Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Meg akarok felelni az elváráso...

Meg akarok felelni az elvárásoknak?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és rockernek vallom magam.Így ennek megfelelően öltözködöm.Bandás póló,acélbetétes bakancs,lánc a nadrágon stb. Imádom ezt a stílust és büszke is vagyok rá,mert nem egyedül vagyok.Viszont itthon a szüleim nagyon nem szeretik ezt.Folyton húzzák a szájukat és bár nem tiltanak el,van,hogy olyat mondanak,ami rosszul esik és emiatt úgy érzem,ha elmegyek velük valahova vagy csak itthon vagyok,át akarom venni a ruhám,csak hogy megdicsérjenek,hogy "na,most csinosan öltöztél" vagy hogy egyszerűen ne kapja a rossz kritikákat és csúnya pillantásokat.Ez most azt jelenti,hogy meg akarok nekik felelni? Nem szeretek behódolni,mindig is lázadó típus voltam,visszabeszéltem,ha úgy gondoltam nincs igazuk,de ez az egyetlen,aminél azt tapasztaltam,hogy meg akarok felelni nekik.

2016. jan. 15. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten mindenki megpróbál megfelelni, öltözz kicsit szolidabban pl fekete vagy sötét póló.
2016. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Öltözz ahogy neked jó.Mert akkor vagy önmagad.

Egyébként akár meg is beszélheted a szüleiddel.

2016. jan. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb gyerek meg akar felelni az elvárásoknak. Én is olyan voltam, szinte levegőt is csak azért vettem, hogy a szüleimnek megfeleljek, minden dolgozat hibátlan, mindent megcsináltam otthon, stb. De amikor anyám kinyilvánította nemtetszését a ruháimmal kapcsolatban (akkor még csak egyszerű fekete pólók egyszerű sötét farmerral) akkor belázadtam. Eleve akkor lehettek nekem tetsző ruháim, amikor megkerestem rá a pénzt, addig se farmer, se fekete, hanem szövetnadrág, blúz és nagymamacipő. Én elhiszem, hogy neki így feleltem meg de azokban a holmikban én nem éreztem magam önmagamnak, így kénytelen volt megszokni, hogy a gyerek fekete ruhát hord.

Ezek alapján annyit tudok tanácsolni: nézz magadba! Amikor a szüleid által szépnek tartott ruha van rajtad, önmagadnak érzed magad? Vagy csak azt szeretnéd, hogy dicsérjenek és ne húzgálják a szájukat? És ha a rocker (vagy bármilyen neked tetsző) ruhákban vagy? Hogy érzed jobban magad? Amelyikre nagyobb az igen válasz, öltözz úgy. Előbb-utóbb hozzá fognak szokni. Csak közben ne felejts el nyitott maradni, mivel a szülők gyakran azért ijednek meg a gyerek rockerré/metalossá mutálódásának láttán, mert nem ismerik és az a sztereotípia él bennük, hogy egy csak valami durva, nem "az ő kislányuknak/kisfiuknak" való dolog. Nyugodtan mutasd meg nekik, mit hallgatsz, miért szereted, a pólón melyik banda van,stb. Én is így tettem anno és épp a hétvégén jelentette ki jóanyám, amikor hazalátogattam, hogy a Sentenced tulajdonképpen egész jó zene. :)

25/L (metalos)

2016. jan. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ismerős helyzet;)nálunk ugyanez volt a helyzet.Amikor 12 évesen is már rockeresen öltözködtem folyamatosan vissza akartak küldeni átöltözni, de pár hónap után rájöttek hogy teljesen felesleges huzogatni a szájukat.Szerintem mindenki úgy öltözködik ahogyan akar.Azt a stílust képviseli amit akar.Legyél önmagad, és előbb-utóbb megszokják.Máshogy is lehet bizonyítani nem csak az öltözködéssel.;)
2016. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!