Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 18 (+/-) éves lányok! Ti hol...

18 (+/-) éves lányok! Ti hol szoktatok vásárolni ruhát magatoknak?

Figyelt kérdés

Kb. hány ruhátok van? (Ezt kíváncsiságból kérdezem)


Ideje lenne frissítenem a ruhatáramat, most úgy is vannak kisebb-nagyobb leárazások. Eddig kb. minden ruhám kínaiból volt, mivel a közelünkben nincsenek nagyobb áruházak, de nemsokára megyek Pestre, és ott gondoltam szétnézni.

Amit vennék : Fehérnemű (melltartó, bugyi, zokni), farmerek, pólók/pulcsik. Milyen boltot ajánlanátok?

Ti mennyit szoktatok költeni, és melyik az az árkategória ahol meghúzzátok a határt?

/Pl. zokni, farmer ára../


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2015. júl. 22. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:

1. nekem nagyon sok ruhám van, de kb a felét nem hordom, mert vagy nem tudom mivel felvenni, vagy nem jó ebben a melegben.


2. én a H&M, C&A, Deichmann, ritkán Takko, Springfield, New Yorker üzleteket látogatom, ezeket tudom neked is ajánlani.

zoknit Deichmannban szoktam venni, meg olykor Tescoban is. melltartót legutóbb H&M-ben vettem, nagyon szeretem. itt szoktam atlétákat, rövidnacikat, egyberuhákat is venni. C&A-ba farmert, pólót, pulcsit szoktam. New Yorkerben bugyit, pólókat, rövidnacikat, pulcsikat.


3. én farmerra max 7k-t költök, de ez a ritkább eset - inkább meghúzom a határt 4-5k-nál (1 db-ra értendő).

ha üzleteket nézzük, New Yorkerben el tudok költeni 15-20k-t (ez kb 3 póló, 1 naci, 1 pulcsi ára), C&A-ban szintén.


egyébként H&M-ben vannak nagyon jó felsők olcsón (1,5-2k), C&A-ban is gyakran.


én ezeket ajánlanám, nekem bevált üzletek. :)

2015. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudok túl sokat kiadni ruhára, ezért turkálóba járok az esetek 90%-ában. Kilós Hádába, Humanába. Nálam a lélektani határ farmernél 3000, pulcsinál 2000, felsőnél kb. 1000 (persze van, amikor többet költök, ha nagyon-nagyon-nagyon tetszik, de az eléggé ritka nálam), de igyekszem még ezeknél is olcsóbban kihozni.


Egyedül fehérneműből, egészen pontosan melltartóból veszek drágábbat, Triumphot (mert nagyok a melleim és lógnak, szóval H&M-ben, New Yorkerben, kínaiban esélytelen, hogy találjak olyat, ami jól tart), de ott is próbálok lecsapni az olcsóbbakra, akciókra, így 5-7ezer között költök, vagy outletben még kevesebbet.


Zoknit, bugyit kínai piacon, boltban veszek, mert az alkatomból adódóan csak a slip típusú bugyik jönnek be, és abból a minőségi az nagyon drága nekem. Zokniból meg a plázásak is ugyanolyan szarok sajnos, mint a kínai... ami meg tényleg minőségibb, annyit gyakran felsőért nem adnék ki.


Ha plázás boltokról beszélünk, H&M-ben néha vásárlok ruhát leértékeléskor, mert ott tényleg viszonylag jó árak vannak akkor, és tetszik a stílusuk, elég változatos.

2015. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elég sok ruhám volt, most kevesebb, mert sokat fogytam és új ruhatárat "építgetek". Mondjuk, hogy van 10 pólóm, 5 hosszúujjúm, 3-4 farmerem, amit hordok is és 3 rövidgatya. Plusz egy pár pulcsi/kardigán és ennyi nagyjából, ami fontos.


Innen szoktam vásárolni: H&M, Bershka, Tally Weijl, kínai, New Yorker


Zoknikból általában 10-es csomagot veszünk, a H&M-ben vannak leárazva néha, akkor 2000 ft.

Farmerekre 3000-6000ig költök, de a 6000 már nagyon határ. Egy pólót átlagban 2000-ért veszek.


Fehérneműhöz is ajánlom a H&M-et, de a Tezenisben is nagyon jó melltartók vannak és szoktak lenni akciók (pl 2-t fizetsz 3-mat kapsz stb).

