak halványan festem.
2014. jan. 10. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!