Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tudtok véleményt mondani a...

Lsiens kérdése:

Tudtok véleményt mondani a Bergstern karórákról?

Figyelt kérdés

2017. máj. 14. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ismerem, de a neve alapján német vagy svájci, és hát ismerjük a legendás német precizitást és a svájci órákat is, úgyhogy szinte biztos, hogy rossz vásárt nem csinálsz vele.
2017. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt néztem ki.

erről esetleg vélemény?

2017. máj. 14. 18:54
 3/10 A kérdező kommentje:
És esetleg a Tissot márkáról vélemény?
2017. máj. 14. 18:56
 4/10 anonim ***** válasza:

nézd, a 4 év garanciája, az elem élettartama, a szervizcsomag mind jól hangzanak


de én ennyiért biztosan nem vennék cseppálló órát. Nekem egy 5 éves Casiom van, akkori áron volt 40.000.- körül. Cserében ütés és vízálló, és nem csak papíron, sose veszem le sem zuhanyzásnál, sem edzésnél, és bírja a strapát. Elvileg még könnyűbúvárkodni is lehet benne, de úszni mindenképpen.


A cseppállóság azt jelenti, hogy kezet mosni is csak óvatosan lehet benne. Szerinem ez egy nagyon nagy gyengepont ilyen árfekvés mellett.

2017. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Erről esetleg?

[link]

2017. máj. 14. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:

hát igen, ez már egy reális ár-érték rányú óra, feltéve, ha ragaszkodsz a márkanévhez, amiért kb 20.000.- pluszt fizetsz.

Különben lente belinkeltem egy listát, hány ATM mit tud.


Előtte azonban egy jó tanács, egy szempont, amit azért mérlegelj, mielőtt órát választasz:

tiszta sor, hogy egyes társadalmi pozíciókban (befutott, menő ügyvéd, orvos, manager, stb.) nem mindegy, hogy milyen órát viselsz, és egy Casio például már blamának számítana. Azonban a bizonytalanságodból én arra következtetek, hogy te inkább egy fiatal srác lehetsz, közép- vagy max. fősulis.

Ha így van, akkor viszont nagyon visszafelé sülhet el, a megítélésednél egy állásinterjún, és úgy egyáltalán is, ha túl márkás, túl drága órát viselsz, ami nem passzol a jelenlegi életkorodhoz és társadalmi státuszodhoz. Azt sugallhatja, hogy túl sokat képzelsz magadról, vagy hogy kevés befektetéssel akarsz sokat elérni - illetve a szülők pénzét költő úrifiú vagy.

Lehet, hogy mindez nem igaz rád, de attól még egy állásinterjún vagy akár egy szóbeli vizsgán ez a benyomás születhet rólad.

Ezért mindenképpen bölcsebb lenne a Casio és a Timex órák kategóriájában keresgélned, amíg fiatal, tanuló vagy pályakezdő vagy!


WATER RESISTANT 30M vagy 3 ATM (vízálló 30m) *


az óra viselése megengedett pl. autómosásnál, fürdésnél, zuhanyzásnál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.



WATER RESISTANT 50M vagy 5 ATM (vízálló 50m) *


az óra viselése megengedett úszásnál, autómosásnál, fürdésnél, zuhanyzásnál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.



WATER RESISTANT 100M vagyr 10 ATM (vízálló 100m)


az óra viselése megengedett vízisportoknál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.



WATER RESISTANT 200M vagy 20 ATM (vízálló 200m)


az óra viselése megengedett búvárkodásnál (oxigén palack nélkül), vízisportoknál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.



WATER RESISTANT 300M vagy 30 ATM (vízálló 300m)


az óra viselése megengedett búvárkodásnál (oxigén palackkal), vízisportoknál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.

2017. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A "Swiss made" feliratot akármire nem engedik ráírni. Tehát nagyon gagyi nem lehet.
2017. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak: sajnos ma már a német/francia márkanév nem jelent semmit, ha nem ismert német vagy svájci márkáról van szó! A kínaiak tucatszám szülik a német/francia fantázianeveket (ezek az ún. "mushroom" márkák, mert gombamódra szaporodnak), amiknek semmi köze Svájchoz vagy Németországhoz. Ezért ha kevésbé ismert német/francia csengésű névvel van dolgod, mindig járj utána, hogy egy tényleg kevésbé ismert svájci/német márkáról vagy egy ilyen "mushroom brandről" van-e szó! Szerencsére a Bergstern név jelen esetben valódi svájci órákat takar, de ez leginkább onnan derül ki, hogy rajtuk a "Swiss made" felirat, ami azt jelenti, hogy min. 51%-ban Svájcban gyártott alkatrészből készülnek (ha jól tudom).
2017. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Bergstern óra nekem jobban tetszik, mint az a Tissot, amit linkeltél. Mindkettő jó svájci márka. Nekem Tissotom van, már lassan 2,5 éve. Igaz én nő vagyok, de imádom. Egy elemcserén vagyok túl, és egyáltalán semmi gond nem volt vele megvétel óta.
2017. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha Tissot-d van, akkor tanuld meg helyesen ejteni a nevét: tiszó (nincs t a végén).
2017. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!