Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Létezik olyan, hogy occult goth?

Létezik olyan, hogy occult goth?

Figyelt kérdés
2016. jún. 20. 20:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért? A kérdés: létezik-e okkult gót divatstílus?


Kérdező leoltja a válaszolót, hogy nem véletlenül írta a divathoz. Jó.


Divatban hogyan jelenik meg az okkultizmus?

Kereszt, fordított kereszt, pentagramma stb. ábrázolásával a ruhán?

Vagy hogyan? Hacsak nem tekintem ilyennek az erős arcfestést (fehérre vakolt arc, fekete szemek stb.). De egyébként te tudsz mást?


Én azt érzékelem, hogy nem elégedett meg sem az első, sem a többi válaszoló a Google találatokkal, hanem próbált következtetéssel választ keresni.

Az érett középkor művészetéhez visszanyúló szubkultúra tartalmazhatna okkult jegyeket.


Kérdésem: a fikázáson kívül ti milyen hasznos választ adtatok?

2016. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
4%
Igazad van. Az ilyenekre nem haragudni kell, hanem sajnálni őket, amiért ilyen az "életük"(?), vagy mijük.
2016. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én 58 éves vagyok, könyvkiadóban dolgozom, s többek között ilyen témájú könyveket is gondoztam.

De ez mellékes. A kérdésedet megválaszoltam.

2016. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A hangsúly a "vagy mijük"-ön van. :)
2016. jún. 21. 12:44
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem, xD

nem létezik "occult goth"...

2016. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy "occult goth" nem létezik. A gothok egy része amúgy is hajlamos az okkultizmusra, nem kell külön nevat aggatni arra, ha valaki felvesz egy pentagramot vagy egy Szaturnusz szitamos a pólójára


Ellenben, ha ráguglizol arra, hogy "occult fashion"... az már gyanúsan létező és jól definiálható dolog. (Lásd még Killstar, Creature Craft, BlackCraft Cult és társaik.) Olyannyira, hogy bár emlékeim szerint nem nevezte nevén, de még a Claire's-ben is lehetett kapni egy gyanús holdakból, kezekből, ötágú csillagokból és hasonlókból álló kollekciót :)

2016. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!