Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok ti mit gondoltok arról...

Lányok ti mit gondoltok arról hogy megfelelő öltözék az autóvezetéshez?

Figyelt kérdés

A szakértők mindig azt ,mondogatják hogy ne vezess papucsban és magassarkúban mert ... Én láttam már nem egy csajt aki magassarkúban vezetett meg olyat is aki papucsban a(is) vezet . Sőt olyat is hogy mezítláb ! Ez akkor hogy van ? Ti miben tudtok vagy szoktatok vezetni ? Nektek nem gond a magassarkú vagy a papucs ha vezetni kell ? Esetleg szoktatok mezítláb is ? Friss jogsis 18 éves lány vagyok .


Kérlek írd hogy hány éves vagy és mióta vezetsz .



2016. nov. 20. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, egy dolog, hogy "sikerült, megúsztuk", a másik dolog meg, hogy mi biztonságos.


Én személy szerint kizárólag lapos, kényelmes cipőben vezetek. Van az autóban ilyen mindig, ha más van rajtam amúgy, akkor vezetéshez átveszem.

2016. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs jogsim de eszembe se jutna megpróbálni sem papucsban sem magassarkúban vezetni mert veszélyes.

Különben meg ha már autóval megy az ember lánya ott a csomagtartó amit telepakolhat cserecipőkkel, úgyhogy teljesen szükségtelen is.

2016. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Még nem is vezettél magassarkúban és papucsban sem ?
2016. nov. 20. 10:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Magassarkúban nem érzi az ember úgy a pedálokat. A papucsban meg megcsúszhat a láb. Mezítláb biztos nem vezetnék, az milyen már?

Magassarkút maximum automata váltósnál tartom elképzelhetőnek, de hogy manuálisnál nem jó, az biztos, álló járműben kipróbáltam, de élesben biztos nem szívesen tenném. Ha olyan a sarok, beakad a szőnyegbe, meg sokkal könnyebben ráugrik az ember a pedálra, máshogy érzi a nyomáspontot, ráugrik a pedálra és ez bőven elég lehet egy koccanáshoz.

Ha olyan helyre megyek, ahol számít a megjelenés, akkor bedobok egy váltócipőt és átveszem. Főleg tornacsukában szoktam vezetni, nyáron meg olyan szandálban, ami rendesen fogja a lábam.

2016. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Lehet hogy ügyes vagy és megtanulsz magassarkúban vezetni. De mit csinálsz, ha vészhelyzet van és nem tudsz arra koncentrálni, hogy a helyes pozícióban nyomj rá a pedálra és mondjuk fékezés helyett beakasztod a gázpedált? Mezítlábas vezetés biztonságos, de magassarkú könnyen leugrik a pedálról vagy beakad, a papucs meg csúszkál és szintén érdekes mutatványokra képes. Vannak kifejezetten autóversenyzésre fejlesztett cipők, ezeknek is vékony, nagyjából egyenes talpuk van...
2016. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, hogy férfiként belekotyogok. Annak idején (sok éve már) nyáron tanultam autót vezetni, így általában vékony talpú tornacipő volt rajtam. Sokáig autóvezetéshez mindig ilyet vettem fel, mert másban nem éreztem a pedálokat. Utána megtanultam normál férfi cipőben vezetni. Hétköznapokban most már nem cserélek cipőt. Ha kirándulni megyünk és vastag talpú túracipő vagy bakancs van rajtam, azt lecserélem a vezetéshez. Rövidebb távot (néhány km) tudok vezeni bakancsban is, de nem kényelmes, mert a bokát nem tudom mozgatni. Nyáron szandálban vagy papucsban nem érzem biztonságosnak, mert nem állnak stabilan a lábon. Rövidebb távra mezítláb megyek helyettük, hosszabb úton meg kényelmes tornacipő. Jól illeszkedő, vékony talpú lábujjközös papucs még elmegy vezetéshez, mert ez felfelé is majdnem holtjáték nélkül mozog a lábfejjel.
2016. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Aki papucsban vezet, annak megjárna egy hatalmas maflás.
2016. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Tudok vezetni normál magassarkúban. Ez alatt az 5-8 cm-es sarkút értem, vékony talppal. Abban semmi gond nincs.


Platformosat nagyon ritkán hordok, volt rá példa, hogy az volt rajtam, de azt átvettem, mert abszolut nem biztonságos, ráadásul a bokám is kiállna tőle, kényelmetlen, és a pedált sem lehet érezni benne.


Papucsot nem hordok, talán sosem próbáltam benne vezetni.


Olyanra volt példa, hogy párom vezetett mikor rendezvényre mentünk, rajtam nagyon magas sarkú cipő volt, aztan úgy alakult, hogy ő alkoholt fogyasztott, így hazafelé nekem kellett vezetnem, mezítláb, mivel nem készültem váltócipővel. Mezítláb vezetéssel semmi gond nincs.


Automata váltós az autóm. 8 éve vezetek.


Semmi gond nincs azzal, ha magassarkút hord valaki, az autó elbír egy váltócipőt. Nem csak azért, mert veszélyes lehet, hanem már csak azert is, mert nagyon kényelmetlen tűsarkúban vezetni. Hosszabb távon szó szerint fájdalmas!


Viszont érdemes megemlíteni a szandált is. A kis vékony talpú saruk is veszélyesek, beakadhat a pedálba a lábujjnál!

2016. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"#1 Még nem is vezettél magassarkúban és papucsban sem ?"


Nem, mivel fő a biztonság, és nem szeretnék balesetet okozni. Kis koccanást sem. Főleg nem olyan butaság miatt, hogy beakadt/lecsúszott a lában a pedálról.


Semmi bajom nem lesz, ha átveszem vezetéshez.

2016. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

általában van nálam váltás vászoncipő ha magassarkúban kell mennem. nyáron inkább mezítláb vezetek. már 7 éve van jogsim, mindennap vezetek nem keveset, főleg nyáron. nekem így kényelmes.

25/L

2016. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!