Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szépnek lenni bűn?

Szépnek lenni bűn?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, egészen 15 éves koromig egyáltalán nem érdekelt a kinézetem, sem az öltözködés, se semmi ilyesmi.


Aztán szépen lassan elkezdtem növeszteni a hajam, festeni a körmöm, szempillaspirált használni (amikor tavaly megkérdeztem anyát erről, hetekig gondolkodtam, hogy milyen indokot mondjak, és nagyon zavarba voltam, de végül nem kérdezett semmit, csak annyit mondott, hogy "persze", és még el is mentünk venni.. ugyan ez volt pár hónapja az epilátorral, amit még mindig csak olyankor merek használni, ha épp nincs itthon senki. /elég hangos/ )


Most akarok rendelni az Avon katalógusból BB krémet és szemhéjpúdert, de mindig amikor valamit teszek azért, hogy jól nézzek ki, önzőnek érzem magam. Nem értem miért van ez, főleg hogy anya előtt is tuti zavarba jönnék, hogy miért rendelek ilyeneket, olyan rossz érzéssel tölt el. Főleg hogy vannak a környezetemben olyanok, akik ilyen agyonsminkelt plázap*csák, és mindenkit a kinézetük alapján ítélnek meg, és csak arról tudnak beszélni, kin milyen ruha van. És ez egy kicsit megijesztett, mert már én is sokszor felfigyelek arra, ha valaki stílusosan öltözködik, holott régebben azt sem tudtam, mi az a stílus.



2017. máj. 16. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

A szépség nem a sminkből fakad. Egy porcelánpitsa nem szép...

Genetika és személyiség ami számít.

2017. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Ezek természetes dolgok, anyukád meg fogja érteni, nem fog emiatt rosszallóan nézni rád, vagy ilyesmi. Egyébként nekem is volt egy ilyen korszakom, az epilátoros rész tökre rám illik ugyanezt csináltam :D meg amikor gyantáztatni kezdtem, stb. is naygon nehezen hoztam fel.

De ez tök természetes, hogy egy idő után ilyen igényeid lesznek, és te is látod, hogy a környezetedben lévőkhöz képest (meg amúgy sem) ez egyáltalán nem sok vagy túlzás. Emiatt ne legyen úgymond "bűntudatod", hogy önző vagy

2017. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

én srác vagyok, de sose felejtem el, hogy szégyenkeztem a szüleim előtt, amikor úgy kb. a te korodban először határoztam el, hogy bajuszt-szakállat növesztek :D

de ugyanez volt akkor is, amikor először vettem föl úgy öltönyt-nyakkendőt kamaszkoromban, hogy nem lett volna muszáj.


Ciki a szülők szeme láttára gyerekből felnőt férfivá/nővé változni, öltözködni, tetszeni akarni, ezt minden rendesen nevelt gyerek így éli meg...

De nyugi, ezt a gondolatot a szülőknek is éppen ugyanígy szokniuk kell, habár tudják ők is, hogy a világ legtermészetesebb dolga.

2017. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de 17 éves létedre elég önállótlan vagy. Kezdj el felnőni, mert ebből még származhatnak problémáid
2017. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a szépség nem a sminkből fakad, és egyébként úgy-ahogy meg is vagyok elégedve a külsőmmel.


Azért örülök hogy vannak olyanok, akik szintén éreztek így. Más tekintetben önállónak mondanám magam, pl én kerestem meg a pénzem ( diákmunka) amiből veszem a ruháim, meg egyéb dolgaim. Csak mivel nálunk anya is max alapozót használ meg szempillaspirált, és borotvál, kicsit "rosszul" érzem magam amiatt, hogy ilyen "igényeim" vannak. Hú, ezt nehéz megfogalmazni, remélem értitek :)

2017. máj. 16. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!