Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szrintetek egy fiu (férfi)...

Szrintetek egy fiu (férfi) miért nem viselhet szoknyát, harisnyát, magassarkút?

Figyelt kérdés
Történelmi tény,hogy szoknyát az ókori egyiptomtól a 16-ik századig,Magassarkút szintén az ókori egyiptomtól a 19-ik századig,Harisnyát a 12-13-ik századtól a 20-ik század elejéig viseltek nők és férfiak egyaránt. ( ugyanilyen történelmi tényekkel alátámasztott cáfolatot várok ) ( az azért mert csak válasz számomra elfogadhatatlan )

2014. jan. 11. 13:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
harisnyát férfiak is hordanak, magassarkút nem (kivéve Máté Pétert)
2014. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Harisnyát én is hordok.
2014. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Biztos kinéznének szoknyában.
2014. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

A férfi nadrág kifejlesztését és rendszeresítését a ló mint jármű (katonai, később civil) európai elterjedése határozta meg. Mivel az akkori hadseregekben csak férfi szolgálhatott, ezért a nők szoknyában maradtak, míg a férfiak nadrágot húztak. (Ez az oka annak is, hogy a papság, mivel nem harcolt, mind a mai napig ruhában - mint női ruha - jár amit reverendának vagy csuhának neveznek.) Viszont a nadrág legyártása több technológiai lépést, több anyagot, és magasabb méretpontosságot kívánt egy szoknya vagy ruha legyártásánál, így a korabeli férfi viselet a nőinél drágább volt. Ezért, hogy a költségeken spóroljanak, rendszeresen előfodult minden osztályban (a munkásosztálytól az uralkodói osztályig), hogy a kis gyermekeket szoknyában és ruhában járatták, mivel egy szoknya egyszerűen hosszítható és bővíthető egy nadrághoz képest. Így fontos esemény volt egy fiú életében amikor először nadrágban járhatott. (Akkoriban azt gondolták hogy a gyerekek testei túl gyengék hogy magukat megtartsák, így mindkét nem fűzőben járt egy bizonyos korig - lsd. pubertás -, ahonnan csak a nők viseltek fűzőt.) Ezt a kort a fejlődő anatómiai ismeretek törölték el, valamint a könnyűipar nagyfokú automatizáltsága, amikor lehetővé vált a férfi ruha olcsó nagyipari gyártása. Ezért a fiúkat egyre korábban és korábban öltöztették nadrágba, mivel a nadrág 'férfi viseletnek' számított a kora középkori katonai eredete miatt. A nem nyugati kultúrákban a szoknyaszerű darabok fennmaradhattak, mivel felismerték hogy a szoknya viselése a férfi anatómia számára optimális, és ahol a ló tartása körülményes vagy költséges volt (bő legelők hiánya, arab kereskedelmi út hiánya, hegyvidék, sivatag, stb.).


A harisnya és a magassarkú széleskörű viselete a viktoriánus kor előtti irányzatokban volt elterjedt, mint például a barokk és a rokokó. Ekkor a férfiak (is) széles körűen viseltek sminket, parfümöt, parókát, stb. e mellett ekkor volt divatos a férfi magassarkú cipő. A rokokó túldíszítettsége után a romantika és a klasszicizmus a stílus 'kijózanodását' írta elő, így a ruhatárakból, - különösen a férfiakéból - eltűntek az élénk színek és a kihívó darabok, és felváltotta az, amit ma öltönynek nevezünk.


Bár a korabeli divat egyre inkább arra törekszik, hogy ezt a folyamatot visszafordítsa, és összemossa a nyugati nemfogalom két oldalát, (egy divatosan öltözködő, magát sminkelő, feminin férfi új iparágat nyitna meg, és óriási profitot termelne a divatcégek számára - ld. kigyúrt férfi ideál és a sport/fitneszipar fejlődése), ez a váltás erős társadalmi ellenszenvet vált ki, így, ha valamikor is bekövetkezik, az 50-100 év múlva lesz.

