Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fiús lányok/nők, akiknek nagy...

Fiús lányok/nők, akiknek nagy a melle! Mit vesztek fel, ha ki kell öltözni?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem tartom magam ízig-vérig stone butchnak, de ha a fiús-lányos kategória közül kéne választanom, inkább a fiúsba sorolnám magam.

Rosszul vagyok a szoknyától és az egyberuhától, illetve a magassarkútól, női táskától is, már ha nekem kellene őket viselni.

A férfi öltönyökbe viszont nem férek bele a melleim miatt, illetve problémás a nadrág szabása is (a fenekén szűk, elöl viszont buggyos), pedig szívesen hordanék ilyesmit. A melleimet viszont nem szeretném leszorítani.

A női kosztümök és blézerekkel pedig sok problémám van. Pl. a szabásuk, hogy sokszor ki van belőle az ember dereka, általában nagyon szétállós trapéz alja van a nadrágoknak, nem praktikusak, a zakókban nincsen belső zseb, bár általában külső se és a nadrágnak is túl kicsi a zsebe pénztárcának, telefonnak, de ha meg táska kell, akkor az ilyen formális ruhákhoz csak a klasszikus női táskák passzolnak.

Most jelenleg egy olyan kompromisszumot kötöttem, hogy fekete blézert hordok, amihez külön másik boltból szereztem egy szűkített lábszárú nem kosztüm szövet nadrágot, illetve a kezemben hurcolom az ingóságaim és próbálok keresni egy barátnőt/havert, akinek befér a zsebébe/táskájába. Csak sajnos az egyetemen egyre többször kell kiöltözni és a jelenlegi helyzetet is nagyon macerás megoldani, mert hetekig kellett ehhez is boltokba járkálnom és így sem érzem jól magam benne, mert nem érzem, hogy önmagam lehetek bennük.


Az érdekelne, hogy mások járnak-e hasonló cipőben és ők hogy oldják meg ilyenkor az öltözködést? Illetve, hogy ismer-e valaki olyan boltot Magyarországon, ahol lehet nőknek gyártott igazi öltönyt vásárolni?



2017. máj. 9. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Hát nem vagy egy egyszerű eset!

Láttad a "Csengetett Mylordot"? Ott az egyik csaj folyton férficuccokban jár... Ő sem egyszerű eset - igaz alig van melle...

2017. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Megoldas varratsz magadnak ruhat !
2017. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy közben kategóriát váltott a kérdés, aminek nem örülök, mert így szerintem nem fog eljutni a célközönséghez, eredetileg leszbikus kategóriába írtam, gondolom érthető, miért...


Nos, van egy olyan érzésem, hogy tényleg varratás lesz ebből, csak úgy érzem, erre most már egyre inkább lenne igény ahhoz, hogy a boltokban is árulhatnának ilyesmit. A varratás megint egy tortúra. De mondjuk el is viselném ezt a tortúrát, ha bízhatnék abban, hogy jó lesz a végeredmény. Csak ezzel is az a baj, hogy ha egy öltönyszabászat kirakatát nézem meg, akkor ott sorakoznak az ósdi nagypapa öltönyök, míg egy normális boltban meg divatosabbakat, fiatalosabbakat látok. Szóval egyelőre a varratásban sem vagyok biztos, hogy jó ötlet-e.

2017. máj. 9. 22:56
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg szép blézer+ csinos pici hátiszsák? az mégse az a nagyon nőcis dolog,de belefér minden :)
2017. máj. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ilyesmire gondoltam.

[link]


Szerintem csinos ruhával ez tök menő :D

2017. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Talán nem is olyan rossz ötlet ez a hátizsák dolog.
2017. máj. 9. 23:05
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem baj ha rossz kategoriaba valtott mert a leirasod alapjan siman latszik, hogy meleg Vagy mint az osszes homarossan oltozo lany!

Meghat az alapveto noies ruhakat kiegeszitoket sem szereted akkor csak meleg lehetsz....

2017. máj. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg a kérdés szempontjából, hogy én kicsoda-micsoda vagyok, hanem hogy ki a célközönség. És a kérdésem célközönsége egy olyan csoport, ami nem ezt a kategóriát figyeli, hanem egy másikat.

Mellesleg a kérdés a formális eseményekre felvett ruhákról szól, nem pedig a hétköznapiról. Ha a hétköznapi ruhatáramat néznék, biztos, hogy nem az lenne az első gondolata senkinek, hogy "homaros" vagy férfias, inkább visszafogottabb, basices, sportos. Nem vagyok teljesen a normatív nőies ruházkodás ellen, csak nem tudok vele 100%-ban azonosulni, ennyi.

Nem akarnék feltétlen öltönyt, ha a blézerek, kosztümök szépek és használhatóak lennének, nem pedig giccses vagy ósdi vackok.

2017. máj. 10. 12:22
 9/11 anonim válasza:
En a zsebbe gyomoszolos megoldast valasztottam. Mindennek megvan a maga kis helye es ennel tobb dolog nagyon nem is kell egy rovidebb kiruccanashoz. Bal elso zsebbe diak(abban berlet+penz, esetleg kisebb papirok) es fules. A jobb elsobe elfer a kulcscsomo, gyujto,meg egy kis apro. Hatul meg a telefon. A hatizskos megoldas se rossz, de abbol szerintem konnyen kilopjak meg a vesedet is ha nem vigyazol:'D. Igy meg azert keznel vannak a dolgok.
2017. máj. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy kérdésem lenne: hol a jó fenében látsz te "nagyon szétállós trapéz aljú" alkalmi nadrágot?! Én mindenhol csak hülye szűkített szárút találok, ami az alkaromra alig jön föl, pedig igen vékony a karom! xp


Egyébként:

Alkalmi ruhához is minden szívfájdalom nélkül felveszem a 36 literes hátizsákom, a táska nekem nem kiegészítő, hanem praktikum. Zsebben nem fér el minden.


Gyűlölök kiöltözni, mert *nincs* olyan cucc, ami nekem megfelel -- erős a combom és a fenekem, de vékony a derekam, erre az életben nem találsz normális nadrágot, főleg nem "pasisat". Kistermetű vagyok, keskeny vállal, pasibolt megint kilőve, pedig a női blúzoktól hányok, a blézerek meg egyáltalán nem praktikusak/kényelmesek -- ilyenkor jön a többórás kóválygás a boltok között, amikor megpróbálok valami ingszerű blúzt keresni, amit tisztességgel nyakig be lehet gombolni, nem a köldökénél van a legfelső gomb.

Kedvencem mégis a cipő: olyan alkalmi cipőt még nem láttam, lett légyen férfi vagy női, amire azt mondtam volna, hogy szép és/vagy kényelmes.


Szóval egyetlen megoldásként én is a varratást látom, csak hát az idő- és pénzigényes.

2017. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!