Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen öltönyt viseltek/visel...

Milyen öltönyt viseltek/visel a párotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, hol is nézelődjek öltönyök után. Magas vékony testalkatú vagyok, így mindenképp valamilyen "vékonyabb", slim féle öltönyt szeretnék. Fontos szempont még, hogy azért 6 számjegyű összeget nem költenék rá. Mit ajánlotok, milyen tapasztalataitok vannak, hova érdemes fordulnom?

Elsősorban Budapest és környéke érdekelne. Neten nézegettem, de én a készíttetéstől kicsit óvakodom, mert látatlanban nem merek ennyi pénzt kiadni, a készek meg nem biztos, hogy passzolnának. Nem akarok nagyon hülyének tűnni, amikor bemegyek egy szalonba, mert könnyen rám beszélhetnek olyat, ami aztán nem is jó, és akkor kifizettem érte egy valag pénzt...

Nem lenne túl gyakran hordva egyébként, kéthetente egy-egy üzleti megbeszélés lenne.


Nagyon megköszönök bármilyen tanácsot!



2016. okt. 11. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézelődj, próbálgass. Felhúzva látod, hogy mi áll jól. Ne hagyd magad rábeszélni, ha nem tetszik igazán.

Normális üzletben egyébként meg sem próbálnak rábeszélni olyanra, ami nem jó, akár méretben, akár stílusban.

Férfi ruha üzletekben próbálkozz. Pl. Griff. De Zaraban és H&M-ben is szoktak jók lenni. Zaraban sok slim van, ott nagyobb darab férfi nem is igazán talál magának :) De sok fiatalos cuccuk van.

2016. okt. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Szia, én a ruháim egy részét szabóval készíttetem, így ilyen oldarlól tudok tanácsot adni. Ha rád szabott ruhát akarsz, az 200-tól felfelé kezdődik (csak kb. 80 ezer az anyag - itt minden esetben 100% gyapjút kell érteni). Tehát ez nem játszik.

Ami szerintem működik (és magam is szoktam ezt csinálni), hogy vásárolsz egy öltönyt, ami a kényes (nehezen alakítható) részeken kiválóan passzol, de nem tökéletes, és azt elviszed szabóhoz alakíttatni (ujjhosszt, nadrághosszt beállítani, derekat szűkebbre venni). Ez kb 5-10 ezer többletköltséget jelent, de megéri. Arra figyelj, hogy vállban tökéletes legyen, és a zakó alja takarja el a fenekedet (vagy annak 3/4-ét, de az már necces), mert ezeket nehéz alakítani.

Ha ezt elhatároztad, már csak a jó alapot kell megtalálnod. A 100.000 forint a minőségibb öltönyök belépőszintje, de nagyon kicsivel ez alatt lehet már 100% gyapjút találni (ehhez ragaszkodj). Egyszínű sötétkék vagy sötétszürke öltönyt válassz (fekete és mintás kizárva), ezek a legsokoldalúbbak. Budapesten a Ducio-ban, Digel márkaboltban, esetleg a Van Graafban vagy Peek & Cloppenburgban érdemes körülnézni.

2016. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Ja és Zara-ban, H&M-ben esélytelen, hogy kapsz normális öltönyt (a zakó mindegyikben túl rövid, mint egy női kosztüm), tehát azok az öltönynek látszó poliészter-csodák csak pénzkidobásnak jók.
2016. okt. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
2: Még jó, hogy leírta a kérdező, hogy nem olyat keres, aminek 6 számjegyű az ára :)
2016. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Olvasd el az utolsó bekezdésemet...
2016. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek!

2016. okt. 11. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!