2015. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én fiatalabb vagyok :)


Nekem elég kevés ruhám van,majdnem az összes ilyen örökké kedvenc,szóval nem szívesen cserélem le őket.

Én elég vegyesen öltözöm,színes,sportos,nőies,elegáns,szóval van olyan,hogy egy hét minden napján másik stílus van. :D

Az határok elég alacsonyan vannak. Boka zoknikat 5ös csomagba veszem,1 5ös csomag elég 1 nyárra. Eddig vettem Tescoból is,meg C & A-ból is.A téli zoknikat anyukám veszi nekem,minden 2. héten hoz haza nekem párat. :D Azok kínais minőségűek. A bugyikat fehérneműsbe veszem,de csak azért,mert ott vannak azok,amiket én szeretek,és mivel nincsen mindig lehetőségem nekem választani(nyitva tartás),nyugodtan mondhatom a méretem,tényleg jó lesz. Kínaiból van S-es,és XL-es bugyim is,teszem hozzá ugyanaz az üzlet.

Melltartó kínaiba,teljesen jók vannak a méretembe,és hál istennek nem vagyok rászorulva a legújabb fejlesztésű 15ezres super push up melltartókra sem.Esetleg még fehérneműsbe szoktam azt is.

A farmer,póló,pulcsi dolgokat általában vegyesen veszem,C & A,Takko,Kik és kínai. Esetleg plázában ruhabolt,de az is kínais minőség. New Yorker szerintem drága,és elég semmilyen minőség. Amit szeretek,az az Amisu NY-ből,de arra meg nincs pénzem.

Ha így kategorizálni kéne,talán a nadrágból veszek rosszabb minőségeket,mert a rendes nadrág,amit már meg lehet különböztetni a kínaistól,az már nagyon nagyon drága. És nekem nem ér meg azért egy nadrág +3 ezret,mert olyan boltból van,akinek mindenki ismeri a nevét. Amint írtam,a normális 20ezres gatyákra már nincs pénzem.

Felsőim között többet találni minőségit,mert ott azért már elég jelentős,hogy hogy apró folt van csak a pólómon,vagy egy teljes tenyérni(nagyon izzadok)

Cipő Deichmannból,2 CCC-s cipőm is semmi perc alatt tönkrement,szóval CCC soha többet,Renora,Tamarisra már nincs pénz.

2-3 évente kapok egy edzőcipőt utcára,talán még az,ami felsőbb kategóriás,sportcipő,de szerintem mivel sokáig kitart,ugyanúgy jövök ki,mintha minden évbe vennék magamnak egyet 6ezerért kb.


Én nagyon sokat turkálok felsőket,pulcsikat,kabátokat.Csak hogy egy példát hozzak rá,most turkáltam 400 Forintért Gabana felsőt,gyönyörű szép hófehér,horgolt,kövezett.Egy kedvenc nyári darabom lett,ilyen szépet még életembe nem láttam fehér nyári felsőbe.Szóval ha azt vesszük,hogy ugye az iskolába van 5 nap,az 5ből 1 nap biztos,hogy turis felső van rajtam,de van olyan,hogy akár 3 nap is. :)


Hát,hogy mennyit költök,ezt így nehéz megmondani,de ha nagy bevásárlást vesszük,egy évben 2x akkor évszaknak megfelelően kb. 3 felső,1-2 alsó,meg 1-2 cipő( alap,hogy télen,csak 1 csizmát veszek,de pl. nyárra általában 2 cipőt veszek :D),az szerint egy 15-20as körül van. Bár nyáron keveset vásárolok,mert a nyári ruháim több éven át kitartanak,mert kevesebbet hordom őket,szóval az egy 10es,vagy még annyi sem.Most télen pl. se csizmám,se kabátom,az kapásból 20 ezer,és akkor még nincs semmi vastag pulcsim.

Amikor csak pár ezer forint van,akkor általában vagy egy pólót,vagy egy nadrágot veszek magamnak.Vagy esetleg télen abból veszek sálat,sapkát.

2015. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik hasznos volt!

Megnézem az általatok említett boltokat is!

Igazából járnék turiba, de itt nem igazán vannak, vagy tényleg olyan darabok, ami már százéves.. valamint nagy méretek.

Hádában egyszer voltam, még Pécsen, de egy szandál használtan 5000ft volt.. és még láttam ilyen eget verő áraat, ezeet nem engedhetem meg magamnak, sajnos!


