Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen szakmák vannak ahol...

Milyen szakmák vannak ahol egyenruha van?

Figyelt kérdés

Pl: tuzolto,

Koszi a valaszokat


2017. ápr. 19. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyorséttermi dolgozó
2017. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
rendőr, mentős, katona, parkolóőr, polgárőr, biztonsági őr, apáca, egyes helyeken a pincérek, pultosok, banki dolgozók, buszvezetők, mávosok, ügyfélszolgálatosok (pl. telenor, vodafone), boltok: tesco, cba, lidl, aldi, auchan, Libri könyvesbolt eladók, egészségügyi dolgozók, laborban dolgozók, stb.
2017. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Légiutas kísérők is pl.
2017. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a légiutas kísérőt akartam írni.
2017. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes kérdés ez, mert egyenruha néven általában csak a fegyveres testületek dolgozóinak viseletét nevezzük, tehát rendőrség, honvédség, régebben volt határőrség, munkásőrség a rossz emlékű ÁVH, vagy 1945 előtt a csendőrség.

Amit te írsz kérdező, tehát tűzoltóság, ott sokkal inkább védőruhának nevezném amit hordanak, ugyanígy a vegyi üzemben vagy biológiai laborban sem azért vannak köpenyben meg kesztyűben mert a főnökség ezt elvárja, hanem mert nem feltétlen tesz jót a kezednek ha megfürdeted mondjuk ezüst-nitrátban, én megcsináltam, szép csokibarna lett tőle, meg mocskosul csípett, de konkrétan haláleset is volt már abból, hogy felelőtlen laborban dolgozó utcai ruhában volt, és egy olyan anyaggal dolgozott, ami oxigénnel érintkezve berobban, ő meg kivette a folyadékból, és még ez sem lett volna baj, ha köpeny meg kesztyű van rajta, de nem volt, így nem a ruháját égette meg, hanem a bőrét, három hétre rá bele is halt.

Ugyanígy egészségügyben is mentősnek, ápolónak, laborosnak azért kell a munkaruha, ha valaki lehányja vagy összevérzi, akkor ne az utcai ruháját kelljen fertőzésveszély miatt esetleg elégetni vagy kidobni.


Ezen kívül van a formaruha, erre igazából szükség nincsen, csak hozzátartozik az "imídzs"-hez, hogy mondjuk a banki dolgozó nem koptatott farmerben van, mondjuk hasznát nem látom, de ha sok vállalat ettől érzi magát jobban és jobbnak, és van egy rakás olyan ember, aki a munka kedvéért hordja hát hordják. Ugyanez igaz az előbb említett légiutas kísérőkre is.

2017. ápr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!