Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Honnan van ennyi mindenkinek...

Honnan van ennyi mindenkinek pénze divatos ruhákra?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan drágák az új ruhák,cipők,kabátok. Mégis szinte minden fiatal a legfrissebb divat szerinti holmikat hordja. Szükségem lenne új télikabátra,de horror árakon van az is. Turkálóban szoktam vásárolni leginkább(vállfás angol turi,ott is mindig divatos,márkás ruhákat veszek,de azok is drágák,egy kötött pulcsi 2500-3000 között van..és hiába szép állapotú,mégiscsak használt),egyszerűen ha bemegyek pl egy H&M-be vagy ilyen helyre,sokkot kapok,hogy egy pulóver 6000 forint,egy nadrág kb ugyanennyi. Nem hiszem,hogy mindenkinek ilyen tehetős a családja,de akkor honnan van pénzük ezt finanszírozni?
2016. okt. 31. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
6000 ft sok egy pulcsira vagy gatyára? Dupla ennyièrt veszek gatyát. H&m még nem is drága
2016. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

anyuciék pénztárcája biztos megengedi!


egyébként nemhogy még drágák, de még a minősége is sz..r pl a h&m és a hozzá hasonló tömegcikkes boltoknak!


egy pulcsiért én se adnék ki 6 ezer forintot!

2016. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

A H&M, vagy a C&A jellegű boltok nem számítanak túl drágának. Rengeteg ruha kapható ott 3000 Ft alatt és sok leárazás van.

A magát divatosnak és trendinek tartott csajok többsége bevallottan ott vásárol. De sajnos ezek minősége is egyenlő egy kínai áruházéval. Nagyjából egy évig néz ki a ruha szalonképesen,utána szétfeslik.

A New Yorker sem drágább szerintem,mégis azt mondom,hogy egy fokkal jobb minőségű.

Én általában cipőből,táskákból nem vásárolok 20.000 Ft alatt,de ennek oka van.

Én sokáig szeretem használni ezeket a dolgokat és ha minden félévben vennék egyet, költekezésben ugyanott vagyok.

Ünnepi,szereplős/kiöltözős alkalmakra való ruhákat csakis Amnesiában veszek, vagy rendelek a brands.hu-ról. De ezeket is tartós viselési szándékkal veszem.

2016. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
hat ez tenyleg jo kerdes:D
2016. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: Használt ruha bolt pedig nem szégyen.

Ugyanis egy külföldről behozott szinte új állapotú ruhákkal kereskedő üzlet már korántsem olyan kategória,mint a '80-as évekbeli turkálók, ahol csak elöregedett szakadt rongyokat találsz.

Több mint a felén még a címke is rajta van.

És itt igazi kincseket lehet találni.

Ugyanazt a ruhát,amit újonnan talán 50.000-100.000 Ft-ért vásárolnál meg,azt megkapod a töredékének a negyedéért.

Mert én találtam már Moschino-t, Ralph Lauren-t, La Redoute-t. Ezek mind felsőkategóriás márkák. És még talán egy évtized múlva is ruha marad.

2016. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
(Bocsánat: 3. voltam, nem vettem észre,hogy közben még valaki válaszolt)
2016. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem olyan dragak ezek a boltok. Azert 6000egy pulcsiert nem egetrengeto osszeg. Plusz sok fiatal lany cserel ruhakat a gardrobcsere oldalon, tehat amit megunt, azt egy masik lannyal elcsereli valami masra.

Egy olyan csaladban, ahol mindket szulo rendesen keres es dolgozik, mem hiszem hogy luxus az, hogy a gyerekek havonta kapnak 10 ezerért ruhát. Ahol meg 1 gyerek van, ott több penz is jut.

Plusz vannak nagyszülők sok helyen akik adnak kis zsebpénzt.

2016. nov. 1. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vastag a szülők pénztárcája.

Mondjuk rólam is ezt hihetik, holott én 500ft-nál többet nem adok ki egy ruhára, és mégis tele vagyok márkás, jó állapotú ruhákkal. A turkáló jó dolog:D

És kinek mi a drága, nekem 6000 ft rengeteg egy pulcsira vagy egy nadrágra, de ezt senki nem mondaná meg a külsőm alapján, és sokan vannak még így.

2016. nov. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem drága ez a 2-3e.

Ha belegondolsz 3.000 ért veszel 1 pólót ami 1-2 évig simán jó, ez havi szinten kb 250 forint vagy kevesebb és ezután is elhordható otthon. Jó persze nem trikót kell ennyiért venni de akkor is:) Egy pulcsit pedig sehol nem találsz 3.000 alatt, de egy newyorker c&a-ban van már 3-4 ért is újonnan.

Kabát pedig drága... de az nem is 1 szezonos, már akinek esze van nem 1 szezonra vesz 20.000-ért kabátot hanem 3-4-5-re vagy többre mert nem valószínű hogy elhasználódik mivel nincs mosva max 1-2x évente és a sárba se dörgölöd.

Vannak tényleg feleslegesen drága boltok ahol minden drága HM berska zara... persze ki lehet fogni normális áron a dolgokat de ettől nem lesz jó árú az üzlet.


Évente kb 100.000 forintot költök új ruhára ebben benne van a 2-3 farmer, felső, cipő, kabát csizma ha kell, póló és a többi, de lehet hogy sokat is mondtam és kijön 60-ból:)

2016. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

A divatos ruhák nem feltétlen drágák. Turkálóban is lehet jókat kifogni, bár én nem szeretek turkálni. Barátnőm onnan öltözködik, és szép ruhái vannak.

Nyilván senki nem egyszerre vesz 6 nadrágot meg 5 pulcsit, illetve léteznek leárazások is.

Onnan van rá pénzem, hogy kapok ösztöndíjat, mellette meg dolgozok, és nem költök f-szságokra, mint új telefon félévente, meg cigi, meg pia, meg minden délutánra két zacskó chips :D

2016. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!