Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Könyvelőiroda, adminisztratív...

Könyvelőiroda, adminisztratív munka, mit vegyek fel?

Figyelt kérdés

Jövő héten kezdek egy könyvelőirodában, mint adminisztratív munkatárs.


Az állásinterjún nem futottam össze ott dolgozóval, leszámítva a főnököt, és a titkárnőt. Ők viszont elegánsan voltak felöltözve: ing/blúz, szoknya/nadrág.


Külön rákérdeztem, hogy kosztümben kell-e dolgozni, vagy elegáns viselet kell, de a főnök annyit mondott, hogy irodai viselet.


Ezzel kb. meg vagyok lőve, mert gőzöm sincs, hogy mit értenek irodai viselet alatt. Tudom, jobban kellett volna faggatóznom, de legközelebb csak az első munkanapomon találkozom a főnökömmel.


Az első napra egy fehér vagy krém színű vékonyabb pulóvert, fekete nadrágot (nem farmer) és fekete bokacsizmát tervezek felvenni. Úgy vélem ezzel csak nem lőhetek mellé. És persze felmérném, hogy a kolléganők hogyan öltözködnek. :)


Sajna nem vagyok elárasztva elegáns ruhadarabokkal, van egy kosztümöm, 2-3 blúzom és kész. Jelenleg az anyagi helyzetem sem engedi, hogy ruhavásárlásba fogjak.


A későbbiekben kinéznének, ha sötétebb színű farmerben, bokacsizmában, és csinosabb felsőben, kardigánban, pulóverben járnék?


Egyáltalán irodai viselet alatt mit lehet érteni ilyen kis cégeknél?

Nem tervezem kirakni az ikreket, nem is igazán szeretem a kivágottabb felsőket. Ékszert nem is hordok, leszámítva a fülbevalót, bár mostanság azt is hanyagolom. A karórát meg gyűlölöm, mert nagyon vékony a csuklóm, de muszáj lesz rászoknom. :)


Előre is köszönöm a segítséget! :)


22/L



2015. okt. 26. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ékszerhez senkinek nincs köze, mennyit hordasz, karórát se kell, ha nem akarsz, nem szereted. Szerintem amit első napra választottál, azzal nem lehet baj, és ha már bent vagy, meglátod, hogyan öltöznek a többiek.
2015. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem is jó az, amit első napra választottál. Ha nagyon elegánsan járnak a többiek, akár egy turiban is beszerezhetsz majd 1-2 darabot.
2015. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Irodai viselet általában kényelmes, de akár külsős előtt is megjeleníthető történet. Abban a körben amit leírtál, az első nap teljesen ok, a lényeg, hogy mindig legyen tiszta ami rajtad van, és ne legyen több napig ugyanaz. Ajánlatos kombinálni valamivel, akár naponta. A farmer is belefér, ha nincs letaposva a szára és nem lyukas. A használtruhás tipp jó, sok jót lehet kifogni jó áron.

Szerintem hosszútávon nem tudsz mellélőni ha farmer/szoknya, ing és kardigán vonalon gondolkodsz.

Az ikreket felejtsd el, a kivágás nem nyerő. Az ékszer nem lényeg, még az óra sem. Sőt, ha órát hordasz, az téma lesz egy beszélgetés során. Ha nem vagy óra-fanatikus, és nem vagy otthon a különböző típusokban, akkor inkább ne. Idő már van minden telefonon. Az óra/ékszer már nem öltöztet. A lényeg inkább az összhang.

2015. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az óra/ékszer már nem öltöztet."


Ez konkrétan hülyeség, de mindegy.

2015. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

#4

""Az óra/ékszer már nem öltöztet."


Ez konkrétan hülyeség, de mindegy"


Ha mindegy, akkor miért hülyeség? :)

Szerintem, és ez gyakorlatilag napi tapasztalat, a mai túlpörgött világban beszűkült az óra és az ékszer által betöltött funkcionalitás. Jellemzője a mindennapos külsős beszélgetéseknek, főleg ha első találkozásról van szó, hogy mindenki alkot egy 'első benyomás' nevű képet a partnerről. Ilyenkor megfigyeljük azt, hogyan mutatkozik be, követi-e a leírt szabályokat, miben jelenik meg, milyen az egyénisége. Egyből kiderül, ha valaki azért 'erőszakol' magára egy órát vagy ékszert, mert úgy gondolja, hogy az megerősíti a pozitív első benyomást. Az óra mindig beszélgetés témája az első munkaebéd során. Miért az a típus? Miért az a márka? Miért hord egyáltalán órát?

Igen, az óra öltöztet, ha meg tudod venni azt, amivel be tudsz lépni egy beszélgetésbe.

Manapság a lényeg az összhang. Egy egyszerűbb de harmonikus külső sokkal többet ad, mint egy hamis fuxokkal telepakolt álca. Olyan ez, mint amikor először érkezik hozzánk egy partner. Még azt is figyeljük, ahogy parkol. Ha egyedi rendszáma van, tudjuk, hogy le lehet alkudni. Ha tele van giccselve bizsukkal, tudjuk, hogy sokat jelentenek a külsőségek. Ha a helyén tudja magát és nem hazudik kiegészítőkkel, akkor egyenlő partner. Ha azt hiszi, hogy egy óra öltöztet, és tárgyalópartnerré emeli: megbukott. :)

2015. okt. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!