Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A magyar nők egy része miért...

A magyar nők egy része miért öltözködik úgy mint a prostituáltak?

Figyelt kérdés

És ezt nemcsak én gondolom így, hanem többen, lány és fiúismerőseim is. És nemcsak a plázacicákra gondolok, vagy a hivatásosokra, vagy akiket a társaságban könnyen kapható nőknek tartanak, hanem amúgy normál, hétköznapi nők között is találni ilyet. Van egy nőismerősöm pl., hétköznapi életet él de ahányszor látom mindig úgy van öltözve mint egy szakadt utcalány. Csak illemből nem mondok neki semmit. És az utcán is látok persze ilyet.

Komolyan nem értem. És ez nem elsősorban pénz kérdése, mert valaki hiába vesz méregdrága ruhákat ha egyszer ízléstelenül van összeválogatva.


Kötekedők, veszekedők kíméljenek.


Előre is köszi a normális válaszokat.



2015. nov. 17. 11:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Aki így öltözködik, annak belülről biztos hiányzik valami. A kommunikáció egyik jele, hogy mit mutatunk a külvilág felé. Egy egyedülálló, vagy boldogtalan párkapcsolatban lévő nő, aki kalandot keres, ezzel is azt mutatja, hogy én könnyen kapható vagyok. Engem is a hideg ráz az ilyen közönséges nőktől, műköröm, műszempilla, rengeteg ékszer (bizsu) és mindent megmutató öltözék. És hogy meg tudnak sértődni, ha valaki beszól, nem értik, hogy miért kapják a férfiaktól a megjegyzéseket. Aki kur..nak öltözik, miért sértődik meg, ha úgy is bánnak vele? Ha megfigyeled, akinek normális kapcsolata van, vagy meg van magával elégedve, az sokkal egyszerűbb, kifinomultabb, mert tudja, hogy úgy is észreveszik.
2015. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Volt olyan időszak amikor gyakori volt a miniszoknya is. Nem arra gondolok amelyik combközépig ér, mert arra is rámondják hogy miniszoknya. Hanem amit folyton lefelé kellett húzkodniuk nehogy kivillanjon a bugyijuk. Na ahhoz mit szóltál volna?

Amúgy például az említett miniszoknya számos külföldi országban jobban divat ma is mint idehaza volt régen. És nem valami közönséges alsóbbnak hitt réteg hordja hanem épp ellenkezőleg, nem akarok név szerint említeni hírességeket vagy milliárdosokat, szerintem mindenkinek eszébe jut.

Idehaza egy feszes farmer, netán rúzs és egyebek egyáltalán nem tűnnek prostisnak a nemzetközi szokásokkal összehasonlítva.

2015. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Inkább arról lehet szó, hogy a rendszerváltozás óta egyfajta időutazás történt az emberek fejében. Ha visszatért a kapitalizmus, vagy inkább feudalizmus, akkor az emberek azt is elvárják hogy az öltözködési stílusban is menjünk vissza az időben. Vagyis a szoknya alól ne villanjon ki a boka. Hát nézzük csak meg a többi demokratikus (helyesebben a demokratikus országokat mert a miénk nem az) országokat, ott kivillanik a boka, de még a combfelső is.
2015. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
rendszerváltozás - rendszerváltás
2015. nov. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Így próbálják felhívni magukra a figyelmet, mert amúgy önbizalomhiányos mind. Azt hiszik, hogy ha nem villantanak valamit, akkor senki nem veszi őket észre. Idegen pasik reakcióival tuningolják az önbizalmukat.
2015. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Fura nekem nem ez a meglátásom, alapjában jól öltöznek a nők, jó részük nadrágos, sportcipősen, vagy valami női cipővel, kisebb részük nőiesebben szoknya, platformos cipő + hozzá illő felsővel, és a legginges többnyire jó összhatással, igaz vannak akik már a hivalkodásba mennek át. Én kevés ribisen öltözködőt látok, az is egy szelet.
2015. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Sunshinedoll ***** válasza:
67%

Szerintem sokat számít az, hogy hol laksz. Budapesten szerintem jól öltözködnek, én debreceni vagyok, na itt már azért eléggé beüt a balkán-hatás.

Az igaz, hogy ahol én lakok, ott sok lánynak nincsen kifinomult ízlése. Nyilván bejátszik a tömeghatás, mit visel a többség, a kínálat, illetve annak a hiánya vagy annak az egyhangúsága. A magyarok egyébként alapvetően szerintem ilyen nagyon komfortzónán belül élő emberek, ami mindenre kiterjed, éppen ezért valamiért ódzkodnak a túl egyedi dolgoktól is, biztonságosabb azt csinálni, mint a többi.Fiatal korban mondjuk érthető, ha valaki nem akar különcnek tűnni, és esetleg emiatt kilógni a sorból, de azért szerintem magyarországon a divat, illetve az ezzel kapcsolatos minőségi platformok csak most kezdenek felkapottak lenni. Mindenki a 15 évvel ezelőtti "trendeket" követi, és senki nem mer szembe menni azokkal a normákkal, hogy mintásat ne keverjünk mintással, a keresztbe csíkostól mindenki kövérnek néz ki, stb.

Magyarorszgnak még kell jópár év, hogy felzárkózzon, és szerintem a magyar divattervezők ehhez hozzá is járulnak, de sajnos manapság még a kínálat rossz minősége és a tömeghatás miatt sokan egyformán ízléstelenek. Ami mondjuk engem nem zavar, mert nyilván mindenki azt visel, amit szeretne, de szerinem elég gáz az a fajta hozzáállás, hogy ha drága a cuccod, akkor már stílust is vettél vele (pl Amnesia meg a mayo chix, meg ezek, amik azon felül, hogy drágák, elég gagyik, és alig lehet őket variálni a színük, mintájuk, anyaguk miatt)

2015. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

Tudod en inkabb nezegetek ilyen noket mint akik homarosan vannak oltozve!

Pl. Ferfi acelbetetes bakancs,fekete bugyos gatya stb.

Engem inkabb ezek zavarnak!

2015. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%
Én is szívesen elnézegetem az így öltözött nőket. Ha valaki nem prostiként öltözik annak, az nem visszataszító hanem épp ellenkezőleg. A prostik esetében sem az öltözködésük a visszataszító, hanem az hogy egy nő a futtatójának keresi így a pénzt, rabszolgaként. Ahogy az is visszataszító hogy ma kb. 100 000 Ft-ért szintén kiszolgáltatottként robotolnak egy munkahelyen mások gazdagodása érdekében. Akkor is ha azok az alkalmazottak meg elegáns formaruhában vannak.
2015. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
"egy része" - mert megtehetik, így jó nekik, azért. Másoknak meg semmi köze hozzá. Egy része meg úgy öltözik mint a férfiak, egy része meg normálisan, egy része divatosan, egy része különcül, egy része..... lehetne sorolni, nem értem miért zavar bárkit is, hogy más emberek hogyan öltöznek. Annyira lényegtelen. Az meg hogy mondjuk éppen a te nőismerősöd miért öltözik úgy ahogy, hát kérdezd meg tőle, mert azt csak ő tudhatja.
2015. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!