Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az anyukák miért adnak zokni-s...

Az anyukák miért adnak zokni-szandált az akár 10 éves gyerekre is?

Figyelt kérdés
Mert ha hűvös van akkor zárt cipő-zoknival, ha meleg van akkor kéne szandál-mezítláb,mint a felnőteknél, de vagy elég meleg van a szandál-mezítlábhoz vagy ha nincs akkor zártcipő-zokni,idegesít ha meglátok egy kb.25-30 éves nőt szandálban, persze mezítláb,és a gyerekét szandálban zoknival, ilyenkor úgy adnák egy zoknit az anya lábára!

#szandál-zokni
2016. aug. 4. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Felnőttek is hordanak zoknit, nők is férfiak is. Ha megnézel egy 60-as-70-es évek beli női fotót, sok esetben zoknisan voltak szandállal. Ez az etikett része volt és ma is.

Amúgy meg úgy sem fogod megérteni miért húznak fel hozzá, ha 100X is leírják.

A gyereknek is nyomja sok esetben a pántja a szandinak és zoknival nem. De felnőtteknél is. De ettől még szellőzik a lábuk.

És még van aki izzadós pl én is és nem szeretem ha ragad a talpam és ezért is jó a zokni vagy harisnya.

2016. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy pici gyerek könnyebben felfázik, még a melegben is.
2016. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az oké hogy kidörzsöli a lábukat mezítláb de felnőteknél nem vagy nem érdekli őket?
2016. aug. 4. 16:45
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Vicces nálunk a 8 éves lanykam magától öltözködik és bár baromirá szereti a ruhákat ő is néha vesz fel zokni vagy harisnyanadrág plusz szandalt.

Van ennek egyszerűbb oka.

Mivel növő félben van a lába neki nincs 10par cipője minden szezonra. Pl idén nyárra van 1 szandi ja 2 pár balerina cipője és egy flip flopja. A szandit pl imádja és ha teheti azt veszi fel mindenhova. Sokszor hűvösebb időben is felveszi a fekete szandit sötétebb zoknival.

Nem látom ezt akkora tragedianak. Nyilván aki felnőtt van 20par cipője talál minden alkalomra megfelelő cipőt szandalt. Bár nem vagyunk olyan csóró család de azért a gyereknek nincs szezononkent 10par új cipője.

2016. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4.vagyok. vannak okok amikor egy felnőtt is felveszi mert rakenyszeriteni. Én pl most szültem múlt hónapban a.lábam a szülés előtti időszakban terhesség és meleg okán ne volt dagadva. Egyetlen egy pár gumipantos szandalom volt amit fel tudtam venni mert semmi másba nem ment bele a lábam. Hiába van sok sok szép cipőm....

Bár nyár lévén nem kellett de ha hirtelen lehult volna az idő akkor is csak ugyanazt tudtam volna felvenni...zoknival ha az időjárás úgy kivanja.

Nem tudható ki milyen okból kifolyólag öltözik fel úgy ahogy...

2016. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kisgyereken harisnyával pl aranyos, néha még akár sima zoknival is megbocsájtható,
2016. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Kisgyerekekre azért adnak zoknit mert könnyen kidörzsöli a lábukat. Egy felnőtt akár önként is felvesz kínzóeszköznek számító cipőt, de nem is éli meg akkora tragédiának ha vízhólyagos lesz mindenhol.

A kisgyerekek bőre érzékenyebb, plusz ha mondjuk homokozik, játék közben poros, koszos lesz a szemcsék is dörzsölik a pánt alatt a lábát.

10 évesen még nem láttam ilyen párost, de a 10 évesnek már van is annyi esze, hogy leporolja magát, vagy szól ha kényelmetlen a cipő.

Egy kisgyerek meg simán belefeledkezik a játékba és csak arra eszmélsz, hogy üvölt.

2016. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kicsikre gondolok itt úgy 5 éves korig akiket az anyukájuk öltöztet azért mert kidörzsöli a lábukat,vízhólyagot okoz,és ugye ilyenkor még sokat futkoznak azért,a nagyobbakat meg fogalmam sincs. :D
2016. aug. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező

ugye tudod, hogy az a meleg-nem meleg dolog igen gyenge duma.

Ugye nem akarod bemesélni, hogy a ha a testünk 2%-án nem helyezzük el azt a 2 vékony textilt, akkor máris 10 fokkal hűvösebbnek érzünk mindent?

(Engem meg az irritál egyébként, ahogy sokak lába tele van sebbel, mert képtelenek egy zoknit, vagy harisnyát felhúzni.)

2016. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
A zokni véd a portól, simán szandiban mocskos lesz az ember lába.
2016. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!