Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ilyen jellegű problémával...

Ilyen jellegű problémával visszaveszik a bakancsomat a Deichmannban?

Figyelt kérdés

Decemberben vettem tőlük egy tök jó bakancsot. Nagyon szerettem, kényelmes, meleg, stabil.

Mára már olyan szinten kitágult, hogy nem tudom hordani se.

Még februárban kellett a vastag zokni és talpbetét, hogy ne csúszkáljak benne, de már az sem segít. Még ha magasságilag is "kitömöm" a cipőt zoknival meg talpbetéttel, akkor hosszában csúszok el benne.

Ez szerintem gyártói hiba, hogy ennyire kitágult, ezért szerintem vissza kell venniük.

Ti hogy vagytok vele?

Jogos a reklamáció?

Hozzáfűzném: nem széles a lábam és rendeltetésszerűen hordtam!



2014. márc. 7. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hátha sikerül. Ilyet csak tudok elképzelni, ha túl nagy cipőt veszel különben.
2014. márc. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vettem túl nagyot.

De amúgy köszönöm a választ!

2014. márc. 7. 19:29
 3/6 tomala válasza:
100%

Vissza KELL venniük. A fogyasztóvédelmi jogszabályok értelmében ha a termék hibájára panaszkodsz, a vásárlástól számított 6 hónapon belül csak akkor tagadhatják meg a szavatossági igényed kielégítését, ha BIZONYÍTANI tudják, hogy a termék hibája a te nem rendeltetésszerű használatodból ered. Néha bepróbálkoznak ezzel is, "szakértői" vizsgálati jegyzőkönyv csatolásával, de ez kis jogászi keménykedéssel általában sikeresen megtámadható. Amúgy elég nehéz dolog bizonyítani azt, hogy kinek a hibájából romlott el a termék.


Egyébként a szavatossági igényed elsősorban kijavításra terjedhet ki, de azt itt nem látom esélyesnek, így valószínűleg cserét kérhetsz. A pénzvisszafizetés csak kivételes esetben indokolt a törvény szerint.

2014. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :-)

Egyébként ma voltam a deichmannban és megvádoltak avval, hogy szándékos rongálás és felveszik a jegyzőkönyvet

2014. márc. 8. 20:46
 5/6 A kérdező kommentje:

... lemaradt....

aztán megmondtam nekik, hogy nem érdekelnek, nem kéne vádaskodni, és én komolyan felháborodtam, mert ez már szánalmas, szóval viszem is vissza másik üzletbe, hátha máshol értelmesebbek....

2014. márc. 8. 20:48
 6/6 DukePool válasza:
Ha 6 hónapon belül vagy a vásárlással akkor ne vádaskodjanak, bizonyítsanak. Egyébként a deichmann elég egy tetű cég.
2014. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!