Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Manapság mi az az életkor,...

Manapság mi az az életkor, amikor a lányok elkezdenek magassarkút hordani?

Figyelt kérdés

Nem általánosítok, és kérlek ti se általánosítsatok, természetesen rengeteg lány van, aki a magassarkú cipők közelébe se megy, vagy csak alkalmakra veszi fel.


A "szerintem x éves korban k**vás/nem k**vás" vélemények helyett írjátok meg, ti mikor kezdtetek el magassarkúkat hordani (ha hordtok viszonylag rendszeresen), vagy milyen példákat tudtok ismerősi, osztálytársi körben. Ahogy láttam itt gyk.hu-n, újabban már általános suli végén a ballagásnál nem ritka a 8-10 centis sarkú cipő, de az lehet csak egy alkalom. De gondolom, hogy amelyik lánynak tetszik egy 10 centis sarkú cipő, az nem csak alkalmakra szeretne magassarkút hordani.


Elsősorban tizenéveseknek:

Ha már ez a kérdés, milyen magas sarkú cipőt viseltek suliban? Volt-e már belőle gondotok? (Már ha viseltek.)



2014. ápr. 8. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

"Manapság" még később kellene, mint korábban!

Régen nem voltak tisztában vele, hogy mekkora kárt okozhat a magassarkú, ha egy fejlődésben lévő gyerek húzza a lábára, ma viszont igen.

Ha valaki túl korán szokik rá a magassarkú viseletre, az megnyomoríthatja magát egy egész életre, és felnőttkorában csak a kirakatban nézegetheti az ilyen cipőket.


Ismerek is erre példát.

2014. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Én nap mint nap viszem a lányom suliba, általános+gimi, illetve a buszon is látom azokat akik egy másik közeli gimibe járnak, azaz lányokat egész 18-ig. Ballagáson, érettségin kívül soha egyen se láttam magassarkút. Bp, budai oldal. Egyébként jómagam sem vennék fel semmilyen alkalomra 8 centisnél magasabb sarkú cipőt (pedig nem vagyok túl magas).
2014. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
amikor az öcsémért mentem iskolába ( 12 éves) lány osztálytársai magassarkúban jöttek ki mellette...nem 3-4 centiméteresben hanem 8-10 cm magasakban,én ott elszörnyedtem!
2014. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

6 évvel ezelőtt, amikor 14 voltam, mi a ballagásunkra vettünk fel először magassarkút. Senkin nem volt 5 centinél magasabb.

Utána ünnepségeken hordtuk, 16-17 éves korunk körül kezdtük el gyakrabban hordani és magasabbakat is húztunk fel, hétköznapokon is. Persze voltak olyanok, akik már 15 évesen 15-20 centisben jártak naponta (!!!), de egyrészt ők kevesen voltak nagyon, másrészt mára több komolyabb beavatkozáson túl vannak, annyira megnyomorodtak.

A régi sulim ballagási képein látva sajnos egyre gyakrabban húznak komoly magassarkúkat a 14 éves lányok. Nevetségesek szerintem.

2014. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szalagavatómon volt először magas sarkú cipőm, olyan 8 centis. Már év elején megvettem, hogy gyakoroljak benne. Azóta hordok máskor is, ha éppen olyan kedvem van, vagy az esemény megkívánja. Sokkal szebb darabokat találni közöttük, de tény, hogy végigrohanni egy napot nem célszerű benne, tehát ha sokat kell intézkedni, akkor marad a sportcipő.
2014. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is szalagavatóra vettem az elsőt, komoly 5.5 centis sarka van :). Ráadásul akkoriban (1998) az volt a divat hogy a cipő sarka olyan széles mint maga a cipő, azok voltak a jó idők :).
2014. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Most kezdtem el magassarkút hordani. 8.-os vagyok. Ünnepélyekre egy 9 cm-es pántos magassarkút hordok már év eleje óvta. Hétköznapokon eddig sportcipőt hordtam, de most elkezdtem a magassarkút rendszeresen viselni. Kb. 7 cm-es telitalpú, zárt (sportcipőszerű) cipőt hordok. Szerintem nem k*vás ha nem rakod ki mellé a melled vagy egyéb testrészed... Ami fontos, hogy tudj benne járni, mert annál rondább kevés dolog van, mikor valakinek inog a lába a magassarkúba, nem tud benne járni, és nap végén már mezítláb van.
2014. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Én 14 évesen már bulizni jártam, és oda mindig magassarkúban mentem(10+ cm), de ennek ellenére most, 17 évesen sem hordok magassarkút suliba. Max 5 cm-eset, de azt is csak csizma formájában.
2014. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát én tavaly ballagtam általánosból,szóval mai csirke vagyok..:D Minden napra senki sem hordott magassarkút,bár 8.ban már ilyen farsangon,évnyitón,ünnepségeken abba volt a többség.Ballagáson,banketten mindenki magassarkúba volt,ilyen 7-8 centisekbe,de volt olyan is,aki miniszoknyával vett fel 12 cm-eset.:)
2014. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Én először az általános iskolás ballagásomon vettem fel, olyan 5 centi körül lehetett, utána van egy csizmám aminek van egy pici szintén köbö 5 centis sarka azt télen sokat hordtam, és pl bátyám szalagavatóján fogok felvenni egy 10 centis sarkút, meg ilyen különlegesebb alkalmakkor. Ja meg nyárra van egy pántos éktalpú cipőm amit néha néha felveszek az köbö olyan 7-8 centis lehet, de egyikse napi viselet:)
2014. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!