Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Akik éltek a 90-es években:...

Akik éltek a 90-es években: mit szóltok hozzá, hogy újra ugyanaz a divat? Mit éreztek? Tetszik?

Figyelt kérdés

Én akkor voltam gyerek.

Mikor 1-2 éve megjelentek a boltokban az akkori divat szerinti ruhák, nekem nagyon furcsa volt. Nem igazán tetszett, de akkor még nem minden volt olyan, csak kb. az etno stílusú ruhák.

Most ha bemegyek egy boltba, egy az egyben a tini-korom ruhatára köszön vissza, szabásvonalak, színek, minták, anyagok.

Olyan, mintha időutaztam volna, és nosztalgiázok.

Ti hogy élitek meg?

Kort is írjatok.

(egy 14 éves ezt nem fogja érteni, csak majd amikor 20 év múlva a mostani divat köszön vissza)

32/n


2016. aug. 27. 11:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már akkor sem tetszett, és most sem tetszik :D
2016. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29N ez lemaradt
2016. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A neonszínű és egyéb rikító színű, elöl felpöndörödő talpú edzőcipőkről sosem gondoltam volna, hogy visszajön. A cégek jó nagyot kaszáltak ezen a trenden (Nike, New Balance stb.). A kerek és clubmaster fazinú napszemüvegeknek örülök, bár a színes tükrös lencsékről sem gondoltam volna, hogy újra divat lesz. Mi egyéb van a 90-es évekből?
2016. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Bocs, 31/F vagyok.
2016. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a 70-es évek geometriamintáit, elől gombos A-vonalú szoknyái...stb. jönnek most szembe velem a boltokban. Akkor még nem éltem.
2016. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Szerintem minden.


[link]

bordás anyagok nem voltak divatban az elmúlt években, főleg nem deréknál és kézfejnél bemetszve, hogy szélesedjenek


[link]

ilyesmi pulcsim 20 éve volt


[link]

flenelingben mentem a sulidiszkóba 97-98-ban


[link]

a farmerszoknyát az ezredforduló óta szinte ciki volt felvenni


nem folytatom, tényleg minden arra emlékeztet.

2016. aug. 27. 12:30
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, egyidősök vagyunk, de ezek amiket linkeltél már 90-ben visszatérő ruhadarabok voltak, édesanyám is viselte ezeket a fiatalkorában.
2016. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

ez így igaz, nekem is mondták akkor, de akkor mi még nem éltünk.

nekik ez már dupla nosztalgia, de nekünk ez volt a fiatalságunk.

2016. aug. 27. 12:38
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

36N

Lehet hogy vannak hasonlóságok, de szerintem az összhatás teljesen más. Akkor senki nem hordott skinny farmert, a tizenévesek nem sminkeltek (vagy nem ennyit). Nekem a Martens (szerű) bakancsok, a choker nyaklánc és a Nirvanas póló visszatérése tetszik legjobban amúgy :). Akkor alternek hívták azokat akik ilyet hordtak (pl én), ma meg már a kifejezés is eltűnt.

2016. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Én is alter voltam! :DDDD

De Martenset én már vagy 15 éve nem is láttam.

Akkoriban még volt Debrecenben boltja, de réges rég megszűnt.

A Nirvana, Ramones, stb. póló nekem annyiban nem jön be, hogy akik felveszik, azt sem tudják, mik voltak ezek a zenekarok. Én nagy Nirvanás voltam, elég nagy kultuszuk volt. Persze én is főleg Kurt halála után ismertem meg őket, de attól, hogy meghalt, még az irántuk való érdeklődés nem csökkent, sőt!

Skinny farmer valóban nem volt, de lehet 3 év múlva nem lesz.

Ahogy annak idején csak a trapéz farmer volt a menő, aztán mikor kiment a divatból, már gáz volt felvenni, és senkin nem láttál ilyet.

Én még hordtam akkor is, mikor nem volt divat, emrt ezt a skinny vonalat nem tudtam elfogadni, nincs vmi jó lábam, és ez nagyon keveseknek áll jól. De amikor már az égvilágon sehol nem lehetett másféle nadrágot kapni, nem volt más választás.

Most an vagy 5-6 ilyen szűkszárú nadrágom, továbbra is azt mondom, nem áll jól 10-ből 9 nőnek.

A trapéz sokkal csinosabb.

A részleetkben mindig van különbség, ahogy írod, pl. smink.

De ma egy tizenéves kislány ha felöltözik H&M-ből, C&A-ból, Tesco-ból, és tényleg lenne időutazás, megállna az 1995-ös lakótelepünkön, senki nem mondaná meg, hogy ő nem oda való.

Ha valaki most kezdene el egy ekkor játszódó filmet forgatni, nem is kéne régi "jelmezek" után kutatnia.

2016. aug. 27. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!