Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mondjatok mar meg hogy miert...

Mondjatok mar meg hogy miert nem valoak a szorme/muszorme bundak 17-18-9 eveseknek ciki vagy mi?

Figyelt kérdés
En egy 17 èves làny vagyok es imàdom a szörme bundàkat van is igazi ròka meg minden,meg most karacsonyra is szörme bundat kerek a ZARA-bòl. Mièrt mondjàk mindig azt a szörme bundàkra hogy idösebb hölgynek valò stb..? Szerintem semmi ciki nincs abban ha 17 èves lètemre suliba is felveszem a szörmebundàt. Akinek telik rà az mièrt ne hordhatna bundàt? Nyílvàn mínusz fokokban meg havazàsban.

2014. nov. 29. 14:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%

#9-es: Jaj, ne, ne is mondj ilyeneket, elképzelni is rossz, hogy szerencsétlen állatokat elevenen megnyúzzák :'(((

De aki ilyesmit hordd, azzal én is szívesem megcsinálnám ugyanezt! Mint ahogy az összes állatkínzóval ugyanazt csinálnám, amit ő tett szegény állatkával!

2014. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%
Én etikai okokból nem veszem fel, de az ilyen fiatal lányokról az jön le hogy prostituáltak, mivel más úton nem jutnának ilyen holmikhoz más módon. (kivéve ha a szülők igencsak tehetősek)
2014. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%
Így van, etikai okokból is gáz egy bunda..szegény állatot megnyúzzák csak azért, hogy neked legyen egy bundád..másrészt egy 17 éves lányon röhejesen is áll egy bunda, egyszerűen nem illik rájuk és kész.
2014. nov. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező, válaszolók!

Először a kérdezőhöz szólok. 20 éves kor alatt a bunda szerintem nem való. Még fiatal vagy. Azok a nők hordanak általában bundát, akik már valamit elértek az életükben és igen, 20 év felett ez már lehetséges. A vörös rúzs sem illik szerintem 20 alatt. Kell egy fokú érettség a vörös rúzshoz is és a bundához is. Ez az érettség leghamarabb a 20-as évek elején érhető el a nőknél. A legjobb barátnőm 24 éves és 2 éve kezdett el jeles alkalmakkor bundát hordani, neki nagyon jól áll, mert a kisugárzásához és az egész megjelenéséhez, személyiségéhez, státusához illik. Nem mindennap vesz fel bundát, mert az felesleges. Szerintem egy tininél meg főleg nem kellene.

A válaszolóknak pedig csak annyit mondanék, hogy nem, nem élve nyúzzák meg az állatokat nálunk. Nem ártana informálódnotok egy kicsit a vadászatról és az emberi beavatkozás szükségességéről az állatvilágba.

2014. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként én hihetetlenül nagy állat - és főleg róka - barát vagyok, de egyet kell értenem az előttem szólóval.

Természetesen (vagy inkább természetellenesen?) előfordulnak kegyetlen nyúzások, de ez hazánkban nem jellemző. Lehet olvasni brutális esetekről, de ezek szinte kivétel nélkül külföldön történtek, és csak elvétve találni nálunk ilyesmit, ugyanis a törvények komolyan szabályozzák és az álatvédők sem tétlenek felkutatni az állatkínzókat.

A bundának szánt rókákat többnyire tenyésztik, nem is az erdőben vadásszák. Megvan a szabvány a ketrecek méretére és a tartásukra nézve is. A tenyésztőknek pedig nem kenyere az állatok kínzása, hisz szemelőtt kell tartaniuk, hogy a bunda nem sérülhet.

Bár én koránt sem tartom annak, mégis humánus címszó alatt zajlik az állatok megölése és nyúzása is. Tény, hogy külföldön ennél jóval durvább eszközökhöz folyamodnak...

Mint írtam, a rókabundák eredeti tulajdonosai többnyire tenyésztett állatok, ám ha mégis a természetes élőhelyükből származnának, akkor is többnyire helytálló a vadászatuk, amennyiben humánus módszereket alkalmaznak. Mivel az ember már túlzottan beleavatkozott a természet rendjébe, szabályozni kell az állatok - főleg a rókák - popoulációját, mert a természet szoros emberi jelenlét mellett ezt nem tudja megtenni, ugyanis túl nagy a szaporulat. Ezért fontos a legális(!) vadászat.

Nem vagyok a szőrme híve, szívesebben látom az eredeti gazdáján a bundát és a szememben a vadászat is kegyetlen dolog, de tény, hogy fontos és nem elítélendő, amíg megfelelő keretek között zajlik.

2014. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Éppen elég nagy probléma, hogy szerintetek etikus dolog, azért állatokat "létrehozni", tenyészteni, hogy életük célja az legyen, hogy ha majd felnőnek és már "bundakompatibilisek", megnyúzzák őket és egy kiélt k.va hordja a gyönyörű bundájukat, amíg rá nem rohad.


Az már más dolog, hogy a rengeteg pénzől, amit a nyomorult vadászok költenek erre az egész vadászat-őrületre, egy fél őserdőt ivartalanítani lehetne, ami merőben humánusabb módja a szaporulat megfékezésének. Ó gyönyörű utópia.

2014. dec. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Sz_ Tamás válasza:
100%
Szerintem túl fiatal vagy hozzá..majd 25 felett. Az előző hozzászólóhoz pedig csak annyit, mielőtt dobálóznál a szavakkal nézz utána a dolgoknak. Az EU-ban szabályozva van milyen állatot hogyan miként tartható legyen az tojótyúk, sertés vagy ezüstróka. Ha meg annyira nem teszik a szőrme AKKOR NE VEGYÉL FEL BŐRKESZTYŰT, BŐRDZSEKIT SE!!!!...vagy fogd be a szád!!!!! Érdekes módon AZOK A NAGY ÁLLALTVÉDŐK NEM TÁMADJÁK motoros bőrdzsekis bandákat csak azokat a nőket akik valódi bundát viselnek. Talán félnek a pofontól. Tele van a bugyrom azokkal azokkal az állatvédőkkel akiknek FINGJUK SINCS A MAI ÁLLATTARTÁSI NOMRÁKRÓL ÉS SZABÁLYOKRÓL
2015. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!