Főként azért kérdeztem, hogy mennyit adtok ki, hogy mérlegeljek a boltok között.. Melltartót én ilyen 1000-2000ft közt vettem mindig, kínaiból volt, és igazából nem volt rá panasz. Most nagyon keresek viszont olyat, amit pántnélkül is lehet hordani, és nem esik le. Hátha találok! :) Farmert a Tally-ben vettem már, de csak leárazáskor!

Igazán köszi nektek, remélem én is szerencsével járok! :)

/Jöhetnek még válaszok./

2015. júl. 22. 17:41
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Anyum szerint sok, szerintem nagyon kevés. :D Ja, mert ő azokat is beleszámítja, amik 12 éves korom óta megvannak, de csak azért, mert nincs szívem kidobni őket, pedig nem is hordom őket. Ezeket leszámítva van kb 6 őszi/téli outfitem, és 10 nyári.


2. Melltartóim össze-vissza vannak mindenfelől (kínai, New Yorker, H&M, Forever 21), zoknik C&A-ból, bugyik kínaiból. Ezeknél a határ 3000 ft. Farmert csak a Stradivariusól veszek, imádom azokat a gatyákat, jól is néznek ki, jó a minőségük is, a legtöbb 6000 ft körül van. Pólót meg pulcsit nem igazán hordok, inkább blúzokat, ingeket. Ezekenél szívem szerint 3500-nál húznám meg a határt, de sajnos ezek sokkal drágábbak. :/ Még szoknyákat, egyberuhákat hordok nagyon sokszor, szoknyáknál 4000 a htár, egyberuháknál 6000.

Illetve szoktam még néha rendleni a Forever21-tól is, illetve eBay-ről sok mindent, főleg ékszereket. :)


17/L

2015. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nadrágból sosem elég, de egyébként 2-3 farmert szoktam hordani, a többit mindig megunom, nem tetszik, stb. Meg kifogytam a nagyrészükből. Max. 6 ezret költök rájuk, de igyekszem minél olcsóbban megúszni. New Yorkerben, Takkoban, és 3 kisebb butikban szoktam farmert venni. A kínais nekem szar minőségű, mondjuk a new yorkeresnek is messziről borzasztó festékszaga van. Ja és Cosmosba ne menj, nagyon szar minőségű cuccokat árulnak.

Rövidnadrágot nagyon nehezen találok magamnak, szerintem a legtöbb nagyon rosszul áll nekem. Kínaiban, New Yorkerben, és egy kis butikban szoktam venni, 2-4 ezerért. Most 4 db, de csak 3-at hordok.

Szoknyát a New Yorkerben szoktam venni, leárazáskor elég jól meg lehet úszni (2-3 ezer).

Felsőket szoktam C&A-ban (itt inkább basic cuccokat, ilyen egyszínűeket, de főleg őszi/télit, hosszúújúakat), New Yorkerben inkább a díszesebb, feltűnőbb felsőket veszem meg, a kisebb butikokban is szoktam, nagyon ritkán kínai. Anyukám szokott turiba járni, ő szokott nekem venni ilyen egyszínű spagetti pántos felsőket, kb. 500 ft-ért, így most az eddigiekhez képest nagyon sok felsőm van (20-30) de én nem járok turiba. A c&a-s, new yorkeres felsőket 2-4 ezerért szoktam venni, de ezt is igyekszem minél olcsóbban megúszni. Kínaiért max. 3 ezret adok.

Melltartót általában anyukám vesz turiban. Sajnos nagyon kicsi a mellem, a kínaisak nem kényelmesek, és nem mindig van a méretemben.

Bugyit kínaiban veszek, zoknit szintén, de általában csak 1-2 db-ot veszek egyszerre. Bár így olvasva lehet, hogy én is csomagban fogok venni.

Szandált, magassadkút és csizmát Deichmannban veszek, balerinát és tornacipőt kínaiban is. Egyszer vettem én is egy cipőt a CCC-ben, elég hamar tönkrement....

Pulcsit nem nagyon hordok, nem szeretem magamon a nagy vastag cuccokat. Tavaly vettem egy kötött pulcsit a C&A-ban, asszem 4-5 ezer volt. Szeretem, jó minőségű, de nem szeretem a nagyon meleget, így nem hordtam túl sokat. Ha veszek, valószínűleg ilyen vékonyabb kínaisat fogok.

