Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az, hogy ha felvesze...

Miért van az, hogy ha felveszek egy magassarkú cipőt akkor itthon tudok benne jól járni, viszont ha utcán veszem fel akkor már az első 10 méternél nem bírom?

Figyelt kérdés
2014. okt. 6. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az utcán nem egyenletes a terep, sokkal nehezebb egyensúlyozni macskaköves, hibás járdán, plusz sokkal többet mész egyhuzamban, mint otthon.
2014. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sima aszfaltos útról van szó és már az első 10 méternél fáj a lábam.... itthon meg járkálhatok fel és alá , nem fárad el
2014. okt. 6. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ilyen Murphy dolog... Nálam az acélbetkóssal volt ugyanez: amikor itthon mászkáltam benne, hogy betörjem, akkor hamar megszokta a lábam. Azt hittem, be van törve, felvettem suliba. Hazafelé az utolsó métereket már sírva tettem meg :'D
2014. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az utcán teljesen más anyagokon mászkálsz (beton, aszfalt, macskakő stb.), mint otthon (parketta, szőnyeg, járólap stb.). Máshogy ütődik a talpad, máshogy terheli.

Másrészt más típusú mozgást végzel: pl. otthon a saját tempódban kitipegsz a konyhába, utcán haladsz a buszhoz, munkába, más tempójához alkalmazkodsz.

Én legalább is ezekkel magyaráznám.

2014. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az aszfalt keményebb, mint az otthoni padló (szőnyeg? linóleum?). Emiatt odakint minden lépés egy kemény "ütés" a lábadnak. Próbáld meg zselés talpbetéttel, szerintem az megoldja a problémát.
2016. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!