Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi értelme a divatnak?

Mi értelme a divatnak?

Figyelt kérdés

Én valahogy sosem értettem miért az az elsődleges szempont a többségnél ruhavásárláskor, főleg lányoknál/nőknél, hogy mi a divatos éppen. Én megveszem ami tetszik, nem érdekel ha nem divatos, de egy csomó embertől hallok olyanokat hogy pl "Úúú ez a sál tök jó lenne, de már nem divat!". Meg otthon is azzal jönnek néha, hogy elém nyomnak valami ruhát, ha azt mondom nem tetszik, rögtön azzal jönnek hogy "De hát ez most divatos! Ilyet hordanak a lányok!".


Valaki, aki követi a divatot, el tudja nekem magyarázni, hogy mi értelme van? Vagy csak én vagyok nem normális, hogy nem vágom? :D


2015. jan. 27. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

A divatnak az az értelme, hogy így több ruhát megvesznek az emberek.

Porszívót is már 4 évre gyártanak, a régi kockaporszívók meg 20 évig is működtek....


Másrészt változatosabban lehet így öltözködni, és nem kell rém unalmas ruhákban járni.

2015. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Számomra ez egy művészeti forma. Nagyon szeretem összeilleszteni a ruhadarabokat, kiegészítőket. Figyelni kell a színre, formára, anyagra. Kielégíti a kreativitást. De a divat alatt nem azt értem hogy bemész a CCC-be veszel egy barna bakancsot, majd a H&M-be egy szép felsőért, New Yorkerben egy farmert veszel, Bershkaban egy Parkat. Felveszel egy bőrkarkötőt, meg a barátnőidtől kapott fülbevalót... nem ez igényes öltözködés kategória.

Példának:

[link] Második sor, közepe. Kiégtem a kommenteken hogy mennyire nagyra tartják... pedig csak rendesen felöltözött.

Ellentétben ő kreatív, pedig korban egyeznek szinte.

[link]


Most az, hogy te felveszel egy "farmert, mackófelsőt, és sportcipőt". Tedd ezt, de az emberekben nem fogsz érdeklődést felkelteni. Munkahelyen nem fogod azt kapni, amit megérdemelnél. Én pedig pont azt kérdezem hogy miért nem tetszenek neked az új trendek? Nem inkább az van, hogy nincs elég önbizalmad felvenni őket, így inkább elfordulsz az egész témától, és már idegesítőnek találod? Vagy nem engedheted meg ezért vallod hülyeségnek?


Elnézést kérek bármilyen téves állításért.

2015. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Divat alatt én meg nem arra gondolok, hogy valaki összeilleszti a ruhadarabokat és jól öltözik, az egész más. Én arra gondolok, amikor valaki nem azt nézi, hogy mi néz ki jól, hanem csak azt, hogy divatos-e vagy sem, ha a hupilila-libafoszöld kockás kalap lenne a divat, abban járna. Elég sok ilyen embert ismerek.


Az alatt hogy nem követem a divatot, azért nem kell azt érteni hogy mackóban flangálok :D Én is szeretem összerakni hogy épp mit vegyek fel, csak nem az az első szempont hogy mi az aktuális divat. A pandás sapka pl hatalmas divat volt, a környéken legalábbis, de mivel iszonyú hülyén állna és nem megy semmilyen ruhámhoz, nem hordtam.

Mivel még nem vagyok felnőtt, így nyilvánvalóan nincs munkahelyem, az elegáns öltözködésre nem hiszem hogy annyira ügyelnem kéne, huszonévesen meg nyilván nem tornacipőben és bebújós pulcsiban megyek majd állásinterjúra.

2015. jan. 28. 15:56
 4/8 A kérdező kommentje:
A linkekkel kapcsolatban amúgy egyet értek. De pont ez az, hogy az alsó linknél nem azért vette fel a lány azokat a ruhákat, mert az a divat, hanem mert van kreativitása hogy jól, stílusosan öltözzön fel.
2015. jan. 28. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:

ki nem sz--ja le, mi a divat? :D nincs értelme. és pont normálisnak mondanálak, kérdező :D sose követtem, sose tudtam, hogy pontosan mi az aktuális mánia, de ahogy látom mostanság az embereket, valami elképesztően közönséges, cafkás ruhákat viselnek a csajok. a fiúk meg olyanok, mint a melegek. :D semmi kreativitás, fantázia nincs egyik nemben sem így öltözködés terén. tudok még erről a joló-szvegről, de pontosan el nem tudom képzelni, hogy mit takarhat :D (lehet, hogy azt,amit leírtam XD)

mondjuk sok kalapos nőt látok, ennek örülök, mert a kalap vagány. csak olyan kár, amikor látod, hogy mellé baromi izlésficamosan vannak felöltözve :D :D :D na mindegy.

2015. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Néphülyítés, manipulálás, pénz kicsalása a zsebekből. Valaki kitalálja, hogy ez meg ez a divat a sok kis majmocska meg bekajálja a többi majmocska meg leutánozza, mert ha mindenki ezt hordja, akkor ez menő.


Egyébként meg "A divat változik, a stílus örök."

2015. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel a divat, sose követtem. Én magam készítem a hajam, és magam tudom azt mi a jó. A Divat arról szól hogy NEKED EZ JÁR. Tipikus zsidó mondás...
2015. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem se kell ugyan azt hordani mint a többiek ezt úgy hívják hogy :tucat. Én pl.: csak azt veszem fel ami jól áll nem az ami most a divat. Teljesen ki vannak bukva ha nem azt hordom mint minden második lány szánalom. Az a legjobb ha van Stílusod.
2016. okt. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!