Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hölgyek hordanátok valódi...

Hölgyek hordanátok valódi szőrmebundát?

Figyelt kérdés

2014. dec. 3. 08:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
61%
10: Hordasz bőrcipőt/övet/stb.? Eszel húst? :)
2014. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván más dolog valami veszélyeztetett állat bundáját hordani vagy mondjuk a nyúlét ami vadászat nélkül ragadozók hiányában túlszaporodna és felzabálná a búzánkat.
2014. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van szőrmebundám, báránybőr, igazi vintage (nem divatjamúlt!) darab. De megmondom őszintén, nem szívesen viselem. Egyrészt maga az, hogy egy halott állat, másrészt meg nem is hétköznapi viselet.

Előbbi "kifogásom" saját magam szerint sem logikus, mert van bőrcipőm is, és a húst is megeszem. Talán a szőrme azért kelt többekben ellenérzést mint teszem azt egy bőrtáska vagy egy bőrből készült focilabda, mert egy bundán látszik leginkább, hogy valamikor volt valaki, egy szőrös, puha állatka.

2014. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
63%

Lattatok azsiai szormefeldolgozo uzemet a neten?

Ha igen akkor mas lenne a velemeny!

(Sokszor meg a nyuzas utan sem halnak meg az allatok)...

2014. dec. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Szerintem a falusi disznóvágás sem különb.Azt sem "mély altatásban" és érzéstelenítővel végzik.
2014. dec. 3. 11:36
 16/34 anonim ***** válasza:
67%

14: Sajnos sok rossz dolog van a világban. Sok olyan dolgokkal kapcsolatban is, amit te is használsz.

Nem hiszem, hogy minden szőrme állatkínzással készül.

De teljesen átlagos ruhák, cipők is készülnek más emberek kihasználása, kizsákmányolása árán, vagy gyerekmunka árán. Vagy élelmiszerek, mint pl. a csokoládé, kakaó, kávé. Vagy a vágó hidakon, aminek eredményeként a boltokba kerül a hús, amit megveszünk. Stb. Biztosan láttál ezekről is dokumentum filmet.

Mindenben van rossz is, jó is, nem szabad ilyen elfogultnak lenni és csak egy dolgot kiragadni.

2014. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Igaz.
2014. dec. 3. 11:45
 18/34 anonim ***** válasza:
89%
Azért a falusi disznótor és az élvenyúzás között van némi különbség. Elhiheted, falusi vagyok, és tartunk haszonállatokat. Nem úgy néz ki, ahogy a neten volt pár éve "divatos" videó, amikor fűrésszel vágták le az élő disznó fejét.
2014. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
50%

Na akkor egy kis feny a sotetsegben!!

Nyilvan aki hust eszik azert eszi, hogy ne haljon ehen!

Tehat a fennmaradasert kuzd!

Ebbol kifolyolag beindul egyfajta korforgas, igeny az utanpotlasra ami sajnos jarulekos vesztesegekkel jar a haszon allatok szamlajara!

De a bunda viselese letfenntartas?

Muszaj egy urihepp miatt nem haszonallatokat lemeszarolni?

Mert ha nem venne meg senki akkor bezarulna az a bizonyos korforgas amit fent emlitettem ,meghalnanak a forgalmazok es ezaltal tobb allat maradna eletben!

Tudom en vagyok a fh..sz lehet lepontozni, moderalni...

2014. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
46%

19: A húsevés sem létfenntartás, lehetne mást is enni.

Mivel különb az, ha a húsáért szaporítanak, nevelnek egy állatot, mintha a bundájáért?

Egyébként meg a bunda sem kizárólag úri hecc. Hiszen régen nem volt ennyi szintetikus anyag, akkor bőrt, szőrmét hordtak, nem divatból, hanem a hideg ellen. Nomád népek még mindig hordják. Nyilván praktikus is bizonyos éghajlaton.

2014. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!