Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti milyen gyakran vesztek új...

Ti milyen gyakran vesztek új ruhadarabot illetve milyen gyakran selejteztek?

Figyelt kérdés
Kabátot, cipőt,fehérneműt,pulcsit,nadrágot, felsőket?
2016. dec. 20. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami megtetszik és van rá pénzem akkor megveszem. Van hogy 2 hétig semmit nem veszek utána viszont több dolgot.

Nem vásárolok drága helyekről így nem olyan nagy kiadás egy egy új darab.

a felesleges dolgokat eladó így valamennyi visszajön azért.

Télre 2 bokacsizmat vettem.

2 kabátom van tavalyról így nem vettem.

De gyorsan tonkremeno dolgokból gyakran veszek pl.leggings.

2016. dec. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor veszek új ruhadarabot, ha ténylegesen szükségem van rá. Általában évszakonként. Vagy nagy néha olyankor is, ha látok egy olyan darabot, amire pont akkor nincs szükségem, de olyan jó és olyan kedvező árú, amilyet később biztos nem találnék. Akkor selejtezem a ruháimat, ha tönkrementek, vagy kinőttem őket. Ha tönkrementek, akkor kuka, ha csak nem jó már rám, de jó állapotú, akkor mehet a Vöröskeresztbe. Ha csak nem tetszik már, akkor még egy ideig meghagyom a szekrényben, hátha ismét megtetszik. :)
2016. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valami elhasználódik azt pótolom, valamint ha valami nagyon megtetszik és van rá pénzem akkor megveszem. Selejtezni akkor szoktam ha látom hogy sok olyan ruhám van amit nem viselek, ilyenkor eladományozom a rászorulóknak illetve otthonban élő betegeknek.

Kabátot nem veszek gyakran, 1-2 évente szerzek be új darabot ha változik az ízlésem vagy egy újabb stílust kedvelek meg(több stílusban öltözök és hát egy szoknyás össszeállításhoz nem vehetel fel pufikabátot)

Cipőt amikor megtetszik egy új model lés van rá pénz:)

2016. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Altalában havonta pár dolgot szoktam venni. Vagy azt amire fixen szükségem van, vagy csak beleszeretek valamibe. Nem szoktam drága helyekre járni vásárolni, inkább a mennyiségre szavazok, mint a márkára. Illetve ott van az évszakonkenti dolog cipővel kabáttal, ha nem elte túl valamelyik az előző idényt, akkor beszerzek a helyére egy másikat. Fehérneműt általában 4 havonta-fél évente szoktam venni, és olyankor par hét leforgása alatt beszerzek egy nagyobb mennyiséget, hpgy frissítsek a kollekción.(6-10 dbot)

Selejtezni egyrészt mindig szoktam, tehát ha valami tönkremegy, nem hajtom vissza, hogy valamire jó lesz tán még, hanem kidobom. Sajnos nem a legkényelmesebb a szekrényem, nincs túl sok polc benne, csak nagy közök, így magas sorokban állnak a ruhák, és össze vissza csúszkálnak. Amennyire csak lehet megpróbálom rendbe tartani őket, de minimum évente egyszer kirámolok mindent, és újra szépen visszahajtom. Ilyenkor kiszedem azt, ami már nem kell, ami jó állapotban van az megy a vöröskeresztnek, ami nem, az kuka.

2016. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

elég gyakran vásárolok új dolgokat, de ezen nem drága ruhák, mondjuk egy-egy póló, melltartó vagy ilyesmi. nem minden héten, van hogy pár hétig semmi, aztán meg 3-4 dolgot is megveszek. szóval szerintem ha leosztanám az éves vásárlásom hetekre, akkor minden héten veszek valami apróbb dolgot. drágább dolgokat (pl. cipő, kabát), azt nem ilyen gyakran azért, de mondjuk negyedévente azért beszerzek egy-egy új darabot.


selejtezni úgy konkrétan ritkán szoktam. amit már nem szeretek, azt nem hordom, egy darabig még tartogatom és adok neki esélyt, hátha.. aztán megpróbálom eladni. mondjuk ami 1,5-2 éve nem volt már rajtam, mert nem szeretem és van jobb, az nálam a 'leselejtezett' kategória, de néha sajnálom őket, még ha nem is hordom már.

2016. dec. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam ez hangulatfüggő, néha két hónapig ruha közelébe se nézek, máskor meg akár heti többször is betévedek. :) Szóval igazából nem akkor vásárolok, amikor kell, hanem amikor kedvem van...

Kabátot és cipőt csak akkor veszek, ha kell. Előző télikabátom ajándék volt, és bár jól nézett ki, én mégse szerettem, de csak akkor vettem másikat, amikor kiszakadt. Nyári cipők általában csak egy idényt bírnak ki nálam, úgyhogy azt gyakrabban veszek (drágább cipő is csak ennyit bírt, úgyhogy ebből a minél olcsóbbat keresem), téli cipőknél, túrabakancsoknál, alkalmi cipőknél más a helyzet, van olyan csizmám, ami kb. 4 éves.

Farmert gyűlölök vásárolni, azt mindig halogatom, kevesebb van belőle, mint amennyire valójában szükségem lenne. Fehérneműt mindig veszek, ha betévedek egy plázába és találok normálisat megfelelő áron (főleg bugyiban nagyon válogatós vagyok). Felsőt, nyári ruhát és szoknyákat csak és kizárólag a leárazott szekcióban keresek, így ezekből mindig megveszem, ami tetszik.

Ha valami elszakad, kifakul, akkor azt leselejtezem. Kb. félévente átnézem a ruhásszekrényt, és amit hónapok óta nem hordtam, azt szintén leselejtezem, már leszoktam arról, hogy hitegessem magam, hogy mégis hordani fogom ezeket... :)

2016. dec. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!