Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Zara lemásolja a nagy divatházak legtöbb modelljét, vonalvezetését, silányabb minőség mellett?

Figyelt kérdés
Gyakran a Zara szemére vetik, hogy valódi tervezőik alig vannak: észrevehetően a híres divatházak és dizájnerek kifutón feltűnt darabjait másolják le. A tervezők bemutatják a kollekciót, amit igen borsos áron adnak, a következő szezonban már a másolat megtalálható a Zarában. Persze nem pont ugyanaz, de azért én elég sok esetben látom a koppintást. Összemosnak mindenféle stílust és márkajegyet, eredeti ötletük nem tudom, mennyi van. Nekem pl. van olyan ruhám, amit a Dolce Gabbana készített, és most láttam e szezonban, hogy a drága Zara rendesen lekoppintotta - persze sokkal silányabb, ócsóbb kivitelezésben és jobb áron. Ez nem az első eset, most nem jut eszembe hogy konkrétan mit láttam, de már többször észrevettem, hogy ezt csinálják. Persze mindig vacakabb anyagokból, sokkal kevesebb odafigyeléssel, a "tömeg" számára elérhető áron és igénytelenebb minőségben. Ennek gondolom sokan örülnek, és persze nekem is vannak cuccaim Zarától, de ti mit gondoltok erről a jeleneségről? Ez egy jó dolog vagy inkább saját stílust kellene kitalálniuk és nem össze-vissza másolniuk mindent?

2014. jan. 19. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Koppincs Kommersz,és még drága is.:)
2014. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Tudom, hogy egy újszülöttnek minden új... de most komolyan!


A divat MINDIG így működött. Megjelenik valami a kifutón, majd azt szépen lemásolják a "plázás" ruhaláncok, majd egy újabb körrel később átveszik a butikok is. NEM csak a Zara csinálja ezt, hanem MINDENKI.

2014. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
En szeretem a Zarat :P Nem a vackokat szoktam venni, hanem a jo minosegu cuccaikat.. Jol teszik, hogy lemasoljak kulonben mit adjanak el ? Zsakot huzzanak az emberek? A divat azert is van, hogy masokat inspiraljanak, iranyitsanak. Barmelyik uzletben talalsz koppintasokat, ilyen ez a szakma, nem igazan jut mar senkinek eszebe semmi uj, ugyhogy ismetlodik ugyis az egesz. :P Nem kell megkovezni a velemenyemert :)) szerintem korrekt.
2014. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
a Zara ruhái jó minőségűek, tartósak, egyediek és csinosak. a H&M c&a new yorker azok amelyek a Zara-t másolják olcsóbban és igénytelenül.. azért mert neked nincs izlésed és irigy vagy arról nem tehet senki. ( már elnézést)
2014. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Előző!


Zara ruhái egyediek és tartósak??? Erről inkább ne nyissunk vitát! Tartósak egyes darabok valóban, de semmi esetre sem különösebben jó minőségűek.


Egyediek??? Épp az volt a kérdés lényege, hogy miért másolja össze-vissza az összes valamirevaló divatházat. Lehet, hogy a Zarát is másolják, de ők is mindent lekoppintanak ötlettelenül, minden stílusjegyet össze-vissza keverve.


Miért lennék irigy és rossz ízlésű? Mert veled ellentétben nem a Zarát ajnározom? Ha érdekel, a német Ralph Lauren-nál dolgozom, talán ismered, ez egy klasszisokkal jobb és prémiumabb márka, mint a Zara. Ennélfogva valószínűleg sokkal többet keresek, mint te, és olyan cuccokat engedhetek meg magamnak (valódi márkákat, nem mondvacsinált fash fashion vackokat), amiket a magyarok 90%-a nem. Tehát akkor mire lennék irigy? :) A Zarás rongyokra? Gondolom te is az igénytelenebb magyar tömeg közé tartozol, akik azt hiszik, a Zara a csúcs, csak mert divatosnak és előkelőnek próbálják eladni. Magyarországon valóban nincs is igény a jobbra, és választék sincs igazán, de a tehetősebb országokban mindenki tudja, hogy a fast fashion üzletek majdnem a legalja színvonalat képviselik. Nálunk mindenki össze-vissza dobálja a Zarás cuccokat az üzletben, mint leárazáskor, mert alap, hogy nem minőségi. Talán egy napon majd neked is lesz igényed a jobbra :)

2014. jan. 20. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


Ne legyen akkora arcod csak mert te megengedhetsz magadnak olyasmit amit a magyarok döntő többsége nem. Az hogy sokan szeretik a Zarát nem azt jelenti hogy nem ismernek jobbat vagy nincs igényük a jobbra hanem azt hogy 1. mint mondtam nem telik rá (ami szerintem nem szégyen) 2. teljesen felesleges. A legtöbb olyan divatház akik csúcsminőségű cuccokat terveznek és készítenek a ruháikat nem azoknak az embereknek szánják akik irodában tespednek egész életükben vagy ne adj Isten, -de ilyen is létezik- boltban vagy hasonló helyen dolgoznak. Kíváncsi volnék hogy te a Dolce Gabbana ruhádat hányszor hordtad életedben és ezt figyelembe véve tényleg érdemes volt-e egy halom pénzt kiadni rá. Mellesleg a legtöbb ember nálunk a Zarás cuccokat sem engedheti meg magának, és én úgy gondolom hogy nem is kell, mert akinek van stílusa az egy fast fashion üzletből is fel tud öltözni és nem kell kiadnia a pénzt olyan ruhákra amik -ha megnézed amit fentebb írtam- gyakorlatilag hordhatatlanok.

2014. jan. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez mindig így volt, mindig így lesz. És nem csak a Zaránál. Ugyanezt csinálja a H&M, a New Yorker, a C&A, a Mango, a Pimkie, az F&F, az összes ilyen közép árkategóriás márka, meg a legutolsó gagyi kínai is, csak más-más minőségben. Szóval gratula a felfedezésedhez, de ezt szerintem mindenki tudta eddig is. Miért kéne saját stílust kialakítaniuk? A legnagyobb márkák diktálják a divatot, a többi meg követi őket. Ez a divat-gépezet lényege. Direkt meg is szokták hívni a bemutatókra az ilyen középkategóriás márkák tervezőit, hogy megfigyelhessék az adott szezon sajátosságait, és átültethessék a saját hétköznapibb verziójukba.
2014. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Ja a stílusod meg undorító. Arra nagy a pofád, hogy sok pénzed van? Tudod, van nekem igényem a szépre és a jóra, de az átlag magyarnak nincs pénze a designer márkákra. A stílust amúgy sem lehet pénzen venni.

[link] Van pénzük? Nincs. Mégis fantasztikusan néznek ki.

[link] Drága? Rohadtul. És mégis gagyin néz ki. Szóval azért mert te meg a nagyobb márkák seggét bújod és nem a Zaráét még semmivel sem leszel egyedibb, ugyanúgy egy másik ember fantáziájának a szüleményeit hordod, és nem olyasvalamit amit te terveztél. És ha nekem szépre vagy jóra van igényem, akkor kiülök csillagokat bámulni, vagy találkozom a barátaimmal, és nem a méregdrága ruháimra verem magam. Tudod mi lenne a szép vagy a jó? Ha segítenél a szegényebbeken és nem lenéznéd őket. De nyugi, egyszer talán majd neked is lesz igényed az emberségre, és nem csak a műanyag üres életre meg a sznobizmusra.

2014. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!