Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek ez nem túlzás?...

Szerintetek ez nem túlzás? Vagy egyetértettek ezzel?

Figyelt kérdés

Szóval az osztályomban van egy lány. Az csak turis ruhákban jár, ócska farmerokban, a haját maximum a tarkóján összefogja. Soha az életben nem láttunk rajta egy tisztességes ruhát. (Másrészt elégé csúnya is szegény, elől deszka hátul léc, Ufós fej, pálcika ember kinézet)

És ennek az anyja (aki amúgy is hetente egy fontoskodó levelet irogat az igazgatónak...) most ezt mondta a dirinek:

Szerinte a kilencedikes lányoknak nem kéne hordaniuk:

- csőgatyát

- cicanadrágot

- térd felett érő szoknyát

- sortot

- olyan pólót aminek a kivágása több mint 2 cm-re van a nyaktól

- kidíszített felsőt

- olyan ruhát/felsőt amiből kilátszik a vállunk (!)

- 1 cm magasabb sarkú cipőt felvenni

- bakancsot felvenni

- bőrdzsekit

- szegecselt, sztrasoss dolgot viselni

- nem szabad akár csak korrektort feltennünk, mert attól csak egy lépés a túl sminkelt arc

- élénk színű körömlakkot feltennünk

- kivasalni a hajunkat

- és az iskolának el kéne gondolkoznia az egyenruhán! pedig csak egy normál suli vagyunk nem is vallásos vagy szakközép.


Oké, értem, néhány dolog picit logikus, dehogy ne lehessen csőnadrágot hordani, meg feliratos pólót! És még nyáron se vehessünk fel atlétát mert juuuj, kilátszik a vállunk!

Az diri szerencsére nem vette komolyan, és én is csak onnan tudom ezt az egészet hogy a barátnőm anyukája tanár, és ő is olvasta ezt a levelet.

Mi meg nem tudjuk osztálytársnőimmel hogy röhögjünk vagy felháborodjunk.

Nektek mi a véleményetek?



2014. szept. 14. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Figycsi, ez beteges közösítsétek ki a nyomit és akkor elviszi az anyja más suliba. na ennyi puszcsi
2014. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
nem normális, én nem ismerem a lányt, ha jófej akk ne foglalkozzatok, a hülye anyjval, mert családot nem választhat az ember, de mondhatjátok neki, hogy ez bunkó dolog, ha csak turis ruhát hord annak több oka is lehet (kevés pénz pl.) ha meg a lány se jófej akkor, mondjátok a szemébe mi van és ne foglalkozzatok vele. Vagy egyszer beszélgessetek az anyával, mármint vagy úgy, hogy szülőknek szoltok, de amig csak az igazgatóval beszél az anyuka és nem árt senkinek szarjátok le, és direkt vegyetek fel olyan cuccokat (még ízlésesen) amit "nem szabadna" és úgy menjetek el elötte, hogy lássa és ha beszól, vágjatok vissza. Hú kedvet kaptam az utolsóhoz. :)
2014. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy túlzás, annyiban értek vele minimálisan egyet, hogy bizonyos dolgokat viszont nem kellene suliba felvenni (pánt nélküli felső, combtőig érő miniszoknya, platformos cipő, vakolat). Ezt viszont jobb lenne ha mindenki magától betartaná, a tiltás senkinek nem ad jóízlést.
2014. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Röhögjetek szerintem:D
2014. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy az anyuka túlzásba viszi, de ti is kőkeményen felszínes p.icsák vagytok.

Lenézitek a kinézete miatt, pedig lehet, hogy azért öltözik így, mert az anyja ezt hagyja neki, vagy azért, mert erre van pénzük. Arról se tehet, hogy nem túl szép, sajnos a géneket nem változtathatja meg, ezt örökölte a szüleitől.

2014. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
5-össel teljesen egyetértek. Ha az én gyerekem egy másikról így beszélne, nemhogy az öltözködésébe beleszólnék, de még egy egészséges pofont is lekevernék neki. Megítéltek egy embert a ruhái és a külseje alapján, és csodálkoztok, hogy panasz érkezik? Pont az a túlzás, amit ti, és a hozzátok hasonlók csináltok. Adná az ég, hogy bevezessék minden iskolában az egyenruhát, akkor kevesebb okotok lenne belekötni a másikba, kevesebb különbség lenne, és kevesebb ízléstelen r**anc, aki szerint a leggings, a sort meg a szegecsek menők.
2014. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszolók!


Először is: kérlek, ne offoljatok! A kérdésre válaszoljatok.

Másodszor: Mégis kiknek képzelitek magatokat, hogy p.csának és r.bancnak nevezzetek? Titeket ilyen szavakkal illettek, vagy honnan vettétek ezt a stílust?

Harmadszor: Na, ezt jó véssétek fel az agyatokba: NEM ÍTÉLEM EL A LÁNYT. Két évig a barátom volt, már akkor is így járt, és egy (öltözködéshez/kinézethez SEMMI köze) konfliktus miatt "szakítottunk". Csupán vázoltam hogy járatja őt az anyja, hogy el tudjátok képzelni, hogyan képzeli el ő (az anyja) a normál öltözetet. A kinézetét mellesleg írtam le. (Lehet azért ilyen sovány mert megtagadja magától a húst, a tojást, meg a tejet... És ennek köze lehet a nyúzott archoz.) Magam sem tudom miért írtam, ezt véssétek fel egy hibapontnak, és örüljetek tapsikolja hogy "Húúú, leírta hogy csúnyácska, na ő akkor egy önmániás lotyó, el is küldöm a fenébe!".

Lehet azt hiszitek hogy szegények, de mindkét szülője tanár, kertes házban élnek, van telefonja, egyszóval nem nélkülöznek. Hogy miért jár/járatják turis ruhában rejtély. Nem érdekel. Szíve joga. DE ne erőltessék már rám az ő stílusát, csak mert az anyja azt találja helyesnek!


(U.i: Szerinted a bokáig érő leggins egy egyszerű tunikával, csősállal, szegecses táskával, kardigánnal, bokacsizmával és szerény kiegészítőkkel ízléstelen? Mert nekem így fest egy hétköznapi szerelésem, ami egyáltalán nem r*bancos, hanem ízléses.)

2014. szept. 15. 19:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy az anyja vásárolja-e neki a ruhákat, mert, ha igen, akkor sajna nem tehet róla, hogy így öltözik. És abból amit írtál anyukáról, erős a gyanúm, hogy így van.

Én is szoktam turikban vásárolni, ha ügyes az ember ki lehet fogni jó cuccokat (persze nem feltétlen az idei divat szerintiek, de nekem sosem az volt a fő szempont).

Nem tudom, mennyire venné a csaj rossz néven, ha felajánlanátok neki, hogy megcsináljátok a haját, ilyesmi.


Anyukáról meg annyit, hogy egy fecske nem csinál nyarat. Szóval nevessetek. Nem tenger vagytok, hogy háborogjatok.

Viszont! Nem "ennek", hanem az "ő anyja". Mert akárhogy is néz ki, ő is ember, nem tárgy. Kérlek ne vedd ezt kioktatásnak, csak az ilyenre érzékeny vagyok.

2014. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!