Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a szüleid/te foglalkozásod,...

Mi a szüleid/te foglalkozásod, hogy megengedheted magadnak a márkásabb, drágább ruhákat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de szerettem volna lényegretörően, röviden és érthetően kérdezni.Na mindegy.

Mi nem engedhetjük meg magunknak a drága ruhákat, és a 3-4000ft az már drágának számít, mielőtt jönne vki, hogy az LV a drága, nem pedig a Newyorker mondjuk.Sok lányt és fiút látok suliban, akik retrot meg egyebeket hordanak, mostanában elég elterjedtek ezek a márkák(Mayochix, Newyorker, Zara, Bershaka stb.), és kíváncsi lennék, hogy mi a szüleik foglalkozása, miből tellik minderre, illetve mennyi a havi jövedelem.

Remélem senki nem szól le, csak puszta kíváncsiságból kérdezem.

egy 15 éves lány


2010. jan. 15. 16:47
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
86%
Anyum élelmiszer eladó, Apum kamionos, én még tanulok. Ha nyagyon akarnám lehetnének New Yorker-es ruháim, de én sajnálok egy nadrágért akár 10.000 Ft-ot is kiadni, szerintem annyit nem ér az a nadrág. Cipőm lesz majd 20.000 Ft-os, de olvastam, hogy jó minőség, akár 5 évig is kényelmesen lehet horani (Tisza cipő), vagyis így visszajön az ára.
2010. jan. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
79%
Sokat tanulok az egyetemen, jó ösztöndíjat kapok, néha dolgozom is ha a suli engedi. Ebből vásárolok. Azelőtt örültem ha évente 2 ruhadarabot kaphattam a kínaiból..nem volt pénzünk. Úgyhogy ezúton is üzenném azoknak akik szerint ezt a márkát csak ostoba plázacicák hordják, hogy legyenek szívesen ne általánosítsanak, vagy ha nem tetszik, hát ne tetsszen, de legalább ne pontozzanak alá. Köszönöm...
2010. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
76%
Második voltam, Mayo Chixet és Amnesiát hordok főleg, mert ez tetszik, és főleg leárazáskor vásárolok, vagy outletben.
2010. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
82%
Szia, en ugyan mar dolgozom,de tini koromban nagyon vekony voltam es mivel csak a Diesel-nek, Miss Sixtynek es Keyonak voltak kicsi meretei igy azokat vettuk inkabb. Nekem apukam fodrasz es nagyon jol keres (sajat uzlete van 2 alkalmazottal). Volt olyan honap,mikor egy millio ft volt a bevetele az uzletnek es ennek mar jopar eve.
2010. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
76%

nem mindneki gazdag akin retro, vagy mayo ruhák vannak. ezeket hazsnáltan is meglehet venni, és úgy még olcsóbbak is, mint a newyorker. úgyhogy erre is gondolj, ha legközelebb márkás ruhákat látsz egy lányon.

a másik pedig, hogy sokan mondjuk 3 olcsóbb felső helyett vesznek egy drágábbat. ha te mondjuk 2 hónapig nem vennél semmit, akkor a 3. hónapra lehet megengedhetnéd teis magadnak, hogy márkásat vegyél. ezt akárki megtzdja csinálni, h többet spórol és akkor tud venni márkásat. ezért mindják, h a ruha nem minden, ugyanis azzal simán átlehet verni valakit, aki a külső után ítél. érted?

2010. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Az én anyukám üzletvezető-helyettes(élelmiszerboltban),apukám pedig gondnok.Nincs sok pénzünk,főleg,hogy anyum-apum összjövedelme alig üti a 200.000Ft-t bruttóban!Ebből elég sokat elvisz tesóm az egyetem miatt.

Bár kisvárosba lakok,szóval nagyon márkás boltok nincsenek,de van pár márkás ruhám.Én a Jeans Houset,Pimkiet és az Inváziót szerettem.Van is pár márkás ruhám.

Egyébként ugyanúgy szívesen megyek kínaiba is,ott is szoktak jó cuccok lenni.Sőt,még a turiba is.A héten annyira jó felsőt vettem turiba és nem is látszik,hogy használz:)


Szóval ne aggódj,azért,mert neked nem telik rá.Attól még lehetsz egyedi,talán még jobban is,mert szinte minden 2. fiatalnak vannak ilyen márkájú ruhái.A turikat se nézd le,ott is szoktak lenni márkás ruhák,olcsón és a legtöbbjükön nem is látszik,hogy használt.

15/L

2010. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
45%

Szia nekem apukám ingatlanos:) anyukám meg a plázában dolgozik:D (Tally Weijl)

Nekem csak márkás ruháim vannak

Bershka mayo( csak pulcsik gatyák nem jönnek be:) ) Tally zara mango stb..

2010. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
87%

Szüleim elváltak.anyukám bejárónő, full gazdagokhoz. minden nap másokhoz. Apukám kamionos (már amikor van munkája,ugyanis nem jó a modora, és ha valami nem tetszik neki akkor balhézik..és sűűrn váltt céget), ő csak a gyerektartást fizeti,azt meg berakjuk a közösbe. apum 1 éveben kb 2szer dob meg egy kis lóvéval...sőt karácsonyra nem is kaptam tőle semmit. :S

Amikor anyu fizette a ruháim akkor is nem vertem költségekbe, próbáltam olcsón megúszni több dologgal, hasznosan választani. Mindig volt 3-4 nadrágom,annyi elég. jó pár felső, 2 kabát, kb 2-3 cipő.

Most főiskolán ösztöndíjas vagyok, és ez sokat segít. Magamnak veszem a ruhákat, kb havonta 1-2 új darab. (kínai,new yorker, jeans club, takko). Persze azért anyu is néha beleszáll,segít. Szóval többségben kínaiban vásárolok.

Kontaktlencsés vagyok az se kis összeg. :S

Nincs Lv táskám, retro nadrágom, swarovski ékszerem, stb..de jól érzem magam. Csak egy Converse tornacsukám ami kimagaslik.

2010. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
72%

jaj 18:03-as vagyok!

lemaradt: 20/L

2010. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
68%

utólsónak: "nekem csak márkás ruháim vannak". Jaaaj,de büszke itt magára valaki!


egyébként nekem anyum és apum tanárok és elváltak. úgyhogy gondolhatod, egyáltalán nem vagyunk gazdagok, a hónap végén anyummal van hogy nincs pénz kajára.:( ennek ellenére márkás ruhákat vásárolok (zara, h&m, pull and bear. Nincs sok cuccom, azokat és saját pénzből (szülinap stb.) szoktam venni többnyire. Úgy vagy ezzel, hogy nem baj ha nincs 8 farmerom csak 2, de azok legalább jó minőségűek és tetszenek is=)

2010. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!