Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miert vannak sokan a kinais...

Miert vannak sokan a kinais ruhak ellen?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy csak alnokoskodnak, vagy tenyleg igy vannak vele, hogy ok semmi esetre nem vesznek kinais cuccot.

Most egy olyan, aki szeret valtozatosan oltozni, es 1 felso evente 5x van rajta, az miert adna ki olyan sok penzt egy ruhaert, felsoert.

En pl azert lettem letolva, mer vettem a kinaibol egy piros alkalmi minit, ami tenyleg nagyon jol nezett ki, szep szine volt, izleses varrasa stb, viszont erre az egy alkalomra veszem fol, meg max 1-2 alkalommal, aztan jovo evig el lesz sullyesztve a szekrenyben.


2015. márc. 6. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert sznobok. Egyébként a plázák menő üzeleteiben vásárolt ruhadarabok nagy része szintén kínai gyártmány. Nem kell megmondanod, hogy kínaiból vetted a cuccot:) Mondjad nyugodtan, hogy a New Yorkerben vetted!
2015. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én azért nem vásárolok a kínaiban mostanság, mert egyszerűen drágák lettek. A cuccok túl csicsásak, ha jól néz ki, rossz az anyaga. A cipők egyszerűen borzalmasak, 1 hónap alatt szétesik a ragasztásuk, lekopnak. Régebben sokat vásároltam kínaiban, mert másra nem volt pénz. De mostmár egy árkategóriában van az olcsóbb márkásabb üzletekkel. Ugyanannyiért inkább a jobb minőséget veszem meg, meg néhol még garanciát is kapok rá. Én szimplán ezért vetem meg a kínais ruhákat.
2015. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem vennék fel kínais cuccot. Nem sznobságból. Egyszerűen azért, mert rondának, ízléstelennek, csicsásnak tartom az ott kapható dolgokat, és akkor a rossz minőséget, a mérgező festékanyagokat nem is említettem. Mikor a kínai bolt szagát megérzem, már akkor rosszul vagyok!
2015. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Én sem szívesen vásárolok ott. A minap jártam éppen egy kínaiban és egyetértek a 2-es válaszolóval, tényleg drágák lettek. Pl. egy fehér blúz 4500 Ft-ba került, a H&M-ben meg lehet kapni 4000 Ft-ért. Ja, és nem mellesleg a legtöbb ruha borzalmasan csicsás, giccses, ami nem az én stílusom.
2015. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
nálam is ez van, szoknya kínaiba 5000 ft, H&M-ben meg van 1500 ftért is, drága és sz.r. Lehet hogy a többi ruha is kínai, de jobb minőségű mint a full kínai. Aki meg Pesten lakik látja ki hogy öltözködik az utcán, én legalább is észreveszem hogy ki milyen üzletben vásárol. Ordít ha valakin kínai van!
2015. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
attól függ. a kínaiban is van néha pár jó darab, de a legtöbb nem szép, giccses és rossz az anyaga. de nekem is van pár cuccom, ami otthoni vidéki kínaiból van és tök jó, még a mosást is bírja. ha találsz szép darabot, vedd meg nyugodtan. de az is igaz, hogy eléggé megdrágultak. a legtöbb már tényleg egy árkategóriában van a new yorkerrel, h&m-mel, sőt néha ezek olcsóbbak, basic dolgokban mindenképp, leárazáskor meg főleg. amúgy ezek is kínai, vietnámi, tajvani, kambodzsai meg kitudjaholgyártott ruhák, de általában sokkal jobb minőségűek.
2015. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Hiába kínai gyártmány sok márkásabb ruha is, nem ugyan az a minõség. Kínában is van gyár olcsó, alacsony minõségū ruhákra és nagyobb márkák termékeire is, amiket jobb alapanyagokból gyártanak.

Legutóbb farmert mentem nézni kínaiba, hát kb 5-6000 forinttól kezdõdött, ami normális. Annyiért plázában is veszek jobbat.

A pólók, ingek meg tényleg elég alacsony minõségūek és csúnyák, a cipõkrõl nem is beszélve.

Kínais tornacipõm egy hónap után vállalhatatlanul nézett ki, Convers cipõm meg több, mint egy éve használom és még mindig jól néz ki.

Néha ki lehet fogni jó dolgokat, de ritka.

2015. márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább "plázás üzletekben" szoktam vásárolni. Egyébként a "márkás" ruhák nagy része is Kínában készül viszont azért szívesebben vásárolok ezekben az üzletekben mert könnyebben találok magamnak ruhákat. A kínai szerintem is megdrágult ezért ilyen szempontból nem éri meg, öveket, zoknit, fehérneműt szoktam vásárolni (meg pénztárcát, de az nem ruha kategória) illetve néha körülnézek hátha találok valamilyen felsőt vagy cipőt. Általában az vele a problémám, hogy minden rikító színű, csillogó, flitteres, kövecskés, láncos, kiszaggatott stb. és ez nem az én világom:) A H&M-ben, C&A-ban, New Yorkerben, Orsayben például könnyebben találok olyat, ami tetszik. Minőséggel egyébként nincs bajom, mármint nyilván azért látszik, hogy nem elsőosztályú, de nem is fűzök hozzá túl nagy reményeket ilyen szempontból, nekem megfelel.
2015. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Azt bírom én mikor hasonlítgatják a kínait a H&M és társaihoz, ami szintén kínai cuccokat árul... hát na, de biztos jobb mert az H&M...

Mindenhol van vacak, mindenhol van jó cucc is. Nem azt kell nézni honnan való.

2015. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Sokminden Kínában készül, viszont az anyagot, az utolsó gombot és cérnát a gyártató cég juttatja el oda! Hogy miért? Olcsóbb a munkaerő! De ettől még a márka minősége jó! Viszont! A kínai üzletekben kapható dolgokat Kínában is gyártják, nem csak ott rakják össze! Az alapanyag is kínai! Ebből következik a mérgező festékanyaggal átitatott szövet, stb.

Tehát attól, hogy Kínában varrat egy márka, az nem azt jelenti, hogy gagyi kínai!!!


Tudtátok pl, hogy a pl a Mochino és a Dolce varrat Magyarországon? Attól még nem lesz magyar a termék, hanem olasz, hiszen olasz anyagokból van! Egyszerűen csak bele van írva, hogy Made is Hungary!

2015. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!