Kabátjaim kínaisak, a téli kabátomat imádom, és szépen bírja eddig. A bőrkabátom is onnan van, egy-két cérnaszál kiáll belőle, de le lehet vágni. Sajnos drágábbat nem engedhetek meg magamnak. Farmerkabátot szerettem volna a tavasszal, de nem találtam olcsón, még a kínaikban is 6-8 ezer, és nem is tetszettek, így elnapoltam őszre.

Ékszereket kínaiban, bizsusnál, plázás boltokban, 100-asban szoktam venni, leértékelve. Sajnos fülbevaló mániám van, és távol kell tartanom magamat tőlük :D

H&M-ben még soha nem voltam sajnos, nincs a közelben, de nagyon szeretnék :/

16/L

2015. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én leginkább a H&Mben vásárolok, de néha járok New Yorkerbe, Tallyba, illetve Zarába, bár azt túl drágának találom, nincs onnan sok cuccom. A kedvenceim a H&M mellett a Forever21 (Bécs) és a Pimkie, de azt eddig csak Bpn találtam :(

Pólóra 1500nál többet nem szívesen költök, de egy jó blúz vagy ing más kategória.

Farmernél nincs nagyon határ, mivel kb 2 farmert hordok összesen. Nagyon nehezen találok olyat ami tetszik, jó rám, és normálisan néz ki.

Cipőket szoktam venni a Deichmannban vagy a CCCben, de csak olcsóbbakat, mert a drágáknak sem olyan jó a minősége. Ha valami téynleg kell inkább beruházok (pl Nike futócipő, vagy egy jó bakancs)

2015. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Nagy segítség ez nektek, nagyon aranyosak vagytok!:))

Úgy látom a H&M igen megnyerő mindenkinél, mindenképp betérek, és körbenézek, illetve megfogadom a tanácsaitokat! :)

2015. júl. 23. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Szerintem sok, van 5 farmerem, 3 térdnadrágom, 5 rövidnadrágom, 1 fekete nadrágom ünneplőnek, 2 futónadrág, meg pár cicanadrágom.

Pólóból rengeteg van, olyan 22-23 darab, de ebből olyan 6-7-et nem hordok. Hosszú ujjúból van 4 darab, ingből (rövid és hosszú ujjú egyaránt) 3 darab, kb. 4 darab pulóver, meg 1 farmermellény.

Bugyikból rengeteg van, zoknikból is, melltartókból olyan 3-4 darab van, de csak 2-t hordok. Cipőkből van 5 pár amit hordok, egy fehér Nike Son of Force, azt hordom a legtöbbet, egy fekete noname Vans típusú cipő, egy fekete magassarkú alkalmakra, és két futócipő, az egyik tesiórára és futni, a másik pedig megvettem de nagy, így futni nem hordom, csak ha itthon kimegyek sétálni, ilyesmi. Ezen kívül van 2 bakancsom, egy fekete és egy barna bőr, mindkettő Landrover márkájú.


2. A cipőimet szinte mindig a Deichmannban veszem nagy ritkán a Humanic-ből, ha ott nem találok, akkor kínaiban. Egyszer vásároltam Tamarisban télre hosszú szárú csizmát, jó a minősége, talán kicsit lekopott az eleje, azért nem hordom mert már rövid szárúra vágytam :)

A pólóimat általában New Yorkerben, de van hogy: H&M, C&A vagy kínai, vagy ha plázákban vagyok különféle boltok.

A nadrágjaimat általában mindig máshol, kínai, H&M, New Yorker.

A bugyikat, zoknikat, fehérneműket a helyi kínaiban, ami viszont nagyon jó minőségű és nem is olcsó.

A pulóvereket is össze-vissza mindenhonnan.


3.


Cipőnél a felső határ mindig más, ha olyan cipőt keresek amit minden nap hordani fogok, tavasztól őszig több évig, vagy több télen keresztül akarom hordani, akkor a felső határ 14-15.000.

Ha csak nyárra veszek valami kis cipőt, vagy tavaszra, akkor olyan 6000.

Pólóknál 2500 felé nem igen megyek, maximum 3000. Farmernál 6000 a maximum, pulóvernél 3500-4000.

Bugyi-zokni, édes mindegy, fehérneműnél 3000.

Ajánlanám neked ruha szempontjából a New Yorkert és a H&M-et, cipő téren pedig Humanic, Deichmann, Tamaris.


14/L

2016. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!