Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hölgyek hordanátok valódi...

Hölgyek hordanátok valódi szőrmebundát?

Figyelt kérdés

2014. dec. 3. 08:15
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
40%

Igen, a 25-ös válaszadó már eléggé elkanyarodott a témától.

De a kérdésnél maradva, igen hordanék szőrmebundát. Nincs, de ha lenne, hordanám. Leginkább nem is azzal van a baj, hogy milyen célból tartjuk az állatokat, hanem, hogy mit élnek át, mire oda eljutnak, és mennyire nem vagyunk képesek felelősséget vállalni más élőlényekért. De itt most nem csak a szőrmére kell gondolni, hanem a húsra, vagy akár a háziállatokra is.

Máshol is gyakran siránkoznak a vegák, hogy jaj, én nem eszek húst, mert sajnálom szegény állatkákat. És az ilyenektől szoktam megkérdezni: „Drágám, és a kutyádnak/macskádnak mit adsz majd enni? Netán őt is átszoktatod a vegetáriánus vagy vegán életmódra?"

Ez az élet rendje, nem véletlenül van gumós zápfogunk. A szőrme és a bőr sem véletlenül elterjedt viselet, főleg hidegebb éghajlaton. Első sorban nem az állat megölése a gond, hanem az, ha ezt nem szakszerűen, mocskos körülmények között teszik. Csak meg kell nézni egy vágóhidat, vagy egy szaporítót (ezekből van bőven mostanság), aki szó szerint sz*rrá elleti a kutyáit kizárólag anyagi haszon reményében.

Sőt, tapasztalat, hogy a „legnagyobb" állatvédők, teszik igazából a legkevesebbet az állatokért. Múltkor is segítséget akartam kérni egy utcán talált kutya elhelyezésében, mivel nekem már van kutyám, és nem jöttek ki túl jól egymással. Öt hónap után sikerült neki nagy nehezen gazdát találnom, addig a kutya az utcán élt, mert a „nagy állatvédő népség", akiktől segítséget kértem, egy ujját sem volt hajlandó mozdítani, hogy akár csak egy kicsit javítson a helyzeten. Hát ennyit erről.

2014. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
46%
Nem hordok hullát. Főleg,hogy tudom hogy készül. És nem,nem hordok bőrt, nem eszem húst sem,kedves kérdező. Miattam nem ölnek állatot és erre büszke vagyok és nyugodt a lelkiismeretem. Viszont már írtam,egy emberbőr kesztyűt elfogadnék, lehetőleg barnábbat,amit koszolhatok. És ÉN szeretném az áldozatot fejen vágni, (de élve maradjon!) majd megnyúzni és a nyúzott tetemét behajintani egy árokba ahol még ki tudja meddig szenved,míg meghal. NA olyat kérek!
2014. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
78%
Én olyan embernek a bőrét fogadnám el, aki állatokat bántott. És remélhetőleg előtte úgy halt meg, ahogyan az előttem szóló leírta.
2014. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Ne csak a bundaviselőket,hanem a horgászokat is kritizáljátok!
2019. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!