2014. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Francinéni válasza:
79%

A mindenkori divat a különbségeket hangsúlyozza. Ezt általában izgalmasnak találja mind a két fél. Aka. te minnél kevésbé vagy nőies én annál nőiesebbnek érzem magam. Ronda férfi, szép nő és a többi. A magassarkú cipőt mostanában NŐIESNEK tartják.


(Had hozzam fel még példaként a bárgyú betelefonálós rádióműsorok álandónak mondható témáját: a férfiak tudnak vezetni, a nők nem. Az ilyen véget nem érő vitáknak nem az igazság kiderítése a célja, hanem a szekszelésre emlékeztetés, különbségtétel által.

2014. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a világ:

A nők szeretnének folyton a férfiakhoz hasonlítani, hogy ők is érjenek annyit. Így aztán a nők mindig átveszik a férfias szokásokat: nadrág, magas sarkú cipő, cigaretta, obszcén beszéd stb. S egy idő után mivel sok nő elférfiasodik, és egyre jobban kezdenek a férfiakra hasonlítani, a férfiak leszoknak ezekről a dolgokról.

Ma már főleg a nők f*s*oznak, b*sz*megelnek, dohányoznak, és hordanak magas sarkú cipőt. A nadrág is nagyon általános lett.

Lehet, hogy eltelik pár év, és újra a férfiak hordanak majd szoknyát, és ők fogják újra festeni magukat, parókát hordani, mint pár száz évvel ezelőtt.

2017. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

2014-01-27 17:45

Aki nem tud helyesen írni, ne írjon.

2017. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
Én szívesen hordanék szoknyát, harisnyát és magassarkút, de félek, ezt férfi mivoltomban nem fogadnák jól az utcán... Ez egy ilyen társadalom most. Tán egyszer megváltozik, de nem akarok 60 éves koromig várni vele, mikor már késő. Sajnos, ezt csak úgy tudom megoldani, hogy teljesen beöltözöm nőnek, akkor kiélhetem ezt a vágyam az utcán is... Kisebb feltűnéssel..
2017. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de azért írok. Én már régóta külföldön élek, és ez már normális. Pl.:

[link]


Ezáltal én is elgondolkoztam, hogy kipróbáljam. Van sok osztálytársam, aki szoknyát, magassarkút és ilyesmiket visel. Tehát érdeklődtem egy kicsit. Arra jutottam, hogy ezt én is kipróbálhatnám. Ezt most a jó idő bekövetkeztében ki is próbáltam. És nem is tudom, hogyan élhettem nélküle! Egyszerűen szuper! Nade! Körülbelül ez volt az összeállítás:


Szoknya: [link]


Cipő: [link]


Lehet, hogy ez így fura lesz, de ez külföldön még semmi.

2018. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát, vagy az van, hogy követjük a társadalmi elvárásokat, vagy lázadunk, mint a nők tették 100-120 éve, és kicsit változtatunk. Én azt mondom, azt viselje az ember, amit szeretne, ami kényelmes neki.


Én férfi vagyok. Nem meleg, hanem heteró. A nőket szeretem és igen, van barátnőm is. De emellett szeretek női ruhadarabokat is viselni. Hónapok óta női nadrágban járok, 4 hónapja a munkahelyen női cipőt viselek (igen, 8 centis magassarkút is), minden nap van rajtam harisnya. Mert ezek számomra csak ruhadarabok, nem női, nem férfi, hanem ruha, amit viselni szeretnék. Mert régóta irigykedtem a nőkre. Miért ne léptem volna azt meg, hogy magam ne vegyek fel ilyeneket? Csak bátorság kell hozzá... Persze, megnéznek. Azok, akik először látnak így. Akik viszont napi szinten velem dolgoznak, már észre sem veszik. Max azt, hogy magasabb vagyok... Nekem magabiztosságot és bátorságot adott... Amúgy épp ma futottam bele ebbe a cikkbe:

[link]

2018. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!