Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hol tudnám a legnagyobb...

Hol tudnám a legnagyobb valószínűséggel eladni a nem használt ruháimat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném felfrissíteni a ruhatáram, mivel szerencsére az ízlésem drasztikusan fejlődött az elmúlt 1-2 évben.

Az új cuccokhoz azonban el kéne adnom a régieket. Rengeteg egész jól menő FB csoportot láttam ilyesmi témában, csakhogy az összes valamilyen szinten "egyedi" volt... pl. az egyik vintage ruhákkal foglalkozott, a másik, viszonylag szabadabbnak nevezhető közösség is csak a különlegesebb darabokat fogadta be. Én pedig pont az egyszerű, unalmasabb ruháimon szeretnék túladni. (Pl. nem különösebben extracsinos szürke farmer, sok picit sablonosabbnak nevezhető, mintás/feliratos egyszerű nyári póló...)Ilyenekre is gondoltam hogy Vatera, de ott veszik az ilyesmit?



2015. márc. 18. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

én a vaterán már nagyon sok ruhát eladtam, egyszerűeket is. ha olcsón adod, akkor nagyobb az esély, hogy megvegyék. van olyan szolgáltatás is, hogy kiemelik, ez párszáz forintba kerül, így viszont sokkal többen kattintanak rá, és valószínűleg több is lesz rajta a licit.

olx-et is próbáld meg. : )

2015. márc. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olx szuper én is mindent ott adok el!

Vateráztam is az is jó,de nem érte meg mert az eladások után jutalékot kell fizetned!

A másik ingyenes!:)))

2015. márc. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az olx, vatera, jófogás. (a felsorolási sorrend nem véletlen, ez az eladási esély sorrend is, vatera túl macerás, és túl zsúfolt, ráadásul a profi eladók szinte kiszorítják a többieket - 6 év után már teljesen befejeztem a vaterás eladást, és rájöttem, az OLX éri a legtöbbet)


a legfontosabb az eladáshoz a JÓ FOTÓ!!! a legfontosabb. ha megnézed a vaterás profi eladókat, láthatod, hogy egy elkoszolódott felmosórongyot is úgy tudnak tálalni, hogy 20 licitáló felveri az árat 5eFt-ra, holott bármelyik turkálóban 1000 Ft-ért megkapod a darabot :) :)


aztán a duma... "KARCSÚSÍTÓ ruha" "EXTRA CSINI felső" "SZUPER SZEXI tunika" - na erre csap le a jónép :) az se baj, ha nem szuperszexi :) :)


és a jól megválasztott ár. tájékozódni kell az árakról.


ha nem márkás "Mayo, Desigual, Converse, Adidas..." (ezek a menő kategóriák - hanem egyszerű holmik, akkor nem fognak annyira rámenni a shoppingolók, kivéve, ha pont valaki pont azt keresi, amit hirdetsz... - épp ezért a hirdetés szövegének pontosan kell tartalmaznia mit kínálsz.

(javaslom, cipőméret, ruhaméret legyen megjelölve a szövegben, sokan úgy keresnek 37-es cipő, 38-as ruha, főleg, hogy az olx, jófogás erre a kategóriára nem kínál keresési lehetőségeket)


szóval a "mezei" ruhákat olcsón lehet jól eladni, pl. egy kínai 2-3 alkalommal hordott farmernadrágot 1000 ft-ért már talán elviszik, de többért nem biztos...


a vatera jutalékos rendszerben dolgozik, az olx, jófogás nem, ezért inkább az olx-et javasolnám (jófogás elég gyerekcipőben járó aukciós oldal, bénák még nagyon)


illetve jó trükk a "csomagban" eladás, mikor egybe, egy összegért kínálod a cucokat, mert ha van köztük egy tuti, és pár semmilyen, az "árukapcsolás" ügyes marketingtechnikával el lehet sózni :) (lásd t-com, eladja a hülye vezetékestelóját az internettel, mert úgy olcsóbb... árukapcsolás, a hülyének is megéri) :) :) :)


ja, esetleg ha van időd, és csináltál egy jó fotot, montázsolhatsz is, bár szerintem elég idegesítő dolog, viszont lehet, hogy működik. (rám nem nagyon hat)

pl. ez egy ilyen montázs. [link]

(itt mondjuk a szoknyát akarja valaki eladni, és köríti a dolgot a hozzávalók odapakolásával) :)


amúgy a vaterás profi eladók ebből élnek páran szerintem, az ő sikerük nem szabad, hogy megtévesszen, ne tedd fel 500ft-ért kiemelve, vagy ne 1ft-ért hírdesd, mert annyiért is megy el... mondjuk annyiért add el, amennyiért neked megéri a fáradtságot, és valamit - pl. egy jó kis egyszerű, olcsó polót tudsz venni az árából :)

2015. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:)
2015. márc. 24. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!