Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek is jó ötlet páva...

Szerintetek is jó ötlet páva stílusról átváltani elegáns stílusra?

Figyelt kérdés
Eddig eléggé pávás stílusom volt,de már át szeretnék téri a komolyabb elegáns stílusra,a Nike cipőket le szeretném váltani bőrcipőkre,elegánst ingeket szeretnék vásárolni,öltönyt és szép karórát hordani.16 éves fiú vagyok,nem vagyok se gazdag se szegény,normális körülmények között élek,van brigádmunkám is amivel keresek,szerintetek jól döntök?

2015. aug. 6. 20:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek így utólag,mivel fel fedeztem néhány hibát pár mondatba
2015. aug. 6. 20:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Bármi csak ne páva! Szóval ja. Jó ötlet. Bár inkább legyél rocker...Abból túl kevés van.
2015. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát én szépen mondva nem kedvelem se a rockot se a rock stílust,szóval maradok az elegánst stílusnál :D
2015. aug. 6. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Helo!


Te fogod viselni a ruahdat. Ezert Te döntsd el, hogy mit akarsz hordani. Ha masok velemenyek kell, hogy eldöntsd, mit szeretnel, mi a stilusod - ez nem egyenlö azzal, ha mondjuk kikered vlaaki velemenyet egy-egy ruhadarab megvetelekor! -, akkor hol vagy ott Te? Valts, amire ugy erzed, valtanod kell, es majd eldöl, jol tetted-e, vagy mas illik hozzad.

2015. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon bejön az elegánst stílus,és köszönöm a válaszodat :)

Én úgy vagyok ezzel hogy nekem nagyon tetszik,és ezzel legalább jobb benyomást keltek a normális emberekre,tanárokra stb :)

2015. aug. 6. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Én inkább preppy-ben gondolkodnék. Az az elegáns amiről te beszélsz, az már inkább business-casual, túl felnőttes a te korodhoz, hülyén néznél ki.


"Preppy fashion for men", erre keress rá, nézegesd a képeket, keress inspirációt.


A lényeg hogy a színeket jól válogasd össze, és ne keverd a formal-informal ruhákat. Tehát ne vegyél fel rövidnadrágot zakóval, például. Ha zakó-szerű ruhát akarsz felvenni, blazert keress. Arra viszont figyelj, hogy tökéletesen passzoljon, amúgy elég ratyin néz ki. A Pull&Bear-ben szoktak lenni lazább blazerek pl.


Ingből OCBD fajtát ajánlom, és tanuld felhajtani az ingujjad. Ha nem találsz OCBD-t, igazából mindegy milyet veszel, de figyelmeztetlek, a H&M-es, C&A-s casual ingek gallérjával szenvedni fogsz, ha normálisan akarod hordani őket.


[link]


[link] (Ilyet nehogy felvegyél :D)


A Nike cipőt nem feltétlenül kell elhagynod, csak ne AirMax-et hordj, hanem abból is valami szolidabbat. Nyárra vitorláscipőt ajánlok, viszont ahhoz tényleg preppy stílus kell, minden mással hülyén néz ki.


Ha hozzászoktál a stílushoz, és van felesleges pénzed, akkor télre Doc. Martens bakancsot, vagy hasonló szolid cuccot vegyél szerintem.


Példák:


[link]


[link]


[link]


[link]



Persze ez nem step-by-step útmutató, nem kell így öltözködnöd, ez csak egy kis inspiráció, megmutatom, hogy van ilyen stílus is, ez áll a legközelebb a te korosztályod eleganciájához a mindennapokban. Egy valamit ne felejts el: Ne vegyél kalapot. Se fedorát, se tököm tudja milyet. Ne. Tényleg ne.

2015. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16 évesen hétköznapra öltönyt? Na, ne.
2015. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 10:13


Györben van egy gyerek, aki minden nap kemenykalapban, öltönyben,..., ha jol tudom, vagyis 30-as, 40-es evek viseleteben- sajnos ehhez nem ertek pontosan -, jart györbe, iskolaba. Rengetegen meg is neztek, ö megis ebbe jar, közepiskolaba, egyetemre... Nem erdekelte, mit gondolnak.

Szoval szeritnem egy elegansabb viselet iylen fiatalon oke, nem megszokott, de azert nem rina ki annyira ahetköznapokban - söt.


Erdekessegkepp mondom, hogy Nemetorszagban peldaul eleg sokan jarnak cipö nelkül. Es a legkülönfelebb öltözekekkel talalkozok. De mar kb nem is erdekl iaz embereket, csinaljon mindenki azt, amitakar, addig , amig nem zavarja vele a többieket. Rengetegen jarnak öltönyben, voltakepp targyalasra keszen peldaul rollerrel. Itthon elegge megbamulnak ezt szerintem - söt -, ott pedig teljesen szokvanyos es praktikus ha valaki aktataskaval es topisan elsuhan melletted.

2015. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


A külföldi/nemzetközi amatőr/szakmai szinten mozgó oldalak, újságok nagyon lehúzzák a kontextusba nem illő öltözködést. Öltönyt húzni iskolába ide tartozik, a kalapról nem is beszélve, az a hülyeség a halálom.


Amúgy szerintem minden iskolában van valaki, akinek az "elegáns" zakót és kalapot jelent a mindennapokban. Nálunk is volt, égették is rendesen. Nem azt mondom hogy csak azt szabad felvenni ami másnak/mindenkinek is tetszik, ha valakinek eltökélt szándéka öltönyben rohangálni tizenévesen mindenhova, hát tegye, ha az önbizalma engedi akkor szarja le mások véleményét, jó dolog ha a saját ízlését többre tartja mint mások véleményét, de a jól-öltözöttség és az elegancia nem erről szól, elkerülhető mások genyózása.

2015. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!