Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A replika kérdéskörhöz:...

A replika kérdéskörhöz: hasonló kinézetű, de más, olcsóbb márka termékét megvenni ugyanolyan cikinek számít?

Figyelt kérdés

Sok olcsóbb márka meg plázás üzlet is átvesz népszerű fazonokat, de ezek ugye az adott üzlet saját termékei, nincs kamu márkajelzés rajtuk stb. Arra lennék kíváncsi, hogy ha ilyet hordok akkor is nevetség tárgya lehetek? Pl. a H&M-ben és a Deichmannban is csomó tavaszi cipő van aminek a fazonjáról a népszerűbb Nike darabok jutnak eszembe. Bevallom, nincs 40 ezer forintom egy cipőre tartósság ide vagy oda, és külsőre ugyanúgy tetszenek a 10 ezer alatti plázások is. Van is most egy ilyenem, nagy örömmel vettem mert imádom a színét, de nem tudom ezt kiverni a fejemből. Nem fognak lesajnálni?

21/L



2016. febr. 23. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Az én vélemény szerint ez egyáltalán nem ciki :) A replikát is csak, akkor találom cikinek ha úgy állítják be, mintha igazi lenne.
2016. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem ciki, es nem is hivnam replikanak. A ciki az amikor egy hires marka termeke van lathatoan koppintva (e.g. Nike Air a kinai piacrol lefele forditott pipaval) vagy az, ami nyilvanvaloan hamisitvany.


Az, hogy a Deichmann is gyart Nike-hoz hasonlo cipot azzal szerintem semmi baj nincsen.

2016. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem! Az nem hamisítvány, hanem az a másik cég neve alatt jelenik meg. Ezzel semmi gond nincs, megveszed a boltban, kapsz blokkot, garanciát. Ez teljesen normális, hiszen a fast fashion márkák a nagy trendeket másolják. Mondhatjuk ezért vannak, ez a feladatuk. De nem állítják be nagy divatház termékének, mindenki tisztában van vele, hogy az pl egy Zara táska. Zara minőségben, Zara áron! Eredeti Zara! Nincs rajta más cég logoja.
2016. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Megnyugtató amit írtok, igaz kissé megfelelési kényszerem van, talán nem is kéne ezzel törődnöm. Csak valahol mégis számít a jó érzés miatt, hogy ne úgy nézzenek rám mint aki gazdagabbnak akar tűnni. Csak szeretem a divatot és egyelőre diákpénztárcám van : D
2016. febr. 23. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Gáznak nem gáz, viszont én sajnálok kiadni 8-10 ezer Ft-ot fast fashion, egyszezonos cipőkre (mert tartósságban is annyit bírnak). Inkább spórolok és megveszem a minőségit.

De hát ízlések és pofonok :)

2016. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebben van valami utolsó én én sem maradéktalan örömmel teszem, de kellenek kompromisszumok. Nagyon sok egyéb kiadásom van, így ha a márkásat akarnám megvenni minimum egy évet kéne spórolnom rá. Ilyen hosszú idő meg azzal jár hogy mire meglesz a pénzem elkapkodják a kinézett darabot. (nem egyszer jártam már így) Szóval inkább veszek hasonlót de olcsóbbat 1-2 évre, hogy én is nézhessek ki úgy ahogy épp kedvemre van :) Szerencsére viszonylag változatos az ízlésem és folyton alakul, így annyira nem nagy érvágás.
2016. febr. 24. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen rendben van, minden átlagos jövedelemből élő ember ezt csinálja :))
2016. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!