Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Stílusos nők help! Elbizonytal...

Stílusos nők help! Elbizonytalanodtam a stílusomat illetően?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, és nagyon elbizonytalanodtam. Eddig elég kislányos ruhatáram volt, de pár hete valaki tanácsokat adott az öltözködésemmel kapcsolatban és ezeket mondta:

1. ne hordjak közepes sarkú csizmákat (vagy magas vagy lovagló fazon helyette)

2. ne hordjak bokacsizmát szoknyával

3. ne hordjak nadrágból kitűrt felsőket, mert hangsúlyozza a csípőmet


Az a baj, hogy a ruhatáramban alig vannak alapdarabok. Szerinted mik lehetnének azok számomra?


165/58 vagyok, homokóra alkat és nem áll jól a fekete egyáltalán



2015. okt. 13. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Mindhárom tanács nagy baromság.

Na meg ha homokóra vagy, akkor eleve semmi gond, hogy látszik a csípőd. Hiszen az a jó, ha minél nagyobb a különbség a csípő és a derék között.

Inkább ne hallgass erre az önjelölt divattanácsadóra :)

2015. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A másodikkal részben egyetértek, nem feltétlenül rossz, de a térdig érő majdnem mindig csinosabb (kivéve ha bő a szára, akkor hülyén néz ki).


A másik két tanács szerintem egy az egyben hülyeség.


Olyan ruhákat keress amik nem nyelik el az alakodat, mell alatt vagy derékban karcsúsítottak. Ha betűröd a felsőt ne legyen buggyos. Nadrágba én nem tűrném be, csak ceruzaszoknyába.

2015. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
93%

Én alapvetően elutasítom az összes ilyen baromságot, senkinek a testalkata sem hibás, hogy azt megfelelő öltözködéssel helyre kéne hozni. Én vallom, hogy a túlsúlyosak is hordjanak rövidnadrágot, ha szeretnének vagy akármi. Szerintem az öltözködés alapvetően kreatív dolog, mármint ha az ember foglalkozik vele, és elég nagy ostobaság határt szabni a kreativitásnak. Nyilván vannak trükkök, amikkel magasabbnak, karcsúbbnak, fiatalabbnak, gazdagabbnak, vagányabbnak lehet tűnni, de nem gondolom, hogy ezeket mindenáron követni kell egy átlagos embernek, főleg akkor, ha az adott tippek semennyire sem követik a saját stílusát.


Na, az alapdarabokról:

Szerintem alapdaraboknak érdemes neutrális színeket választani, amik mindennel és egymással jól passzolnak. Nagy butaságnak tartom, ha valaki úgy vsárol (és sok ilyet látok), hogy oh, megveszem ezt a felsőt, mert ez tök jól megy majd a lila gatyámhoz. Ebben az esetben az illető az adott felsőt meg a lila gatyát csak együtt bírja felvenni, mert a ruhatárából semmi más nem néz ki jól velük, és gyakorlatilag nem tudja variálni, mindig ugyanaz az összeállítás lesz akárhányszor felveszi a blúzt. Alkalomra ok, hétköznapra elég macerás, ráadásul sok ember két nap nem szereti ugyanazt az összeállítást felvenni (a blúz amúgy is hamarabb piszkolódik), ott lesz egy félig használt szett a szekrényben x hétig, míg újra fel nem veszed.

Ezért érdemes olyan darabokat vásárolni, hogy nagyjából minden menjen mindennel. Színben, stílusban fazonban. Az egyszerű alapdarabok nagyon jó kiindulást biztosítanak ehhez.

Egy sárga flitteres top nem alapdarab.

Én azt mondom, alapdarab: Kettő farmer, ami TÖKÉLETESEN illik rád. Stílusban nyilván olyan, ami neked tetszik, egyik legyen kék, másik fekete, ha akarsz vehetsz egy fehéret is. Ez a 3 nadrág a világ végére elvisz téged majdnem bármilyen alkalomra - ha jól megválasztod.

Jó még az egyszerű sima pólók, fehér, szürke, fekete, barna, esetleg valami pasztell vagy sötétkék, bordó ha bírod, amíg nem neon vagy élénk, bármivel jól fog kinézni, és nagyon sok alkalomra jók, ékszerrel, csini blézerrel jó egy vacsorához, bárba, edzőcipővel, farmerdzsekivel meg egy focimeccsre.

Szerintem érdemes egy bőrdzsekit beszerezni, ha jól megválasztod, ezt felveheted akár koktélruhához és magassarkúhoz is, azzal nagyon vagány, de tök jó kockás inghez egy laza délutánra.

A kis fekete ruha alapdarab, ha bevállalósabb vagy dobj mellé egy kis fehér ruhát is. Nincs az az alkalom, ahová ne tudnád felvenni. akár hétköznapra edzőcipővel is jó futkorászni, amennyiben nem kifejezetten elegáns darab.

Fehér ing, az a jó ropogós fajta, akár férfi szabású is lehet tök jó sok mindenhez, jól variálható bárkin jól néz ki.

A cipő az nyilván mindig személyesebb és egyedibb és jobban személyiségtől függ, én alsó hangom mondom az edzőcipőt futkorászni, saru melegben, valami babacipő vagy más belebújós, meg egy magassarkú. Illetve hát a csizma télire.


Ezeken kívül persze meg lehet említeni a farmeringet, a ballonkabátot, a ceruzaszoknyát stb, de igazából a a fentiekből bőven jól lehet öltözködni.

Jól mennek egymással, és nem jász úgy, hogy mindig ugyanaz a szett lesz rajtad, mint a lila farmer-új blúz esetében.

2015. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sok mindent elmondtak már előttem, de hozzátenném, hogy nagyon szoknyafüggő, hogy lehet-e bokacsizmával hordani. Én sokszor szoktam úgy hordani és jól is áll nekem, de tényleg nem minden szoknyával néz ki jól. Nézegess képeket a neten (érdemesebb angolul beírni, pl. skirt with ankle boots), inspirációnak tök jó.
2015. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!