Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Létezik még olyan iskola ahol...

Létezik még olyan iskola ahol kötelező dresszt viselni tesin?

Figyelt kérdés

A húgomék Kiskunfélegyházára költöztek még pár hónapja. A húgom igazából csak a fél testvérem apai ágól, a szüleim korán elváltak még kislány koromban. A húgom apum második házasságából van. Sokáig itt laktak tőlünk nem messze anyummal úgymond barátok maradtak, közös meg egyezés alapján váltak el, én sokáig naponta mentem át apumékhoz amikor anyum úgy dolgozott hogy nem tudott velem lenni suli után. Én már 20 éves vagyok, az én iskolámba alsóba volt kötelező dresszbe tornázni de utáltam.


Húgom nem rég kezdett az új iskolába ahol kötelező fekete dresszt hordaniuk. A húgom elmúlt 13 éves alapból 175 cm magas és alkatra sem nádszál vékony. Dresszt jóformán sehol se találtak rá azt úgy csináltatták meg egy céggel horror áron hogy legyen neki legalább kettő még másfél évre mire végez, meg váltása is legyen ha esetleg nincs idő kimosni vagy valami.

A húgom utálja persze jogosan mert testhezálló ruhákat egyáltalán nem szereti még leggingset is utálja, pedig az divatos olyat még én is hordok. A húgom nem az a divatot követő típusú lány és szerencsére nem is szeret túl lenge ruhákba mászkálni pedig szép lány, sok pasinak tetszik. Én ennek azért örülök mert igaz én alacsony vagyok bár én jobban öltözöm lengébb merészebb ruhákba mint ő de azért igyekszem vissza fogni magam és azért tudom hogy mikor milyenbe illik megjelenni de mindegy is.


A húgom utálja hogy abba kell tesizni nem szereti a bikinit sem, ha strandra megyünk mindig rászokott venni strandolásra alkalmas sortot és abba van iskolájába meg ott a bugyis fazon miatt utálja, nem szereti ha bevág neki, amit én se szerettem. Csak azért kérdezem mert manapság boltokban sem kapni ilyen ruhákat és sport iskoláról sem tudok ahol még hordanak ilyen ruhát sima tesin. Az ha valaki tornára jár vagy táncolni megint más ott ez a követelmény meg persze ott vesznek alá harisnyát táncon pl, tornára meg direkt úgy csináltatnak vagyonokért egy olyan dresszt amiből nem villantanak és be sem vág nekik.



#tesióra #dressz #ruha torna
2016. jan. 14. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Én kínaiban szoktam látni, bár nem néztem mekkora méretig. Ott aránylag olcsó. Decathlonban is van de az már drágább. Lányom szertornázik, ott varrattak egységesen, de nem volt egy hatalmas összeg (kb 3000Ft).

Amúgy nem tudom elképzelni mi járhat egy pedagógus fejében amikor a pubertásban bőven benne járó, saját testükkel (jogosan) hadilábon álló kamaszlányokra tornadresszt erőltet. Szomorú.

2016. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem itt egészen másról van szó! Az írást végigolvasva,nekem vannak fura gondolataim a kérdezőt illetően,de ezt megtartom magamnak!
2016. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Kiskunfélegyházi Darvas iskolába igen kötelező! Én 3 éve végeztem abba az iskolába és ott nekünk lányoknak bizony kellett. Meg van még egy tag iskolája ott is ugyanúgy kötelező a dressz.


Én jártam ott atlétikára akkor is kellett hordanunk. Meg versenyekre is kérték a dresszt egyenruhaként. Engem annyira nem zavart a dressz kényelmesnek találtam meg nem volt benne brutálisan melegem és védte az alapból érzékeny derekamat a felfázástól. Most középiskolába is szoktam hordani de már csak is kizárólag alá öltözetnek veszem fel és csak akkor ha nincs gatya rohasztó meleg.


Unokatestvérem még abba a suliba tanul és az ő szüleinek se tetszik hogy ennyire erőltetik mert más rokonunknak akik messzebb élnek sehol nem kell már, sőt a 20 éves unokanővérem aki egy távoli faluba járt iskolába nekik soha sem kellett dresszt hordaniuk.


Szerintem azon az iskolán kívül már sehol nem kérik a dresszt maximum szertornára.

2016. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegre egy lany aki nem szereti a passzos rucikat!

Udvozlom a hugodat!

2016. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk gimnáziumban is kötelező egyen tesi ruha volt. Igaz én a 2000-es évek elején voltam gimis, mindenki döntse el, hogy az ő nézőpontja szerint ez mennyire volt az őskorban! :)

Nálunk kicsit lazább volt a követelmény: az iskola címerével ellátott fehér egyenpóló volt és még az volt a kikötés, hogy fekete short legyen. Utóbbiból hogy milyen lazább, vagy tsethez simuló az már mindegy volt.

2017. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!