Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fiús lányok/nők, akiknek nagy...

Fiús lányok/nők, akiknek nagy a melle! Mit vesztek fel, ha ki kell öltözni?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem tartom magam ízig-vérig stone butchnak, de ha a fiús-lányos kategória közül kéne választanom, inkább a fiúsba sorolnám magam.

Rosszul vagyok a szoknyától és az egyberuhától, illetve a magassarkútól, női táskától is, már ha nekem kellene őket viselni.

A férfi öltönyökbe viszont nem férek bele a melleim miatt, illetve problémás a nadrág szabása is (a fenekén szűk, elöl viszont buggyos), pedig szívesen hordanék ilyesmit. A melleimet viszont nem szeretném leszorítani.

A női kosztümök és blézerekkel pedig sok problémám van. Pl. a szabásuk, hogy sokszor ki van belőle az ember dereka, általában nagyon szétállós trapéz alja van a nadrágoknak, nem praktikusak, a zakókban nincsen belső zseb, bár általában külső se és a nadrágnak is túl kicsi a zsebe pénztárcának, telefonnak, de ha meg táska kell, akkor az ilyen formális ruhákhoz csak a klasszikus női táskák passzolnak.

Most jelenleg egy olyan kompromisszumot kötöttem, hogy fekete blézert hordok, amihez külön másik boltból szereztem egy szűkített lábszárú nem kosztüm szövet nadrágot, illetve a kezemben hurcolom az ingóságaim és próbálok keresni egy barátnőt/havert, akinek befér a zsebébe/táskájába. Csak sajnos az egyetemen egyre többször kell kiöltözni és a jelenlegi helyzetet is nagyon macerás megoldani, mert hetekig kellett ehhez is boltokba járkálnom és így sem érzem jól magam benne, mert nem érzem, hogy önmagam lehetek bennük.


Az érdekelne, hogy mások járnak-e hasonló cipőben és ők hogy oldják meg ilyenkor az öltözködést? Illetve, hogy ismer-e valaki olyan boltot Magyarországon, ahol lehet nőknek gyártott igazi öltönyt vásárolni?



2017. máj. 9. 21:35
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Jó, bevallom kicsit túloztam. Az én olvasatomban már a straigth nadrágoknak is szétáll a szára. De a klasszikus kosztümöknek tényleg sokszor már már trapézba hajlóan nem szűk az alja, pedig azoknak a zakó része még elmenne. Én meg nem akarok úgy kinézni, mint x éve az általános suli igazgatója a szétálló aljú nadrágjában és a válltöméses kosztüm felsőjében. Csakhogy akkor másik alkalmi nadrágot nézni hozzá, ami meg lenne szűkben oké, csak akkor meg a szín nem stimmel. Mert még fekete és fekete között is rengeteg a különbség. Többek között ez is a bajom a blézer+szépnadrág kombóval. Ott is ritka, ha párban gyártják őket.

Cipőből én azt az egyszerű megoldást választottam, hogy vettem egy műbőr slipon cipőt. Nem, nem vanset, csak egy ezer forintos kínait. Így, hogy bőr még egész alkalminak is néz ki.

Egyébként a cipőt azért nem említettem meg, mert férfiben én szoktam olyanokat találni, ami tetszik.

A táskával meg tényleg csak az a bajom, hogy minek egy hatalmas táska, ha úgyis csak egy telefont, egy pénztárcát (nekem ez sem a nagy téglalap alakú csilivili női, hanem egy olyan, ami simán befér a farmerzsebbe) és kb. 2 db zsebkendőt viszek magammal. A kiöltözős ruháknak a zsebébe ezek nem férnek bele, mert azoknak női kivitelben kamuzsebei vannak, meg nem is festene jól a nadrágból kidudorodó zseb. Ugyanakkor a férfiak zakójában simán elfér. Hisz látom, mikor megjelennek valahol, náluk is ugyanezek a cuccok vannak és elfér a zakó zsebében.

2017. máj. 13. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!