Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van itt olyan, aki maga...

Van itt olyan, aki maga készíti el a ruháit? Mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés

Soha nem találok semmit, ami tetszene nekem, jól állna rajtam, vagy az én stílusom lenne. Egyik nap benéztem egy méretárú boltba, és csodálato anyagokat találtam. Átfutott rajtam az ötlet, hogy magam készíteném el a ruháimat. Szerintetek ez megéri? Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

13/l


2015. okt. 10. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ugyes vagy es szepen meg tudod csinalni akkor nyugodtan
2015. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi :) Ha teljesen kező vagyok mit ajánlanátok? Milyen varrógépet vegyek szerintetek, és hogyan álljak neki megtanulni varrni?
2015. okt. 10. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudok varrni, szóval nem akarok okoskodni, de szerintem ha teljesen kezdő vagy akkor nem biztos, hogy ruhákkal kell kezdeni. Tényleg nem értek hozzá, de azért bizonyos ruhákat borzasztó nehéz lehet elkészíteni, hogy az úgy nézzen ki ahogyan szeretnéd, jó legyen a méret és mindenhol passzoljon, tartós legyen. Nem is könnyű mindenféle anyaggal bánni meg ez azért tényleg egy szakma, amit nyilván meg lehet tanulni, szerintem tanfolyamok is vannak csak nem hiszem, hogy ebbe így bele lehet ugrani, hanem ehhez szerintem gyakorlat kell. Először szerintem kézzel érdemes megtanulni varrni és először egyszerűbb dolgokat, de mondjuk egy egyszerű körszoknya sem lehet olyan hú de bonyolult. Egyébként szerintem youtube-on találsz ilyen videókat is. Ha anyukád vagy testvéred, bármilyen rokonod tud varrni akkor kérd meg, hogy segítsen neked vagy mondom, nézz körül, hátha van valamilyen kurzus, ahova tudnál járni. Szerintem annyira egyébként "nem megérős", mikor utoljára voltam méterárú boltban akkor én is rengeteg szép anyagot láttam, sok minta, szín meg textúra, de ha nem csal az emlékezetem, akkor azért elég drágák voltak...13 éves lányként nyilván nem lehetsz nagyon nagy, de azért szerintem ez nem lenne olyan nagyon olcsó mulatság. Illetve elég sok munkát, időt is venne igénybe. Szóval szerintem jobban megéri bolti ruhákat venni. Persze, ebben az a jó, hogy saját készítésű, ez eleve olyan jó érzés lehet és büszke lehetsz rá meg tényleg olyan ruhád lesz, amilyet szeretnél. Nem akarlak lebeszélni róla, próbáld ki, hogy milyen, aztán ha ráérzel, tetszik, megtanulod, akkor akár tényleg az általad készített ruhákat hordhatod. Az is egy megoldás lehet, ha varrónővel csináltatsz ruhát, de nem tudom, hogy az mennyibe kerülne...
2015. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szoktam, de idősebben kezdtem bele, mint te.


Az az igazság, hogy ha tényleg normál minőségű, hordható ruhákat akarsz, akkor szükséged lesz overlock és fedőző gépre is a rendes varrógép mellett (nem elég varrógép ilyen funkciókkal), a 3 gép együtt pedig 2-300.000 ft környékén mozog.


A két speciális gép nélkül nem tudod úgy elvarrni a ruhákat, hogy rövid használat után ne induljon megint foszlásnak a szál, stb. - magyarán semmire sem jó, csak mutatóba, illetve olyan anyagok varrására (szupersztreccs pl.) ami nem foszlik egyáltalán.


Árban sem jössz ki olcsóbban feltétlenül, mert egy sima póló megvarrásához is kell 1m anyag, egy hosszúujjúéhoz vagy extrább szabásúhoz (nem kell különlegesre gondolni, csak pl. ejtett nyak, átlós szabás, mintás anyag) 1,5-2m is - egy méter anyag a legolcsóbb fajtákból is megvan 1.500-3.000 ft / méter, és erre még számold rá azt az 1-2 óra munkát, amit dolgozol vele.


Egy ruha, nadrág ennél természetesen nem csak bonyolultabb, de időigényesebb is.


Én nagyon szeretek varrni, de én hobbiból teszem, és a pénz nem számít. Szerintem varrni akkor érdemes, ha tényleg meg tudod engedni magadnak azt az anyagot, ami tetszik - mert különben ott állsz, hogy 500-1000-ft-ot megspórolsz ruhadarabonként, de helyette dolgozol rajta egy csomót, és még csak nem is lesz az, amit igazán szeretnél.

2015. okt. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!