Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme reklamálni? (deichmann garancia)

Figyelt kérdés

Annyi a történet röviden, hogy a 3 hónapos sportcipőnek kilyukadt az orra. Az egyik fél teljesen átlyukadt, a másik félnél csak érezni, ha belenyúlok a cipőbe, hogy meg van kopva ott az anyag.

Amikor vissza vittem az üzletbe, akkor elküldték bevizsgálni. Meg is jött az eredménye, hogy nem megalapozott a reklamációm... Egyelőre többet nem tudok, mert az imént szóltak telefonon, és ott nem akarták részletezni.

Szerintetek van értelme nekem is elküldeni a fogyasztóvédelemhez? Vagy beírni a vásárlók könyvébe? Vagy vigyem el egy másik üzletbe?

Mert nem érzem azt, hogy miattam ment volna szét a cipő. Mindig rövidre van vágva a körmöm. Eddig 3 alkalommal vittem vissza cipőt (egy ugyanilyen problémával, és egyszer azért mert keresztbe szét szakadt a talpa)


2016. ápr. 25. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Másik üzletben is látni fogják, hogy már bevizsgálták, így nem tudnak semmit tenni érted.

Nem javaslom, hogy saját pénzeden és idődön küldd el magad, inkább vegyél egy másikat. Valószínűleg a vizsgálat eredménye is ugyan az lenne.

Megoldás lehet az egyel nagyobb számú cipő (nem lesz az olyan nagy).

Ezek a deichmann-féle tornacipők egyébként sem bírják sokáig, a 3 hónap reális.

2016. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Ne hagyd magad! Elég szomorú, ha ezt vizsgálni kell. Írd be a vásárlók könyvébe tényszerűen a történteket, minden apró részlettel együtt. Általában, amikor elkéred a vásárlók könyvét, inkább felajánlják, hogy kicserélik, kifizetik, stb. Ha megelégedésedre történik ez, akkor, örülj és fogadd el, ha pedig nem tetszik az ajánlat, vagy eleve nincs is ajánlat, akkor pedig nyugodtan írd be a tényeket. Ezután ballagj el a fogyasztóvédelmi felügyelethez a vásárlók könyvi lepecsételt példányoddal és a cipővel, és meséld el mi történt. Ők fognak neked ingyen hasznos tanácsot adni, ez a feladatuk. :)
2016. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, az általam említett saját pénzeden és idődön való kivizsgálásnak az a menete, amit a második válaszoló írt. Kérdem én, mi lenne ennek az értelme egy 3ezer forintos cipő miatt?

Az "ingyen tanács, mert ez a dolguk" pedig kb. annyi lesz amit én is javasoltam neked.

2016. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is csak maximum arra gondoltam, hogy beírok a vásárlók könyvébe. 7e Ft volt a cipő, az újbóli bevizsgálás is annyi lenne. Olyat olvastam a neten, hogy ha a második bevizsgálás (amit én kértem) eltér az üzletétől, akkor terelhetem jogi útra az ügyet.

Annyit azért nem ér...

2016. ápr. 26. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!