Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti meddig tudtok használni...

Ti meddig tudtok használni egy magassarkút?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy a magassarkúim már szinte pár használat után használhatatlanok, mert olyan hamar kopik a sarkuk. Másnál is így van? Szinte meg se éri újakat venni :S Sarkaltatás után amit a cipész tesz rá az jobban bírja a strapát? Vagy nincs erre valami praktika?

2014. ápr. 14. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Az eredeti sarok nagyon hamar elkopik. De ettől még nem megy tönkre a cipő :) El kell vinni cipészhez és tesznek rá normális sarkat, az sokáig bírja.
2014. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) sajna az egyik cipőm az tönkre ment így, mert mikor lejött a sarka nem voltam abban e helyzetben, hogy átvegyek egy másikat így olyan sokáig kellett abban sétálnom, hogy nem csak a sarka hanem az anyag is szanaszét foszlott ami a sarkának az eredetileg nem kopó részét fedte. Pedig.. olyan jó kis cipi volt :'( :) De köszönöm a tanácsot, azt hiszem irány a cipész..:D
2014. ápr. 14. 10:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Még sose sarkaltattam. Mindig előbb megy szét a cipő, minthogy lekopjon a sarka. És ez nem pár használat után történik, hanem évek múltával.


Szerintem vagy rossz minőségű cipőket veszel, vagy a járásoddal van valami gikszer.

2014. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nagyon sok van ami már 6+ éves, akkoriban vettem sokat, de persze azóta is vannak újak, viszont semmi bajuk nincs. A sarok kicsit kopott de ennyi. Hozzátenném hogy én sose vettem műanyag sarkú/talpú vacakokat, amikkel mondjuk tele van a legtöbb olcsó plázabolt/kínai. Normális, jó minőségű cipőket hordok csak. Gondolom a műanyag sarok ami hamar szétmegy, olyat ne vegyél.
2014. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, a műanyag sarok.. :S Sajnos drága cipőkre nincs pénzem. Akkor itt a baki
2014. ápr. 14. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Drága cipőknek is van műanyag sarka :)

De tényleg csak lecserélteted a cipésznél és akkor sokáig bírja. Csak nem szabad megvárni, hogy már az a kis sarok rész fölött maga a cipő kezdjen el kopni.

2014. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sose jártam még úgy, hogy pár használat után gond legyen a sarokkal. Van egy New Yorker-es bokacsizmám, elég sokat hordtam, több szezonon át, de valami csoda folytán még csak a sarok hátsó feléből kopott el egy kicsi, illetve munkához van egy bőr Buffalo magassarkúm, szintén évekig hordtam, most megnéztem és abszolút tökéletes a sarka, még csak nem is kopott.


Én azt mondom, inkább gyűjts minőségi cipőre, mert az ugyan előfordul, hogy a sarok járófelülete elkopik, de hogy még aznap maga a sarok is tönkremenjen, az nagyon gáz. Szerintem így többet is költesz cipőre, hogy (jó esetben) szezononként veszel, mintha vennél két pár jó minőségűt, ami évekig kiszolgál.

2014. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés, de aminek nem műanyag a sarka annak mi? Gumi?
2014. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amit karácsonykor vettem magassarkút (7000 ft volt) kb 6-7-szer használtam, annyi h besétáltam a városba vásárolni a párommal, és már nem merem felvenni, nehogy totál tönkremenjen.
2014. ápr. 14. 12:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne árat írj, hanem inkább márkát! Jó cipőt is lehet olcsón kifogni.


Egyébként műanyag és műanyag (és gumi és gumi) sarok között is óriási különbségek lehetnek.

A high end cipőknél egyébként bőrsarkat használnak.

2014. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!