Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyire biztonságos az...

Mennyire biztonságos az Ebay-ről rendelni? Letudnátok írni a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Anyumat szeretném meggyőzni, mert ugye a bankszámlája kell ehhez az egészhez. De ő inkább olyan weboldalakról engedne rendelni, amelynél akkor kell fizetni, amikor kihozzák.

Szóval úgy akarnám meggyőzni, hogy elmondom, mit lehet tenni, ha nem jönne meg a rendelés, vagy hogy ez az egész teljesen biztonságos.

De ehhez kellene a segítségetek.

A tapasztalataitokat szeretném, ha leírnátok. És, hogy mit kellene tenni, ha esetleg amit rendeltünk nem jönne meg, de a pénzt már levonták.

Vagy az Ebay egyátalán úgymond biztinságos ilyen szempontból?

Válaszokat előre is köszönöm:)14/L



2014. júl. 21. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:

minden cucc egy egyedi embertől van, szállítás durván függ attól honnan küldi, nekem hongkongból 1 hónap alatt ideért amit rendeltem. paypal segítségével lehet fizetni, és visszalehet igényelni a pénzt ha nem érkezik meg a cucc, és lehetőleg olyantól rendelj akinek rengeteg pozitiv visszajelzése van.

[link]

2014. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én anyumnak is ez a véleménye :/ 14/L
2014. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem érkezik meg a cucc, vissza tudod igényelni a pénzt. Ha nem vagy elégedett az áruval, tudsz beszélni az eladóval.

Biztonságos olyan szempontból is, hogy nem tudnak többet levonni, mint amennyit fizetned kell, mert a PayPal meg az Ebay automatikusan számol. Ennek ellenére néhány forint eltérés természetesen lehet, a napi árfolyamok miatt.

Én szeretem használni, sokkal biztonságosabb, mint egy Teszvesz vagy Vatera, ahol az eladók vagy nem írják le a termék hibáit vagy úgy döntenek, hogy "áh, mégsem küldöm el". Az Ebay nemzetközi, ott meg fontos az eladóknak a pozitív értékelés, mert a világ (szinte) minden részére postáznak.

2014. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pinkpancser ***** válasza:
70%

Az eladókkal nincs baj. Hajtanak a jó értékelésre és máskor is szeretnének eladni, így többnyire korrektek.

A termékek... na annak nagyrésze óvccó kínai. Ha ez megfelel akkor OK (bár itthon is azt kapnád, csak drágábban).

A gyenge pont az a magyar posta. Ha követés nélkül jön a csomag akkor könnyen nyoma vész, de az eladók ilyenkor is vissza szokták fizetni a lóvét.

2014. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Nekem eddig minden ideért 2 hét alatt főleg Kínából.

14 évesen nekem már saját bankszámlám volt. Miért nem csináltok ti is, és akkor zsebpénzed oda kaphatnád. Ha elvered a neten, akkor így jártál.

2014. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztonságos...különben senki nem vásárolna onnan.

A paypal pont erre való,ha nem kapod meg a rendelt terméket akkor visszakapod a pénzt.

Én már vagy 100x vásároltam onnan és csak 1x volt olyan hogy nem kaptam meg amit rendeltem.A pénzt az eladó visszautalta.

Én csak innen vásárolok. :)


Negativ tapasztalatom csak a vatera illetve az apróddal van.Sajnos...3x vásároltam ezekről az oldalakról egyszer sem kaptam meg azt amiért fizettem.illetve 1x megkaptam..csak nem azt amiért fizettem.

2014. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen biztonságos,többször is rendeltem már az oldalról.Én is 14 éves vagyok és rá tudtam beszélni anyumat.youtubon van egy videó azt nézd meg és mutasd meg anyudnak.
2014. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel, a paypalos fizetés pont erre való és biztonságos. Javaslok valamit: lehet úgy paypalozni, hogy nem közvetlenül a bankkártyáról vonják le a pénzt, hanem te befizetsz egy általad választott összeget és a paypalodon csak ez fog látszani, nem az összes bankkártyán lévő pénz.


Itt pl. nagyon részletesen le van írva, hogy mit hogy kell csinálni, de amúgy még sok ilyen oldal van:


[link]

2014. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!