Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szoktatok úgy lenni hogy...

Szoktatok úgy lenni hogy mindenféle ruhát összevasaroltok aztán rájöttök hogy még aem kell mert igy is cimkés ruhákkal van tele a szekrény? Vissza szoktátok emkor vinni? Ciki beallítáni 47 ezres blokkal 5 ruhával hogy mégsem kell?

Figyelt kérdés
Úgy hogy a blokkon rajta van hogy 30 napig visszavasarolják. Ma vettem észre ahogy számoltam mire mit költöttem.
2016. ápr. 4. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha te inkább nem viszed vissza, mert neked ciki visszavinni és nem kell 47 ezer forint, akkor ne vidd vissza. Add nekem és majd én visszaviszem, nekem nem ciki.
2016. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ciki. A visszavásárlás általában arra vonatkozik, hogy ha ajándékba lesz a ruha, vagy az anyuka a gyerek nélkül megy el vásárolni, megkímélve ezzel őt az ezzel járó nyűgtől. De hogy egy felnőtt ember ne legyen tisztába a saját szükségeivel, az elég gázul jön ki. Ráadásul az üzletnek se tesz jót, ha egy ruha más szekrényébe áll x napig, majd visszaviszik.
2016. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Velem még sose történt ilyen.
2016. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem nem ciki. Mond azt hogy baratnődnek akartad venni van hugodnak és még sem jó rá. Vagy add el valamelyik ismerősödnek vagy rakd fel vaterára vagy valamilyen internetes oldalra
2016. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Azért 47 ezer forint nem kis pénz, én szó nélkül vinném vissza ha tudnám hogy nem kell. Alapból nem szoktam hű de drága ruhákat venni magamnak. A barátnőm csinált egy időben ilyet amikor örökölt egy igen nagy összeget és oké hogy a felét a házunkra költöttük meg vett magának egy kis autót de a többit ami azért nem volt kevés pénz elkezdte feleslegesen költeni. Én úgy voltam vele ő pénze azt csinál vele amit akar, mert mindkettőnknek volt/van rendszeres jövedelmünk azokból élünk azokból is tudtunk félre tenni keveset így úgy voltam vele hagy költsön magára, csak egyes ruháinak elégé sokalltam az árát, de úgy voltam vele ha hordja akkor ő dolga, de felét nem láttam rajta soha, és úgy 3 hónap eltelte után amikor a szobánkba beépített szekrényt akartam csinálni mert praktikusabb minden téren akkor amikor kipakoltuk a szekrényeket akkor vagy 3 zsáknyi tiszta új cimkés ruhája gyűlt össze. Mert a barátnőm nadrágból is csak 3 fajtát hordott felváltva, felsőkből neki nem is volt olyan sok, szoknyákból sem hordott túl sokat, meg a többi egyberészes ruhái közül is csak 5 olyan volt amit viselt.


De nagyon sok ruha gyűlt össze és volt is áruk bőven, így nagyjából számolgatva kb 200 ezer forint értékben voltak azok a ruhák, és az a pénz azért nem jött volna rosszul mert a konyhaszekrényt is le akartuk cserélni úgy hogy méretre szabom a bútorlapokat és magam rakom össze mert jóval olcsóbb és mégis az lesz amilyet akarunk. Persze a beépített ruhás szekrényünk ára volt szinte az a sok ruha ami összegyűlt szinte feleslegbe mert azért 200 ezerből még tudtunk volna mire költeni, mert az a pénz amit barátnőm beleadott a házba az a fürdőszobára és a közös szobánk rendberakására ment, a többi költséget én álltam meg a házat is én örököltem meg, bútorokra már nem volt úgy pénzünk azokat is apránként cserélgetjük le. Én asztalos végzettség mellett értek hozzá csak alapanyag meg szerszám kell szerszámokból is sokat bérelnem kell vagy kölcsön kell kérjek, mert autószerelőként ragadtam a családi vállalkozásunkba amit jobban élvezek ott meg nem éppen asztalosnak való szerszámok vannak.


Akkor is a barátnőm sosem hordta a ruhákat de ő is cikinek érezte visszavinni azokat, mert milyen égő az már. Az hogy oda adjuk rászorultaknak még kedves gesztus lett volna, de ahhoz képest sokba került. Persze amik nem voltak hű de drága holmik de kiváló minőségben voltak azokat oda adtam egy vöröskeresztes ismerősömnek aki elvitte egy olyan családnak akiknek a házuk fele leégett és sok ruhájuk ment kárba akkor oda adtam két régi szekrényünket is nekik mellé. A barátnőm maradék ruháit aminek értéke még mindig 100 ezer felett volt azokat alaposan kiválogattuk és amit tudtunk neten eladtuk amit elég gyorsan elvitte igaz felárba de legalább valami visszajött. Amit nem akartak elvinni azokat egy turkálóba vittem ahol igaz nagyon keveset de kaptunk érte. Igaz hogy a pénz fele is alig jött vissza de legalább mégsem mentek kárba, a barátnőmnek volt az a korszaka hogy mindent összevásárolni amivel csak pénzt dobta ki, mert szeret öltözködni meg szeret csinos lenni de nem kellett neki annyi ruha hozzá. Egyedül egy műbőr kabátját tartottam meg ami szintén címkés volt azt is a húgomnak adtam oda.

2016. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Már az a tény ciki hogy amikor ott vagy nem tudod magad kontrollálni hogy mennyit vásárolj... ez beteges.

Visszavétel meg már csak hab a tortán... 5 ruhát meg senki nem vesz csak úgy másoknak. 1-2-t talán de 5-öt nem.

2016. ápr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Visszavittem. Azt mondtak ez mindennapos ezt a szolgaltatast ők biztosítják a cég filozófiaja hogy vásarolj most dönts késöbb. Kedvesek voltak.végül egy felsőt cseréltem mert meglattam egy ujjat a többi árát meg visszaadták. Jo lenne ha minden boltban ilyenek lennének. Hisz tényleg otthon dönti el az ember igazan az otthoni tükör előtt stb kell e,
2016. ápr. 5. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Melyik üzletről van szó?

Takko/H&M esetleg? :)

2016. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!